Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Jakoś nie słyszałem ani o zmianie terminu pojawienia się HBO HD, ani też o tym by HBO w ogóle myslało o poprawie jakośći. Jakieś tam marzenia abonentów HBO są, żeby nadawało w 16:9, ale na tym się kończy :?:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po pierwsze trzeba by pomyśleć, a po drugie zainwestować parę groszy, być może prawa do filmów w 16/9 są nieco droższe (ale tego nie wiem). W każdym razie Amerykanie traktują Europę zwłaszcza wschodnią jak Trzeci Świat. Zauważcie że HBO nadaje tylko w Europie Wsch. bo na zachodzie to inne firmy nadają całą ofertę premium, np. tylko Canal+, Premiere.

Pewnie stąd ten kichowaty obraz już w dosyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni nawet wykorzystują cały transponder Amos'a 4.0W do dosyłów. Jakiś czas temu zmieniły się parametry dosyłu trzech kanałów HBO na Amos 4.0W dla Polski. Skoro jakość wcale się nie poprawiła, to pewnie wina leży po stronie kiepskiego sprzętu nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paremtry dosyłu HBO dla innych krajów: 10.806 H SR=27500 FEC=3/4 ( z tej częstotliwości kiedyś były nadawane kanały dla Polski)

Parmetry dosyłu HBO dla Polski dzisiaj: 11.411 H SR=7925 FEC=5/6

Wszystko oczywiście z satelity Amos 4.0W.

 

Skoro polskie wersje kanałów zostały przesunięte na nową częstotliwość, to wydaje się być jednoznaczne, że nadawca miał tutaj na celu odciążenie transpondera 10.806H, również poprawę jakości technicznej tych kanałów dla Polski - przesuwając na 11.411H. A dlaczego HBO Central Europe nie wynajął drugiego całego transpondera, a tylko jego kawałek? A po co przepłacać, skoro nadawca nie potrzebuje tyle miejsca... Jeżeli zmiana parametrów dosyłowych nie wpłynęła na polepszenie jakości na platformach cyfrowych (tutaj Cyfra+), to przyczyn należy upatrywać albo w kiepskim sprzęcie, jakim operuje ten nadawca, albo u samej Cyfry, która nieudolnie dostarcza sygnał owych kanałów do swojego pakietu.

 

Żeby nam tutaj zbyt duży OT się nie zrobił, to nawiążę do Canal+, który w porównaniu z HBO nadaje z dużo lepszą jakością obrazu i dźwięku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz Canal+ jest przesyłany pewnie światłowodami więc nie ma się co dziwić. Na Canal+ Cyfrze zależy bardziej, to są ich główne kanał premium, jakość w porównaniu do HBO jest lepsza, ale i tak jakby tak spojrzeć na kanały premium w innych krajach to u nas jakość wcale nie jest najlepsza. HBO po wprowadzeniu kanału w wersji HD będzie musiało wynająć większy transponder, bo taka część nie starczy, albo ten kanał będzie nadawany gdzieś indziej, przecież nie muszą nadawać ja jednym TP tylko kanałów HBO, ale mogą też Cinemaxy dla Polski, więc jak narazie to tylko 5 kanałów a jeszcze jakby przełączyli do DVB-S2 i dali w MPEG-4 to jakość mogłaby być zajefajna. To są dosyły więc mogą sobie pozwolić na taki ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz Canal+ jest przesyłany pewnie światłowodami więc nie ma się co dziwić.

A no prawda, zapomniałem, bo w kablówkach (np. mojej) kanały HBO nadają w porządnej jakości.

 

a jeszcze jakby przełączyli do DVB-S2 i dali w MPEG-4 to jakość mogłaby być zajefajna.

No nie pomyślałeś o operatorach sieci kablowych, którzy czerpią sygnał z tych dosyłów na Amosie. Musieliby wyposażyć się w nowe odbiorniki.

 

Dobra, już koniec OT :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu CANAL+ pokaże m.in. filmy: Iluzjonista HD, Lęk pierwotny, Wojownicze żółwie ninja HD, Chłopaki nie płaczą, Złote wrota, Nocny gość, Labirynt fauna HD, Job, czyli ostatnia szara komórka HD, Rządy Gargulców, GranatowyPrawieCzarny, Spotkajmy się w więzieniu, Źródło HD, Hannibal. Po drugiej stronie maski HD, Mała Miss HD, W cywilu HD, To przez Fidela, Conrack, Człowiek roku HD, Królowa HD, Most do Terabithii HD, Tygrys i śnieg, Stan oblężenia, Duchy Goi HD, Noc w muzeum HD.

 

żródło: forum C+

 

Tradycyjnie świetny miesiąc w wykonaniu C+, aż 13 propozycji w HD.Tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie bezapelacyjnie wole Canal+.

Nie tylko ze wzgledu na jakosc.

Ramowka C+/C+ Film wydaje sie byc na rownie dobrym poziomie co HBO.

A C+ Sport to najlepszy kanal sportowy jaki znam (jestem kibicem pilki noznej).

Martwia mnie jedynie plany utworzenia osobnego kanalu z Oragne Ekstraklasa.

Niby nie ogladam, ale z zapowiedzi wynika, ze bedzie to kanal platny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...