Skocz do zawartości

Netia, IPTV na własnym dekoderze.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

orientuje się ktoś czy takie rozwiązanie jest możliwe? Obecnie mam Orange na sieci Nexery, czyli gniazdko światłowodowe + zewnętrzne ONT od Nexery, i do ONT mam podłączonego Funboxa od Orange. Niestety aby IPTV działało, wymagany jest Funbox, inaczej dekoder nie uzyska dostępu do telewizji. Czy tak samo jest z Netią?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia to nie jest IPTV multicast, tylko streaming, działa na czymkolwiek byle IP było z listy dozwolonych.

 

Ogólnie do Orange IPTV też nie jest wymagany ich router, ale trzeba skonfigurować VLANy odpowiednio, żeby to działało:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Konfiguracja-własnego-routera-do-telewizji-IPTV-i-VoD/td-p/331569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał(a):

Netia to nie jest IPTV multicast, tylko streaming, działa na czymkolwiek byle IP było z listy dozwolonych.

 

Ogólnie do Orange IPTV też nie jest wymagany ich router, ale trzeba skonfigurować VLANy odpowiednio, żeby to działało:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Konfiguracja-własnego-routera-do-telewizji-IPTV-i-VoD/td-p/331569

okej rozumiem, dzięki za odpowiedź. 

 

51 minut temu, cidik napisał(a):

ale jakościowa to już niebo i ziemia

w sensie, że IPTV od Orange jest bardziej jakościowe od Netii? 

Szczerze mówiąc bardziej mi zależy na dobrym routingu, bo telewizji nie oglądam wcale, a dużo gram w gry online. Telewizja jest dla taty, który często ogląda TVP na 32 calowym telewizorze z odległości 2-3m, to super jakość nie jest mu potrzebna, byleby nie śnieżyło i nie zrywało obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie masz racji. Aktualna oferta telewizji w Netii to inna technologia i inne dekodery. Mam dekoder Evobox 4k i to zupełnie inna jakość.

Warunkiem dobrej jakości jest stabilne łącze najlepiej światłowodowe. Problemem IPTV zawsze jest przepustowość i stabilność pasma.

Historycznie problemem Netii i jej telewizji było wąskie pasmo i niestabilne łącza w technologii ADSL, które po miedzianych kablach niejednokrotnie na telewizję i internet zapewniały zaledwie 10 Mb/s. Netia strzeliła sobie w kolano, udostępniając telewizję na tak wolnych łączach. Teraz kiedy mają światłowód to zupełnie inna jakość przy 300 Mb/s minimum.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuje fajerwerków bo nadajecie z bardzo niskim bitrate i kompresujecie sygnał byle jak żeby tylko było jak najmniejsze opóźnienie.

I nawet lącze 10 Gbps tego nie zmieni jeśli źródło jest jakie jest, a w dodatku CDNy nie wyrabiają często, żeby nawet to niecałe 5 Mbps stabilnie dawać.

WIęcej można poczytać w odpowiednim wątku, tylko dwa posty zostawię ;).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz usługę Netii czy spamujesz. Konkretnie jaki masz dekoder i jakie łącze internetowe? Co masz na myśli pisząc słaba?
Może masz słaby telewizor, a oczekujesz fajerwerków?
światłowód Netii doprowadzony do routera, dalej dekoder evobox stream... i działa gorzej jak na miedzi Netii 10 lat temu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, support458 napisał(a):

Masz usługę Netii czy spamujesz. Konkretnie jaki masz dekoder i jakie łącze internetowe? Co masz na myśli pisząc słaba?

Może masz słaby telewizor, a oczekujesz fajerwerków?

Ja mam i przepaść jeśli chodzi np. o kanały sportowe (c+sport, Polsat Sport Premium) jest widoczna od razu. Zaraz po starcie usługi miałem dostępne wszystkie kanały w Netii więc mogłem sobie porównać z kanałami z c+. W Netii na meczach przy bardziej dynamicznych scenach wokół zawodników czy piłki tworzyły się rozmazane, cienkie obwódki. 

Łącze 1gbps, evobox IP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...