Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że dla stacji, która czerpie pieniądze z abonamentu powinno zależeć na jak najszerszym zasięgu.

HBO to zrozumiało i może pochwalić się większą widownią i większą liczbą abonentów.

 

Dzięki dystrybucji Canal+ w cyfrowych sieciach kablowych, nadawca nie narzeka na brak widzów. Większość tamtejszych abonentów często wybiera właśnie Canal+, a nie HBO. Choć oczywiście ten drugi ma o niebo większą potencjalnie widownię.

Ale...Kto wie, może niedługo i tak dojdzie do jakiejś fuzji :?

Czyżby odnośnie fuzji maiał coś takiego na myśli fragment artykułu "C+planuje nowe kanały http://www.dvbnews.pl/news/1980/cyfra_p ... owe_kanaly
CEO Le Guern poinformował, że spółka jest zainteresowana kupnem. Prawdopodobnie jest to reakcja na pogłoski o sprzedaży platformy "n".
Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się spotkałem właśnie z nie jednym filmem w cinemax premiera filmu tu była,daję przykład filmu PLAGA w cinemax oglądałem go w styczniu nawet nagrałem go a HBO jako premierę puści go na wiosnę chyba w kwietniu 09.,PREMIERA? to po premiera. HBO dla mnie istniał 98-2000 jeszcze za wizji tv tez. potem powoli kiepsko,jak później powstały HBO 2,comedy. Więc ja tu nie KPW,cinemax premiera potem to samo premiera w HBO?

 

Canal+ kiedyś krytykowałem ale zmieniłem zdanie,znajdę tu filmy extra,sport,i dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jedną rzecz. Czy wszystkie filmy które mają swoją premierę na Cinemax (chodzi mi o te nowsze) mają potem swoją emisję w HBO czy tylko te bardziej znane a te mniej są tylko w Cinemax aby przyciągnąć czymś klientów?

 

Praktycznie wszystkie filmy które maja swoją premiere TV w Cinemaxie są później w HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ze ja osobiscie zawiodlem sie na HBO.Wczesniej mialem przez 4 lata Cyfre,tam ogladalem kanaly Canal + i filmy prezentowane przez nie byly naprawde dobre.Duzo nowosci,kino europejskie,seriale.

Teraz mam HBO w ofercie CP i chyba zrezygnuje z tego kanalu.Marna jakosc obrazu(HBO HD nie jest zadnym wyjatkiem),nieciekawe filmy,bardzo duzo powtorek.Zauwazylem ze czesciej ogladam filmy na Cinemax,chociaz pozniej sa one w HBO(i na odwrot) to jednak Cinemax bardziej przypadl mi do gustu niz paczka HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze raz ktoś napisze, że HBO/C+ albo inny kanał filmowy ma za dużo powtórek, to dostanie bana :) Przecież to podstawa kanałów filmowych. Premierowych produkcji dziennie jest ok 2-3 godziny, a reszta powtórki, tak jest na całym świecie.

 

@Piotr Olejarz1973, głowy nie dam, ze wszystkie, ale 99% na pewno. Chodzi mi o premierowe produkcje, czyli takie które w Cinemaxie maja swoją premiere TV.

 

@adrian74, filmów które były na HBO, nie ma za wiele na Cinemaxie. są to jedynie starsze produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Adrian74... sorki ale jak ,możesz pisać "Teraz mam HBO w ofercie CP i chyba zrezygnuje z tego kanalu.Marna jakosc obrazu(HBO HD nie jest żadnym wyjatkiem" - moim zdaniem obraz na HBO HD podczas emisji filmów w HD jest OK. Pierwszy przykład z brzegu: wczoraj Skarb Narodów i zaraz po nim polski dokument Faceci do wynajęcia. No chyba. że z transpondera Polsatu słabo nadają HBO HD, nie wiem bo zazwyczaj oglądam z tr. Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba. że z transpondera Polsatu słabo nadają HBO HD, nie wiem bo zazwyczaj oglądam z tr. Cyfry.

 

HBO HD jest nadawane z tego samego transpondera 12,265 V dla Cyfry i dla Cyfrowego Polsatu.

 

Adrian74... sorki ale jak ,możesz pisać "Teraz mam HBO w ofercie CP i chyba zrezygnuje z tego kanalu.Marna jakosc obrazu(HBO HD nie jest żadnym wyjatkiem"

Moge to napisac ,bo to moje zdanie i moja opinia.Jakosc kanalow HBO nie jest zachwycajaca,jest ponizej normy i oczekiwan.Juz w ubieglym roku nadawca obiecal poprawe jakosci ale do dnia dzisiejszego to nienastapilo.

https://satkurier.pl/news/43650/hbo-hd-p ... akosc.html

 

Jakosc kanalow HD ofercie polskich platform to temat rzeka.Jesli juz np.CP kaze sobie placic za niego 6 zl dodatkowo to mogliby wplynac na poprawe jakosci.Polska jest traktowana przez niektorych nadawcow jak trzeci swiat.HBO HD nadaje w bitrate nie wiekszym niz 6 Mb/s,kanal HBO 3,5 Mb/s.Dla przykladu:

MTVN HD to juz ponad 10Mb/s a Eurosport HD ponad 12 Mb/s.Wiec sam mozesz sobie porownac co oferuje HBO.Obraz w HBO HD jest dobry,lub jak ty wolisz jest "OK" ale daleko mu do takiego jaki powinien prezentowac kanal filmowy z prawdziwego zdarzenia i na dodatek ze znaczkiem HD w rogu ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz to nie pisz- jest kopia nadawana z transpondera Cyfry- 12188, choć jakość jest jak dla mnie taka sama z obu transponderów- momentami tylko dobra, częściej średnia...

 

Nie zmienia to faktu ze obie platformy serwuja swoim abonentom to samo,jesli chodzi o jakosc kanalow HBO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Adrian74, to co teraz piszesz o jakości HBO HD to oczywiście masz rację, też uważam że moze być lepiej, problem w tym że hbo dosył poprawiło tak jak pisali, sygnał masakrują nadawcy, faktycznie najmniej N. Cyfra i Polsat oszczędzają pasmo jak się da. Obawiam sie że Polsat nawet bardziej, skoro Cyfra nie chce swojej kopii wyłączyć i tyle miesięcy testuje. Ale jak pytam u źródeł (C+) to zawsze się dowiaduje, że postęp tak poszedł do przodu, że mają takie wspaniałe urządzenia że nawet 4-5 Mb wystarczą aby był wspaniała jakość obrazu. Nie wiem tylko po co w takim razie zalecenia EBU o stałym strumieniu 12 Mb. Tylko Eurosport HD z tr. Cyfry jest tak nadawany i MTV HD ale troszkę nizej 10-11 Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad:Kanaly HD nadawane w Polsce.

 

 

National Geographic : 7200-11000 kbit/s

min 5000 kbit/s

max 15443 kbit/s

audio AC3 48khz 320 kbps 5.1

 

Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s

min 15400 kbit/s

max 18000 kbit/s

audio mpeg1 L2 48khz 192 kbps stereo

 

MTVNHD : 11000 kbit/s

min 9200 kbit/s

max 11898 kbit/s

audio mpeg1 L2 48khz 256 kbps stereo

 

FILMBOX HD : 8400 kbit/s

min 7088 kbit/s

max 8600 kbit/s

audio AC3 48khz 448 kbps 5.1

 

HBO HD : 6000 kbit/s - Platforma N nadaje z okolo 8000 kbit/s

min 4831 kbit/s

max 8195 kbit/s

audio mpeg1 L2 48khz 192 kbps stereo

 

Canal+ Film HD : 14000 kbit/s

min 9533 kbit/s

max 17241 kbit/s

audio mpeg1 L2 48khz 256 kbps stereo

 

W Finlandii czasem ogladam skandynawski Canal+HD,SVT HD,Canal + Film HD...16000 kbit/s.

Przepraszam za off topic ale chcialem tylko pokazac jak rozne jest podejscie nadawcow do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie mimo wszystko najbardziej wkurza brak 5.1 na wiekszosci kanalow HD.To przeciez podstawa tego standardu :( Obraz oczywiscie tez jest roznej jakosci(delikatnie mowiac).Swiadomie kupowalem tylko Ready,by az tak nie bolaly oczy i moja kieszen:) Skor jednak obaz mamy nie do konca HD,to chociaz dzwiek powinien byc zapewniony taki jak trzeba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bond jest z MGM, także na HBO go nie będzie.

 

Nie byłby tego taki pewien. Dystrybutorem "Quantum of Solace" jest Sony/Columbia, która co prawda straciła prawa do produkcji Bondów, ale dopiero od 23 filmu. "QofS" jest 22-gim filmem z cyklu, więc powinien być jeszcze wyemitowany w HBO. Oto link, w którym wyraźnie pisze, kto jest dystrybutorem . http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=jamesbond22.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju w HBO:Tenacious D: Kostka Przeznaczenia,Sen na jawie,Gracie,Witaj, smutku,Wszystko jest możliwe,Pora mroku,

Niezwykły dzień Panny Pettigrew,Świnie, Supersamiec,Niezłomny,MRS WINTERBOURNE FAŁSZYWA WDOWA,Rzeź,Opowieści z Narnii: Książę Kaspian,Kłopoty z blondynką,Ich dwóch i Paryż,Macbeth,Wall-E.

HBO COMEDY:TRZECH [beep]ÓW Z TEKSASU,Wszystkie barowe miłości,Król Głupców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W czerwcu w Canal+ m.in filmy: Angel, Hitman, Jak się robi telewizję, Kochanice króla, Ogród Luizy, Pięć dziewczyn z Teksasu, Siła odwagi, Po prostu walcz!, Dungeon Siege - W imię króla, Dr Dolittle i pies prezydenta, Superhero, Skalny olbrzym, Niebo nad Paryżem, Znak miłości, Baby mama, Jagodowa miłość, Ślady zbrodni, Kształt rzeczy,Stefan Malutki, Niedźwiadek i Piękność w opałach, Sierociniec.

Oraz seriale - nowe odcinki seriali Mentalista i Rockefeller Plaza 30 III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...