Skocz do zawartości

MPEG-2 czy MPEG-4 ?


robbo2k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanie. ile realnie najmniej moze kosztowac dekoder mpeg4? chodzi mi o najwieksze go[beep]no dla narodu, tak zeby stare babcie z emertury mogly sobie kupic i w melinach zuli tez moglo dzialac podlaczone do rubina ;) albo innego wynalazku z czasow ekipy Gierka i wczesniej. obawiam sie ze to paradoksalnie zwiekszy sluchalnosc stacji radiowych, a nie ktorzy po prostu zrezygnuja z tv... druga rzecz to oszusci ktorzy juz teraz grasuja i wciskaja super takie do telewziora co bedzie dzialac po wylacza bez tego. no i radio maryja znow wieksza sluchalnosc bedzie miala!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już nie przejmuję czy MPEG 2 Czy MPEG4. Mój tv ma wbudowany tuner DVB-T MPEG2 i złącze CI. I o to złącze się rozchodzi. Do niego można wsadzić moduł MPEG4 firmy Neotion dla tunerów i telewizorów z DVB-T MPEG2

smart-card.jpg

 

I po sprawie. W telewizji satelitarnej moduł jest raczej nieprzydatny ( DVB-S2) ale do naziemnej jak znalazł.

Więc jeśli ktoś planuje kupno telewizora to z tunerem DVB-T i koniecznie złączem CI. Jeśli sam tuner DVB-T MPEG to też koniecznie ze złączem CI. A te już nie są takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak łatwo można było przewidzieć, wygrał kapitał. Tylko proszę,nie piszcie bajeczek o rzekomej wyższości technicznej (jakościowej) mpeg-4 nad mpeg-2. Jest to taka dyskusja jak, nie przymierzając, o wyższości Swiąt Wielkanocy nad świętami Bożego Narodzenia (czy odwrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

ale tam niema konkretów! A ja chciałbym wiedzieć jakie Wasze zdanie i czy sądzicie, że w Polsce będzie DVB-T2.

 

Także za 2 lata będzie znana nowa norma tzw. DVB-T2, czyli odpowiednik satelitarnej DVB-S2 dla MPEG-4. Wtedy może się okazać, że Polska będzie jednym z pionierskich krajów wprowadzających odbiór MPEG-4 w DVB-T2, a w jednym multipleksie zmieści się nie 7-8 kanałów, a być może 10-15. Przyjdzie też czas na naziemny odbiór kanałów HDTV, bo przy transmisji w MPEG-4 jest to realne

 

wg. mnie tu niema konkterów, albo ja nie kumam tego. Może mi ktoś to wyjaśnić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z tego artykułu SAT KURIERA

Wtedy może się okazać, że Polska będzie jednym z pionierskich krajów wprowadzających odbiór MPEG-4 w DVB-T2, a w jednym multipleksie zmieści się nie 7-8 kanałów, a być może 10-15.
to chyba wszystko wyjaśnia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję

 

 

Ale tak na serio to teraz już wiem. A wie ktoś kiedy mniej-więcej będzie to w regionie Łodzi :?: Bo mieszkam w Rzgowie, moja miejscowość graniczy z Łodzią więc niemam daleko. Kiedy rozpoczną się testy i kiedy będzie już to dostępne(emisja regularna, nei testowa). Czy ktoś to wie :?:

 

Proszę o odp

 

Pozdro for all 8)

 

Cyfra, Cyfra, Cyfra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przy całym szacunku dla naszego ukochanego kraju niech nie robią sobie kpin z ludzi! My i pionierski kraj? a to dobre... dwa lata temu wciskali kit ludziom o szybkim procesie digitalizacji, ludzie pokupowali dekodery dvb-t i do dziś nie ma czego na nich oglądać. I nawet nie chodzi o to, że wybrali MPEG4, chociaż fakt ten powoduje, że wiele ludzi poczuje się oszukanych, bo zakupiony przez nich sprzęt dzisiaj, jak również w przyszłości, będzie nadawał się na śmietnik! Austria, Niemcy, Czechy nie uderzają w MPEG4, bo po prostu nie stać ich na taki wydatek, a nas stać...? Czy znowu chodzi o wyrolowanie kolejnych osób? A po drugie co oni chcą nadawać w tych kanałach..., przecież wszystko praktycznie kodują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że cieszy mnie ta decyzja (tj. MPEG-4). Tak jak przypuszczałem wszystko wędruje w czasie - pierwszy multipleks dopiero za dwa lata. Do tergo czasu ceny sprzętu ostygną i zapewne producenci, więdząc ostatecznie jaki standard wygrał, zabiorą się za szykowanie tanich konstrukcji pod nasz rynek, bo DVB-T to żyła złota dla producentów boxów - byleby ją dobrze wykorzystać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor wystarczy zwykły, ale potrzebny będzie dekoder dvb-t w bliżej nie znanej cenie bo nie wiemy czy państwo będzie dopłacało parę złotych o czym się mówiło.

 

Jeśli jesteś z Krosna na podkarpaciu to już teraz możesz odbierać dvb-t (ale wybrano inny system więc kupiony teraz tuner nie będzie odpowiedni później) - tuner kosztuje ok.200zł a karta do komputera od 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...