Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To niech ktoś przekopiuje co napisałem z prawami i naniesie poprawki 

Później się przyda bo pewnie za jakiś czas znowu będzie o to pytanie 

Łatwiej będzie zrobić korektę niż na nowo pisać ;)

25 minut temu, domin107 napisał:

Monolith co było kilka razy wspominane jest widziany w trzech podmiotach - amazon,hbo, c+.

To niewątpliwie uciążliwa sytuacja dla widza bo wszystkie te podmioty wypuszczają coś premierowo i nie wiadomo na jaki okres. Zaobserwowane zostało, że po emisji w hbo filmy trafiały do amazon.

To zatem zawsze Canal+ ma pierwsze okno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To trochę porypane bo dla Netflix tylko produkują podmioty zewnętrze bo oni nie mają studia i praktycznie wszystkie ich Originals są na Netflix na całym świecie 
Oczywiście nie mam na myśli produkcji kupionych jako dystrybucja i przypisane Originals Netflix 
 
Natomiast co do Hulu, żeby było jasne. Rozumiem, ze Hulu kupuje tez coś na licencji i wtedy puszcza tylko w USA z dopiskiem Hulu. Ale na świat nie ma praw, wiec najczęściej leci na Amazon 
Natomiast ich Originals to Originals i wtedy prawa mają 
Jesli chodzi o Nine Perfect Stranger z Nicole Kidman, to jest Originals Hulu czy w stanach jako Hulu a na Świat Amazon? 
 
Na HBO Universal nie ląduje wcale czy dopiero trzecie okno po Canal+ (pierwsze) i po Netflix (drugie)?  

Dla Netflixa też produkują firmy trzecie, tylko oni zostawiają sobie całość praw. Hulu tak nie robiło, bo tak było taniej.

"Dziewiecioro Nieznajomych" w USA jest Hulu Original, a u nas Amazon Exclusive

Na HBO z Universalu jak na razie pojawiają się starsze produkcje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawop napisał:

"Dziewiecioro Nieznajomych" w USA jest Hulu Original, a u nas Amazon Exclusive

Czyli ogólnie to nie produkcja Hulu Originals tylko przypisana jako Hulu bo maja prawa na USA? 

 

6 minut temu, Pawop napisał:

Na HBO z Universalu jak na razie pojawiają się starsze produkcje

To dziwne, ze posiadają prawa do prawie większości gigantów z USA a nie potrafią się z Universalem dogadać :)

Ale jak się patrzy na to co planuje Universal na najbliższe lata, to wyglada że ze wszystkich wytworni amerykańskich będzie mieć najmniej premier. Nawet Paramount (najmniejszy z gigantów) ich przeskoczy 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spotify napisał:

 

To zatem zawsze Canal+ ma pierwsze okno? 

Do części produkcji tak.

W przypadku monolithu to nieco bardziej skomplikowane.

Sam ich pytałem o tę sytuację to mnie odesłali do swojego vod cineman.pl mówiąc, że tam są ich wszystkie produkcje. Niefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pawop napisał:

Jak na Foxie? Fox wchodzi obecnie w skład Hulu a z tego co mi wiadomo to nie Hulu Originals tylko po prostu Fox lub inne marki TV należące do Disney jak ABC i dlatego są na FOX

Fox u Nas ma seriale z platformy Hulu ale to nie są seriale Hulu Originals 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, spotify napisał:

HBO - MGM, Sony, Paramount, Disney, Warner Bros, Akson, M2 Films, Cinemax, Forum FILM Poland i Tylko Hity - pierwsze okno. Nie wiem jak z filmami Monolith i z tym związane - Universal. Co z Regency i LionsGate?

Canal+ - Universal, Monolith (czyli LionsGate), Fox (20th Century), Kino Świat, Gutek FILM, Best Film - pierwsze okno. Nie wiem co jest w drugim. I też nie jasne, co z Monolith. Nie ma filmów Sony, Paramount i WB na Canalu czy dostają po Netflix?

Netflix - pierwsze okno Next Film. Drugie Warner Bros, Sony, Paramount (po HBO). Trzecie chyba Universal. I któreś okno Forum Film Poland

Amazon - starsze filmy Paramount, Universal, Regency i Monolith. Nie wiem które okno, zwłaszcza Monolith oraz - czy tylko Amazon ma Regency?

 

Czy to wygląda tak, jak napisałem? Jeśli nie - to proszę o poprawkę i korektę ;)

Napiszę to inaczej - wytwórnia i okno
proszę o poprawki lub korekty ;)

 

MGM

1. HBO


Od około 3 miesięcy starsze produkcje trafiają na Netflix 

Viaplay

Brak na Canal+


Universal

1. Canal+

2. Netflix

 

 HBO/Amazon (starsze produkcje) 

 

Warner Bros

1. HBO

2. Netflix

 

Brak na Canal+

 

SONY

1. HBO

2. Netflix

 

Brak na Canal+

 

Paramount

1. HBO

2. Netflix

 

Amazon - starsze produkcje 

Brak na Canal+

FOX

1. Canal+

2. HBO

 

Brak na Netflix i Amazon(?)

 

Monolith (LionsGate)

1. Canal+/HBO/Amazon

 

Netflix - starsze produkcje 

 

M2Film 

1. HBO 

2. AleKino+

Forum Film Poland

1. HBO 

2. Netflix 

 

Next Film 

1. Netflix 

2. Canal+ 

 

Regency

Amazon i Netflix 

 

I reszta jako uzupełnienie

HBO - Akson,Cinemax, Forum, Tylko Hity - pierwsze okno

Canal+  - Kino Świat, Gutek FILM, Best Film - pierwsze okno. Dodatkowo - Aurora (okno chyba pierwsze) oraz Imperial-Cinepix (okno chyba pierwsze)

 

 

 

 

Krótko - wygląda na to, że co najmniej  90% premier (czyli pierwsze okno) filmów w Polsce to mają razem HBO i Canal+ ;)
Gdyby na HBO był jeszcze Universal (jako pierwsze czy drugie okno a nie tylko „starocie”) to  w sumie jeśli chodzi o filmy - miałby prawie wszystko ;) 

Netflix zaraz za nimi (bo większość to najwyżej drugie okno) ale bez Fox 

 

 

12 godzin temu, Pawop napisał:

Solar Opposite i był jeszcze jakiś, ale tytułu nie pamiętam

Ale to są wyjątki od reguły ;)

Za wikipedią "Pierwotnie stworzony dla Fox Broadcasting Company, projekt został odłożony na półkę, a następnie kupiony przez Hulu. Serial zadebiutował 8 maja 2020 roku."

Więc jak już pisałeś, żeby było taniej. Prawa zostały po stronie Fox, dlatego wylądowało w Polsce na Fox.

W Polsce obecnie HULU to HBO (większość) i Canal+ (ostatnio). To w Canal+ ostatnio pewnie dlatego, że Francja i są dogadani z Disneyem ;)

Amazon - już wyjasnione. Co nie ma prawa na świat od Hulu leci na Amazon w Polsce.

 

Ostatnia premiera nowości na FOX to Big Sky. Serial ABC, w USA na platformie HULU, wylądował w Polsce na Fox. Ale to nie serial Originals HULU

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że Big Sky to serial ABC, a nie Hulu.
Nie wiem za bardzo o co Ci w tym wpisie chodzi: "Amazon - już wyjasnione. Co nie ma prawa na świat od Hulu leci na Amazon w Polsce."

- Filmy MGM dopiero od ok 3 miesięcy pojawiają się na Netflix i na razie ciężko stwierdzić czy to drugie okno
- Canal+ nie ma filmów z Paramountu, WB, MGM czy Sony
- Filmy Regency pojawiają się na Netflixie
- Starsze filmy Monolith są na Netflixie i Viaplay





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawop napisał:

Nie wiem za bardzo o co Ci w tym wpisie chodzi: "Amazon - już wyjasnione. Co nie ma prawa na świat od Hulu leci na Amazon w Polsce."

O Big Sky tylko informacyjnie pisałem. 

 

Na co nie ma Hulu prawa poza USA, to zazwyczaj jest w Polsce na Amazon 

A na co Hulu ma prawa to ląduje na HBO czy C+ 

3 godziny temu, kamil2505 napisał:

Jest jeszcze M2Films. W pierwszym oknie filmy od nich pokazuje HBO, w drugim Ale Kino+ (chociaż i tutaj zdarzały się premiery filmów od tego dystrybutora, bez emisji w HBO).

To już wyżej napisałem przy HBO 

Ale dzięki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The First to koprodukcja Hulu i brytyjskiego Channel 4 

22.11.6 - to serial wyprodukowany przez Bad Robot/WB TV i z roku 2016 

Wiec już wyjaśniliśmy - Hulu szło w koszty i zwyczajnie na świat prawa szły do kogoś innego 

C+ pewnie kupił prawa od Channel 4 (tak zakładam) 

22.11.6 - to pewnie należał jeszcze do Fox przed przejęciem go przez Disneya i pewnie te prawa zostały 

 

No pewnie ze nie wszystkie produkuje Hulu. Zakładamy, ze to co idzie w świat to zazwyczaj (nie oznacza zawsze) ląduje w Polsce na HBO lub Canal+. Ostatnio Hulu coraz mniej w HBO wiec pałeczkę przejął Canal+ 

A jeśli nie ma praw międzynarodowych Hulu - to zazwyczaj (nie zawsze) jest na Amazon 😉

 

Na Fox zazwyczaj trafiają w Polsce produkcje, które są na platformie Hulu ale z reguły to produkcje Fox, ABC czy innych marek należących do Disneya a nie jako Hulu Originals 

11 godzin temu, Pawop napisał:

- Filmy MGM dopiero od ok 3 miesięcy pojawiają się na Netflix i na razie ciężko stwierdzić czy to drugie okno
- Canal+ nie ma filmów z Paramountu, WB, MGM czy Sony
- Filmy Regency pojawiają się na Netflixie
- Starsze filmy Monolith są na Netflixie i Viaplay

Dzięki :) 

Uzupelnione wyżej i poprawione 

Jesli jakieś uwagi to pisać - poprawie ;)

 

ZAGADKA 

Jestem bardzo ciekaw, jak to będzie wyglądać, gdy wszyscy giganci ze swoimi VOD zadebiutują w Polsce. Jak teraz będzie z filmami? Każdy będzie kisił u siebie swoje, jak to robi Netflix? Czy się nic nie zmieni? A może, nie będzie okno po 9-12 miesiącach jak teraz w zależności od wytworni ale np minimum 2 lata? 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



The First to koprodukcja Hulu i brytyjskiego Channel 4 
22.11.6 - to serial wyprodukowany przez Bad Robot/WB TV i z roku 2016 
Wiec już wyjaśniliśmy - Hulu szło w koszty i zwyczajnie na świat prawa szły do kogoś innego 
C+ pewnie kupił prawa od Channel 4 (tak zakładam) 
22.11.6 - to pewnie należał jeszcze do Fox przed przejęciem go przez Disneya i pewnie te prawa zostały 
 
No pewnie ze nie wszystkie produkuje Hulu. Zakładamy, ze to co idzie w świat to zazwyczaj (nie oznacza zawsze) ląduje w Polsce na HBO. Ostatnio Hulu coraz mniej w HBO wiec pałeczkę przejął Canal+ 
A jeśli nie ma praw międzynarodowych Hulu - to zazwyczaj (nie zawsze) jest na Amazon

Prawa na świat do The First ma IMG. Jeśli praw miedzynarodowych nie ma Hulu, to znaczy, że ma je kto inny i mogą trafić w różne miejsca. Pokazałem Ci, że originalsy Hulu lądują w różnych miejscach, a Ty ciągle piszesz o tym Amazonie. Nie włożysz wszystkiego w sztywne ramy, bo to jest bardziej skomplikowane.
Teraz już nie bedzie problemów, bo wszystko będzie lądowało w Star, wystarczy zobaczyć rozpiskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wciskam wszystkiego w jedne ramy. 
Przejrzyj sobie dzisiaj co gdzie możesz obejrzeć od Hulu i 99,9% jeśli jest dostępne w Polsce to oglądasz na HBO Canal+ lub Amazon 

Od jakiś 6 miesięcy  całkowicie nowe tytuły Hulu zazwyczaj są albo na Canal+ lub na Amazon 

Wchodzą obecne nowe sezony znanych seriali FX np Co robimy w Ukryciu i 3 sezon od września na HBO 

Pisze o zazwyczaj lub z reguły - nie użyłem ani razu słowa ZAWSZE 

Nie chce Cię obrażać ale chyba masz problem z czytaniem uważnie 😉

Zresztą sam czasami piszesz tak, ze trzeba 3 razy zdanie przeczytać co ma autor na myśli :P 

Wiec jeśli na kilkadziesiąt produkcji Hulu dostępnych w Polsce, znajdzie się jeden rodzynek na FOX - nie oznacza ze to jest reguła 

Niektore produkcje FX jak np Fargo mamy tez na Viaplay 

 

Nie ma żadnej rozpiski co wyląduje na Star z Hulu jako Hulu Originals lub z FX 

Na razie widzimy co jest na Star na rynkach gdzie się pojawił 

A co będzie to na razie wróżenie 

Nowe tytuły mogą być zarówno już przypisane przez Disneya jako Star, jak również mogą się jeszcze pojawiać na VOD konkurencji 

Najbliższa nowość ACS (American Crime Story) z Cliwe Owen, który gra Billa Clintona jest produkcji FX 

I zobaczymy, czy wyląduje tam gdzie jest już Star w Star (Np Niemcy czy UK) czy u Nas np pojawi się na HBO 

Na razie ten Star to zbieranina starych tytułów ale głównie z platformy Hulu i opiera się na tytułach Fox czy ABC 

Jak będzie dalej się okaże. Czy będą ładować kolejne nowe produkcje FX/Hulu na Star - się okaże? Czy będę tam wszystkie dostępne obecnie produkcji Hulu/FX (które znamy w Polsce wiec do większości z nich ma prawa Hulu międzynarodowe) - to się okaże. 
Na ten moment wiemy, ze w Star niby jest FX/Hulu ale w praktyce  bez FX/Hulu (być dokładnym - na kilkadziesiąt seriali dostępnych to 2-3 sztuki a reszta to ABC lub FOX)

Wiec jak zadebiutuje w Polsce Star taki jaki mamy obecnie w Niemczech UK czy Holandii od lutego tego roku  - to bez FX/Hulu (z wyjątkami)

Obecne nowości filmowe Disneya tez w Star nie lądują. Hybrydowe premiery lądowały  na Disney+ i to jeszcze za dodatkową opłatą 

Hicior kinowy obecnie Free Guy z Reynoldsem nie ma premiery hybrydowej. Ale tytuł do Star (produkcja FoX) wiec sie okaże czy tam wyląduje, gdzie Star już jest i jeśli wyląduje, to kiedy. 

 

Może do czasu debiutu w Polsce coś się zmieni, bo do połowy 2022 jeszcze dużo czasu ;)

UK czy w Niemczech jest Sky a z nim HBO i może dlatego nie ma na Star FX/Hulu, bo są na HBO? 
Nie wiemy. Ale obecnie to można powiedzieć, Star w Disneyu z serialami FX/Hulu nie jest Star a konkurencyjna gwiazda - HBO :)

 

Tak czy siak - obecny Star, który znamy to jest zbieranina odgrzewanych kotletów. 

 

Tym bardziej ze Disney podobnie jak CBS czy NBC jest w czarnej D z licencjami bo posprzedawane gdzie się da na całym świecie. Dużo wody w Wiśle jeszcze popłynie zanim to wszystko do nich wróci 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pawop napisał:

Wszystko co nowe od Hulu i FX będzie w Star. Rozpiska jest, wiec nie pisz, że nie ma.
Fargo to produkcja MGM
Nowości od m.in Disney i Marvela są w Disney+

Powtórzę raz jeszcze. Nie wiesz za bardzo o czym piszesz i jak to działa

Nie ma rozpiski. Jest zapowiedź, ze wybrane produkcje z HULU/FX będą na Star 

I co wyszło? Pojawił się Star i 2-3 tytuły na kilkadziesiąt 

Rozpiska to jest co najwyżej co będzie mieć premierę od Hulu czy FX 

Dobrze wiem co pisze bo pisze o tym co jest a nie co będzie. Przecież ludzie tutaj się udzielający dają Ci dowody bo posiadają już Star.

Jak będzie z tych zapowiedzi,  to się okaże czy tak będzie, czy po prostu to bełkot marketingowy 

Gdybym dzisiaj był w Niemczech i zakupilbym Disney ze Star, to Disney dostałby by maila ode mnie by się takim Star udławił 

Na najbliższe miesiące od września licząc będzie kilka premier FX/Hulu Zobaczymy (bo są tutaj userzy) czy te nowości wylądują na Star 

 

Masz racje - zamawiający jest FX ale produkuje MGM 

Z tymi prawami to kuzwa wszystko trzeba sprawdzać (ja mam zakodowane FX na plakacie Fargo wiec z tego moj błąd) 

 

No przecież napisałem ze nowości kinowe które miały premiery hybrydowe są w Disney+ (nie w Star) 

Potencjalny kandydat do Star czyli Free Guy jest tylko w kinach 

27 minut temu, Umek napisał:

Na chwile obecna to co zapowiadali a to co jest w Star to dwa inne zupełnie światy

The Walking Dead sezon 11 bez polskiego języka.

Bo kolega Pawop się zawiesił :)

My piszemy o obecnym namacalnym stanie czyli co jest a on pisze o przyszłości co Disney zapowiedział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Ty rozpiski nie potrafisz znaleźć, to nie moja wina.

Na chwile obecna to co zapowiadali a to co jest w Star to dwa inne zupełnie światy
The Walking Dead sezon 11 bez polskiego języka.
Dali to co zapowiadali.
Po co polski język w TWD na Star, jak u nas startują dopiero za rok? Mieszkasz w UK już jakiś czas, do tej pory nie nauczyłeś się angielskiego?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pawop napisał:

To, że Ty rozpiski nie potrafisz znaleźć, to nie moja wina

Dali to co zapowiadali.
Po co polski język TWD na Star, jak u nas dopiero za rok? Do tej pory nie nauczyłeś się angielskiego?

po to bo mnóstwo innych pozycji już ma:)

Pojął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...