Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Softu na zawieszki nadal nie ma. Być może ludzie z Fergusona nie czytają naszych postów, bo przecież nikt im nie każe. Ale nie oznacza to, że o niczym nie wiedzą. Ja 7.09 wysłałem do nich mejla z opisem problemu. Niestety poza automatycznym mejlem nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Proponuję, żeby więcej osób do nich napisało to może coś się ruszy. Poniżej podaję dane adresowe:

 

BIURO HANDLOWE

# ul.Sielawy 13, 61-619 Poznań

# tel. +48 (061) 822 05 11

# fax +48 (061) 822 05 59

# adres internetowy: http://www.ferguson.pl

# adres e-mail: biuro@ferguson.pl

# Godziny pracy 9:00 - 16:00

#

# DZIAŁ TECHNICZNY

# tel. +48 (061) 822 05 01 wew.: 24, 23, 22

# adres e-mail: expert@ferguson.pl

# Godziny pracy 9:00 - 16:00

#

# CENTRALNY PUNKT SERWISOWY w Kościanie

# ul. Gostyńska 61, 64-000 Kościan

# tel./fax: +48 (065) 511 70 74

# adres e-mail: serwis@ferguson.pl

# Godziny pracy 8:00 - 15:00

 

 

Ja pisałem na adres e-mail działu technicznego ale może trzeba pisać na wszystkie adresy to może ktoś się tym zainteresuje.

 

Tak swoją drogą to ktoś kilka postów wyżej pisał, że w innych modelach problemów jest również cała masa i ten nasz nie jest wyjątkiem. Ja szczerze mówiąc nie potrafię tego zrozumieć. Skoro firma wypuszcza na rynek sprzęt o określonych parametrach, z określonymi funkcjami to powinno to być dobrze przetestowane. Jeżeli nabywcy zgłaszają problemy w funkcjonowaniu to priorytetem dla producenta powinno być usunięcie tych usterek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem ostatnio 15.09.2009 r. do działu technicznego zgłaszałem usterki mi. zawieszanie. Z informacji przekazanych przez człowieka z obsługi wynika, że pracują nad softem 2.0.7 maja poprawić współpracę z kartami CYFRY i problemy związane z dzieleniem kart. Soft ma ukazać się w przyszłym tygodniu.

Człowiek z Fegusona był dość miły i rzeczowy mam nadzieje, że zajęli się problemem. Zobaczymy.

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to ktoś kilka postów wyżej pisał, że w innych modelach problemów jest również cała masa

Ja na poprawę softu w przypadku FK-6900 CR chyba rok czekałem. Dopiero tak od miesiaca wszystko jest OK. Tak więc myśle, że FK 7900 UCI będzie dobrym tunerem, ale tak za rok... tyle, że wtedy zestarzenie się moralnie, bo wszechobecne będą tunery HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też napisałem do nich wczoraj i tylko automatyczna sekretarka podała dalej moje pytanie i podałem linki co mają poczytać,i niech notatkę zrobią i wezmą pod uwagę.

Jeżeli ma pojawić się nowy soft za tydzień to niech to będzie plusowy co usunie wszystko za wiechy i inne ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to ktoś kilka postów wyżej pisał, że w innych modelach problemów jest również cała masa

Ja na poprawę softu w przypadku FK-6900 CR chyba rok czekałem. Dopiero tak od miesiaca wszystko jest OK. Tak więc myśle, że FK 7900 UCI będzie dobrym tunerem, ale tak za rok... tyle, że wtedy zestarzenie się moralnie, bo wszechobecne będą tunery HD.

 

No właśnie, ja kupiłem tego Fergusona jako niedrogi model przejściowy między SD a HD (bo ma HDMI ;) ) na jakieś 2 lata, bo jak na razie kanałów HD z prawdziwym HD nie ma zbyt wiele, a po drugie nie widzę sensu płacenia Cyfrze dodatkowy złociszy za taki sam kanał w jakości HD, jak mam go w pakiecie jako SD. Za 2 lata ten tuner się zestarzeje, a ceny HD pewnie spadną sporo. I pewnie kupię jakiś model HD combo.

 

Zdravim,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem to coś i od razu zaczął się wieszać soft miał 2.0.1. Więc zgrałem na USB najnowszy 2.0.6release no i po updacie zrestartowal sie tuner i nic miga mi Welcome i boot 111.

Czy ktos miał tak samo?. MOim zdaniem to wciskanie ludziom g... za spore pieniądze. Czyje się oszukany.

 

Czy ktoś mi może powiedzieć co mam teraz zrobić, zrobiłem kopię starego softu ale nie wiem czy to mi sie przyda do czegoś ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w sieci opisy reanimacji tunera 6900 CR ale niewiem czy w przypadku 7900 UCI będą pomocne.

(np. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1412818.html)

Ale generalnie bez zdjęcia obudowy wydaje mi się że się nie obejdzie a to niestety spowoduje utratę gwarancji.

Można jeszcze spróbować odłączyć wszystkie kable od tunera i zresetować (kiedyś miałem problem z DVD blokował się przy uruchamianiu po wgraniu nowego softu jak odłączyłem kable łączące z tv to poszedł okazało się że był uszkodzony kabel na zawarcie)

Jeśli to nie pomoże to proponuje zadzwonić do fergusona dział techniczny może mają jakiś sposób na reanimacje tunera po nieudanej aktualizacji. (061 8220511)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macem, próbowałeś go restartować wyłączając z prądu? Może zatrybi. Jeżeli uda Ci się przywołać menu na ekranie telewizora to wybierz ustawienia systemu i na samym dole są ustawienia fabryczne. Jak wciśniesz ok to przywróci ustawienia fabryczne. Po tej operacji wykasuje Ci jednak listę kanałów i zmieni język na angielski ( zmienisz go również w ustawieniach systemu) więc będziesz musiał wgrać listę na nowo. Może to pomoże.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zalozylem nowy watek viewtopic.php?f=16&t=11522. Tuner nie reaguje na nic, wgrywalem soft ze strony producenta wiec musza uznac gwarancje i naprawic. Myslalem moze ze ktos zna jakis sposob z wykorzystaniem USB i pendrive, w przypadku innego modelu mozna podobno tak zrobic viewtopic.php?f=16&t=8698.

 

Masz pendriva włożonego do tunera? Miałem podobną sytuację. Okazało się że padł i on blokował tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie!

 

Kolejny problem z Ferdkiem.

Dokupiłem moduł Matrixa Cam Reborn ver. 1.0 i niestety wysypuje się wszystko. Najpierw gdy wsadzam moduł przy wyłączonym z sieci to tuner po włączeniu sie wiesza, albo daje komunikat can't rescamble, albo sypie artefaktami i sie tuner wiesza. Gdy wsadzam go na czuwaniu to powłączeniu tuner nawet chodzi, ale gdy przełącze na kodowany kanał, na który nie mam uprawnień robi się to samo co w pierwszym przypadku. Do modułu montuje karte C+, a do slotu tunera TNK. A jeśli karta jest w module to nie działa pakiet relax, a jeżeli karta jest w tunberze to nie działa XXL. Co radzicie i proponujecie? :) jade na sofcie 2.06v2.

 

ps. moduł na 7318 działa jak marzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nowy soft 2.0.7 i lista kanałów do tej wersji na stronie fergusona do pobrania.

http://www.ferguson-digital.eu/pl/downl ... nfo&id=549

- poprawiono obsługę czytnika kart

- poprawiono działanie tzw. splitterów

- nowy bootloader w wersji 112

- i inne drobne poprawki...

Ciekawe jak będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wczoraj wieczorem i śmiga. Przed pobraniem pliku ze strony producenta pojawia się ostrzeżenie, że po wgraniu 2.0.7 należy w menu przywrócić ustawienia fabryczne, co uczyniłem. Piszą też, że dotychczasowe listy kanałów mogą nie działać. Ale ja jestem leniwy i wgrałem moją własną listę z poprzedniej wersji softu i wszystko działa.

 

Na razie się nie wiesza, poprawili coś z czytnikiem, że przy przełączaniu na inny kanał nie ma tego zamrożenia obrazu na sekundę, albo obraz przełącza się płynnie albo jest takie minimalne przycięcie, ale już nie zamrożenie.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Noszę się z zamiarem zakupu tego dekodera i mam pytanie do posiadaczy, JAK DZIAŁA OPCJA TIMESHIFT?

Do tej pory w dekoderze który wynajmowałem od Cyfry+ wyglądało to tak, że obraz z oglądanego kanału był na bierząco zgrywany na dysk i w każydm momencie mogłem sobie cofnąc obraz. Czy tak samo działa opcja timeshift w w/w fergusonie. Czytalem w instrukcji ale tam nie jest jednoznacznie napisane!

 

Czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wgrałem soft 2.0.7. i zauważyłem, że problem z przełączaniem się systemu PAL na PAL-I nadal nie został rozwiązany. Po przestawieniu w menu systemu na PAL i wyłączeniu dekodera - on sam wraca do ustawienia fabrycznego.

Narazie nie zauważyłem problemu z godziną w dekoderze, ale jeszcze to poobserwuję. Dekoder jeszcze się nie zawiesił ani razu. Kanały przełącza sprawnie. USB i PVR działa sprawnie. Narazie tyle. Jak zauważę jeszcze jakiegoś BUGa to dam znać.

 

PZDR

TK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tego właśnie modelu Fergusona dla TNK i pre-paid Polsatu. Drobne nie doróbki nie są dla nie jakimś problemem, lecz zastanawiam się czy nie zakupić może SamsungaG-370 bo jest już DVB-S2 ale wtedy jestem skazany na odbiór Polsatu i TVP?? Co myślicie o tym??Lepiej Fergusona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem leniwy i wgrałem moją własną listę z poprzedniej wersji softu i wszystko działa.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

 

Potwierdzam - "stara" lista u mnie też działa.

Nie zauważyłem żadnej poprawy co do TnK. Po włączeniu po dłuższej przerwie (gdy tuner był na czuwaniu) mam zacięcie tunera. Pomaga reset tunera.

Ze spliterem (mam taki: http://lamerek.com/spliter/) się wiesza. Tzn. wszystko jest ok gdy jest włączony tylko FK (mam jeszcze AF 7018UCI). Gdy włączę AF - FK od razu się wiesza. 2-3 sek zwiechy co 2, 3 minuty na kanałach z grupy TVN. Na innych (mam C+) rzadziej i krócej ale też są.

Tak więc "poprawa działania tzw. splitterów" w moim przypadku nie zadziałała. Nie można zrobić z obsługą splitterów tak jak w starszych modelach?

 

A u Was?

 

Pozostaje czekać na ver. 2.0.8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występuje wieszanie tunera po włączeniu tunera po kilkugodzinnej przerwie (narazie mam tylko kartę CYFRY + w czytniku uniwersalnym). Ale znalazłem sposób na to gdyż wyłączam tuner po przełączeniu go na radio oczywiście niepłatne i z innego satelity (u mnie z astry Maryja). Po takim wyłączeniu po nocy rano włączam przechodzę na TV i wszytko chodzi bez zawieszenia.

Jeżeli wyłączę na tv po włączeniu powiesi się to przełączenie ma radio ww. powoduje odwieszenie tunera i mogę oglądać.

A dziwne bo jak przełączam na radio z HotBirda to odwiesza się na jakieś 10 sek i potem obraz zamarza.

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi91 a jak masz podłączony tuner z tv. Ja miałem problem przy podłączeniu za pomocą HDMI z dźwiękiem i obrazem (obraz i dźwięk dziwnie znikały ale raczej problem leżał po stronie telewizora lub kabla). Podłączyłem wizję przez Component (Y, Pb, Pr) kablem (3xRCA) dźwięk przez (2x RCA (Cinch) analogowe audio) i wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chce zakupic ten tuner,

ma dzialac z tnk oraz cyfra+ przez smartwi (client card v8).

Czy moze ktos potwierdzic czy splitter ten dziala z tym tunerem,

mam rowniez zamiar ogladac tnk oraz c+ na zmiane (zalezy mi tylko na nsport oraz canal+ sport)

czy zarowno karta tnk i client karta z splittera beda dzialac bez dodatkowych modulow w jednym slocie (1 na raz, nie 2) i bez koniecznosci zmiany listy programow co chwilę?

Jesli moje wymagania sa za duze, prosze o jakas alternatywe co kupic, by cieszyc sie bez wkladow winansowych w moduly ,TNK oraz Cyfrą+ przez splitter

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...