Skocz do zawartości

kanaly HEVC Samsung


elwir@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanie jak moge wyszukac kanaly HEVC na TV ktory nie obsluguje tego formatu? 

Mam wyeksportowana liste kanalow kablowki na pendrive, kanaly w nowym formacie hevc maja tylko dzwiek. Jak zczytuje liste z pendrive to mam wszytskie kanaly np. TVN, POLSAT itp (oczywiscie bez obrazu). 

Natomiast jak skanuje automatycznie telewizor to wszystkie kanaly HEVC sa pomijane. Skanowanie reczne tez pomija te kanaly. 

W kablowce mam tez kanaly radiowe, i te kanaly mimo ze nie maja obrazu to TV wyszukuje, a wszytskie HEVC pomija. 

 

Nie pytam tutaj o mozliwosc odbioru kanalow HEVC, bo mam juz dekoder ;). Chodzi mi tylko jak wyszukac na TV kanaly w formacie HEVC, bo wyszukac na nowo ich nie moge, ale jak wczytuje stara liste z pendrive'a to te kanaly sa z dzwiekiem i EPG.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma mieć do problemu ?  Dobrze wie że TV NIE OBSŁUGUJE HEVC 

Chce coś co nie jest obsługiwane mieć i tworzy tylko bezsensowny temat.  TV skanuje programy które odbiera a on chce by mu skanowało programy których nie odbiera nie wiadomo po co nawet. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktosiu, jeśli nie znasz powodu po co mi te kanały to się nie wypowiadaj. Nie tworzę go po to żeby nabijać sobie posty, czy zaistnieć na forum.

Jeśli chcecie wiedzieć po co, to dla EPG. Przez TV mam lepsze EPG niż na dekoderze. Na dekoder i antenę naziemna przełączam tylko wtedy gdy ogladam kanały HEVC. Resztę stacji oglądam normalnie na TV. 

Kablowka zmieniła czestotliwosci stacji, wiec na zapamiętanej liście na pendrive nie mam wszytskich stacji po zmianie formatu, dlatego szukam sposobu na znalezienie pozostałych kanalow HEVC, tylko po to zeby mieć EPG, a nie żeby oglądać czarny ekran z głosem.

 

 

Edytowane przez elwir@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak mniemam usiłujesz tylko dla EPG  dodać nieodbierany programu co dla mnie jest bezsensem. 

Oglądasz program z innego dekodera ,  a jak chcesz zobaczyć EPG wyłączasz go przełączając się na program z TV  by tylko przeczytać EPG  jak by od tego zależało czy chcesz oglądać program czy nie. 

Szybciej i dokładniej można  sprawdzić  każdy program  TV naziemnej   na Internecie. 

 

@DanielK może i tak powinien poszukać lepszego dekodera, widocznie kupił najprostsze badziewie tak samo jak 90%  Polaków  jakie sie trafiło w spożywczym czy w kiosku  pod blokiem albo w czymś zwanym Mediamarkt czy Biedronka itp.     

W swoich tunerach zwykle mam tak rozbudowane EPG że nawet nie zwracam uwagi na cokolwiek i nigdy nie czytam bo jest tego tak  dużo  od 2-3 opisów z różnych źródeł treści filmu/programu, listy aktorów, reżysera, scenarzysty, okładki filmu, oceny IMBD   itp   

Edytowane przez Ktosiu
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodaje kanałów które nie odbiera czyli musi być wizja i fonia. Czyli pomija niestandardowe formaty, demodulator dla  DVB-T nie obsługuje przecież demodulacji DVB-T2 mimo że głowica noramalnie odbiera mux. 

 

Musiał by listę zgrać z tv który odbiera DVB-T2 i wgrać ją. 

 

 

Różnie to działa i zależy tylko od softu w TV, na starym lg 12 letnim  łapie mi wszystkie T i T2 i zapisuje na liście, na trochę nowszym już nie robi tego i zapisuje same działające T. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Układanie kanałów przez zamianę. Z listą naziemną u znajomych można się "bawić" pół godziny. 

W Sony jest to świetnie zorganizowane jak z profesjonalnych tunerów combo - przenoszenie pojedynczo, grupowo, zamian miejscami, wstawianie miedzy dwa inne, wyszukiwanie po nazwie. Miodzio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...