Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto info z HBO Polska:

Witam,

Napisy nie są jeszcze uruchomione. Aktualnie trwa faza testów. Dziękujemy za informację, przekażemy do Działu Technicznego. U jakiego operatora ma Pan wykupiony abonament HBO? Ta wiedza pozwoli nam lepiej dopracować serwis.

Pozdrawiam,

A..........a

HBO Polska, ul. Puławska 17, 02-515 Warszawa

 

Kolego @voyager.

Jeśli na licznych kanałach napisy odtwarzane są poprawnie, a na HBO NIE , to jest chyba podejrzenie o wadliwe nadawanie. (mimo Twych sukcesów z odbiorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bat, czym jest spowodowana ironia w Twojej wypowiedzi? Pytałeś o problem z wyświetlaniem napisów, napisałem Ci, że u mnie wszystko ok (ktoś inny to potwierdził nawet zapodając zdjęcia). Jednocześnie wspomniałem o overscanie, bo z innego forum wiem, że to często pomagało rozwiązać ten problem. Wybacz mi, że u mnie napisy działają, następnym razem zamiast spróbować pomóc, solidaryzując się z Tobą też napiszę, że są z nimi problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w żadnym wypadku ironia. Raczej byłem zadowolony i (wdzięczny) z szybkiej odpowiedzi Kolegi na mój post. Wyprowadził mnie Kolega z przekonania, że problem jest powszechny. Szkoda, ze więcej użytkowników nie dzieli się uwagami bo coś do końca nie jest w porządku z napisami. Pisząc o Twych (i jeszcze ew. innych użytkowników) sukcesach w odbiorze miałem na myśli, że złożenie na karb mej niewiedzy technicznej w sprawie ustawień sprzętu było nietrafne bo jakiekolwiek możliwe zmiany w konfiguracji poprawy nie dają.

Miejmy więc nadzieję, że HBO po testach udostępni taką wersję napisów (a są one bardzo pożądane) , aby obsłużył je każdy sprzęt odbiorczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery maja w HBO:

- Poważny człowiek

- The Doors - historia nieopowiedziana

- Stworzeni dla siebie

- Boski żigolo

- Nowe życie

- Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden

- Amerykańskie ciacho

- Natalee Holloway

- Wolna chata

- Trylogia miłosna

- Śmiertelna gra

- Bezlitosna

- Dzień jak co dzień

- Peacock

- Drugie życie

- Wypadki chodzą po ludziach

- Pełnia życia

- Śmiertelna gorączka 2

- Trick

- Wojna uczuć

- Barry Munday

- Zejście 2

- Wciąż ją kocham

- Już jestem

- Potem

 

Ja obejrzę chyba tylko Trick i Amerykańskie ciacho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Serious Man, Trick, czy Lady Gaga Presents, to na pewno ciekawe propozycje. Brakuje jednak mocnego akcentu w postaci dużego kinowego hitu. HBO ma filmy chociażby z Warner Bros, czy New Line Cinema, które miały premierę więcej niż rok temu, więc wypadałoby w końcu je wyemitować, a nie czekać na Prime Time w postaci świąt/zimy. Filmy te tracą na świeżości, wielu z niecierpliwości sięgnie po nie na BD/DVD, a przecież po coś są te kanały premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady Maverick,dalej uważasz ,że HBO bije na głowę Canal+:-)?. Wydaje mi się ,że obydwie stacje to dusigrosze gdyż mogliby dużo wcześniej emitować co niektóre premiery a tak zaoszczędzają pieniądze bo czym starszy film tym tańszy.Ja też się nie mogę doczekać i kupuje filmy na DVD.Jednak nieraz robię głupotę tak jak w sylwestra.Kupiłem Kac Vegas w ostatni dzień roku a on był emitowany jako niespodzianka noworoczna.

Polecam Zejście2,Śmiertelna gra i koncert Gagi.

Ogólnie miesiąc słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a w kwestii technicznej napisy DVB wyłączono, ale po powrocie Ariva odtwarza JUŻ obie linijki poprawnie (więc jednak ruch po stronie nadawcy). Jeszcze minimalne poprawki w synchronizacji i będzie super.

W kwestii oferty merytorycznej: w maju obie stacje wg mnie dramatycznie SŁABO,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem wczoraj "Capricę" to wydawało mi się, że nie oglądam jej na Canal+HD tylko na Canal+. Wczoraj różnica między tymi kanałami na tym serialu była taka, że Canal+ miał przesunięty znaczek oraz brak dopisku HD. To jakieś jajo chyba bo wcześniejsze odcinki były w lepszej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o The Event to w HD był nadawany tylko w piątek o 20.00 na Canal+Film HD, 6 dni po premierze na Canal+. Wcześniej podobnie bylo z Monkiem, Filantropem, czy teraz z nowym serialem Kamuflaż. Nie rozumiem tego kompletnie. Nie wiem, moze jak dadza w HD z opoznieniem to jakas znizke maja? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko dlaczego od pewnego czasu w programie tv na stronie cyfry + przy programach canal +HD oraz canal+ film HD brak znaczka HD ? brakuje go również w opisie filmu. Czyżby na w/w programach zaprzestano nadawania filmów w jakości HD a tylko je skalowano do HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko dlaczego od pewnego czasu w programie tv na stronie cyfry + przy programach canal +HD oraz canal+ film HD brak znaczka HD ? brakuje go również w opisie filmu. Czyżby na w/w programach zaprzestano nadawania filmów w jakości HD a tylko je skalowano do HD ?

Nie, zaprzestano informowania, które programy są nadawane w HD, ale są one emitowane. Jeśli masz te kanały to chyba widzisz, co jest w HD a co jest upscalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o The Event to w HD był nadawany tylko w piątek o 20.00 na Canal+Film HD, 6 dni po premierze na Canal+. Wcześniej podobnie bylo z Monkiem, Filantropem, czy teraz z nowym serialem Kamuflaż. Nie rozumiem tego kompletnie. Nie wiem, moze jak dadza w HD z opoznieniem to jakas znizke maja? ;)

 

po czym stwierdzasz ze w piatek bylo w HD? tak sie sklada, ze nagralem 5 minutowy fragment tego odcinka z Canal+Film HD i maksymalny bitrate wyniosl 6 mbit/s a srednio 4,5 mbit/s czyli byl to ewidentny upscal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalny bitrate wyniosl 6 mbit/s a srednio 4,5 mbit/s czyli byl to ewidentny upscal

 

W kwestii formalnej (że tak zacytuję polityków)....

Bitrate nijak się ma do tego czy treść jest upscalowana czy nie. Da się to stwierdzić po jakości obrazu - powielaniu linii itp... zasadniczo b. dobre scalery potrafią tak ładnie upscalować, że ciężko się czasem zorientować (pod warunkiem że materiał źródłowy SD jest b. dobrej jakości).

Możesz mieć upscale nadawane z bitrate 15Mbit i wyższym, i natywne materiały HD skompresowane tak że bitrate będzie mniejszy niż 5Mbit. Wszystko jest kwestią aktualnej konfiguracji kodeków u nadawcy.

Sam mam nagrany z niemieckiego ZDF HD koncert, który ewidentnie jest upscalem ale bitrate ma ponad 10Mbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...