Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Dlaczego został wywalony mój post, w którym pisałem o Amerykańskim HBO? :x:evil:

Co prawda prosiłem o wy[beep]e jednego posta, ponieważ niechcący zamiast EDYTUJ kliknąłem ODPOWIEDZ, ale myślałem, że moderatorzy są na tyle inteligentni, że bedą wiedzieli, o który post mi chodzi.

Widać myliłem się... :roll:

Edycja:bogdan425 - post został usunięty zgodnie z prośbą. Co do inteligencji, to nie będę palcem pokazywał - cóż, prośba to prośba i tyle.

Edycja:

Nie chcę tu polemiki (ewentualnie PW) - stało się - można napisać jeszcze raz. W zamiarze usuniecia postu, nie było żadnej złośliwości i proszę to zrozumieć. Post z polemiką usuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz, tylko znowu nie usuńcie.

 

 

Wspólna oferta C+ i HBO jest lepsza od Amerykańskiego HBO. W USA HBO to nie jedyny pakiet Premium. Starz! pokazuje filmy takich wytwórni jak: Buena Vista (Touchstone, Disney, Miramax), Sony Pictures (Columbia, Screen Gems, tri Star) I kilka mniejszych. Jest jeszcze Showtime, który ma Paramount, MGM, Lions Gate i Weinstein Company (założyli ją bracia Weinstein, którzy wcześniej stworzyli Miramax)

Jak widać prawa są tam jeszcze bardziej rozproszone niż u nas :D

 

Kolego @tracer10 napisałeś, że 2 kanały pokazują 99% filmów na Polskę, czy to znaczy, że np. w Niemczech, UK i Hiszpanii mają tego więcej, czy to jest po prostu pakiet na Europę?. I jeszcze jedno, o ile szerszą ofertę ma amerykańskie HBO porównując je do tandemu C+ - HBO Polska? Myślę, że pytania są w miarę czytelne

Jeżeli jakaś wytwórnia ma prawa na Polske, to z 99% prawdopodobieństwem można stwierdzić, że ma ona prawa na całą Europe. Jeśli jest jakaś koprodukcja z lokalnym producentem, to przeważnie posiada on prawa we własnym kraju (może też mieć na inne państwa, wszystko zależy od umowy). Taki przykład, ze strony Polskiej producentem Listy Schindlera był Heritage films i to on dysponował prawami w naszym kraju, a w USA Universal Pictures.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W lipcu CANAL+ poleca m.in. filmy:

"16 przecznic", "Zabójczy numer", "Jestem", "Szósty mecz", "List miłosny", "Wzgórza mają oczy", "Jak zostać gwiazdą", "Siedem mieczy", "Życie na wrotkach", "Zimne dranie", "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem", "American Pie. Wakacje", "Lokatorka", "Ostatnie wakacje", "Angel-A", "Osama", "Przez ogień", "X-Men - Ostatni bastion" oraz "Podwójne zagrożenie".

 

żródło:http://www.canalplus.pl/main.php?forum/topic/2-1767

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery HBO na Lipiec:

 

1 Lipiec: Walka żywiołów (7.15/10)

 

7116782.2.jpg

 

Bernard, intelektualny snob, uważa siebie za wielkiego pisarza. na razie jednak musi wieść żywot nauczyciela uniwersyteckiego. Gdy jednak jego żona Joan odkrywa u siebie talent pisarski, zazdrość rozbija rodzinę, zmuszając dwóch synów Walta i Franka do opowiedzenia się po jednej ze stron. I tak Walt zostaje przy ojcu, a Frank przy mamie. Joan zaczyna widywać się z trenerem tenisa swego młodszego syna a Bernard romansuje ze studentką Lili, którą także interesuje się jego starszy syn.

 

8 Lipca: Syriana (7.09/10)

 

7117798.2.jpg

 

Ropa naftowa staje się powoli cenniejsza niż złoto. Wiedzą o tym rządy mocarstw, dyktatorzy międzynarodowych koncernów i ludzie, którzy chcą dzięki tej wiedzy zarobić duże pieniądze.

Amerykański reżyser i scenarzysta Stephen Gaghan, postanowił swój nowy film oprzeć na pamiętnikach Roberta Baera, byłego agenta CIA. Jak zwykle u Gaghana w filmie przewija się wiele wątków. Osią obrazu są dzieje Boba Barnesa (Clooney), agenta CIA, operującego na Bliskim Wschodzie. Lada chwila skończy swoją długa i pełną sukcesu karierę. Zanim jednak odejdzie na emeryturę, CIA wystawi go bez skrupułów jako kozła ofiarnego. Próbując zrozumieć, co się stało, Bob zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że wykorzystano go jako pionka w wielkiej grze. Postanawia naprawić zło, które kiedyś wyrządził, przy okazji odkrywając prawidła rządzące przemysłem naftowym.

 

15 Lipca: Jaskinia (6.45/10)

 

7012546.2.jpg

 

Grupa 7 grotołazów odnajduje tajemniczą sieć jaskiń. Jednak żaden z członków ekspedycji nie powrócił nigdy na powierzchnie. Zorganizowano grupę poszukiwawczą, która ma ustalić, co się stało z zaginionymi naukowcami. Kiedy docierają na miejsce dokonują straszliwego odkrycia. Sprawdź, kto przeżyje to nieoczekiwane spotkanie.

 

22 Lipca: Biała Hrabina (6.90/10)

 

7083354.2.jpg

 

Biała hrabina to rewelacyjny film - kolejny owoc współpracy legendarnego producenta Ismaila Merchanta i reżysera Jamesa Ivory'ego - trzykrotnie nominowanych do Oscarów® za Najlepszy Film i za Najlepszą Reżyserię (Pokój z widokiem, 1986; Howards End, 1993; Okruchy dnia, 1994). Jest to poruszający, umiejscowiony w Chinach dramat o wygnaniu, tęsknocie i triumfie miłości autorstwa nagrodzonego pisarza Kazuo Ishiguro (Okruchy dnia).

Akcja rozgrywa się pełnej przepychu, olśniewającej i zarazem zepsutej i rozwiązłej atmosferze Szanghaju lat 30. ubiegłego stulecia. Zbliża się wojna domowa i wkroczenie armii japońskiej. Todd Jackson to amerykański dyplomata, w rolę którego wcielił się dwukrotnie nominowany do Oscara® Ralph Fiennes (Najlepszy Aktor, Angielski Pacjent, 1997; Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Lista Schindlera, 1994). Sofia Belinskaya zagrana przez Natashę Richardson (Pokojówka na Manhattanie, Wdowy) to arystokratka, uciekinierka z Rosji, z trudem zarabiająca na życie jako tancerka a czasami nawet prostytutka.

Jackson, z pomocą swego tajemniczego japońskiego przyjaciela , szpiega Matsudy (Hiroyuki Sanada Ostatni Samurai) otwiera odnoszący sukces nocny klub, w którym gwiazdą jest właśnie hrabina Sofia.

Podczas spektakularnego masowego exodusu z miasta, który nadaje filmowi niepowtarzalny klimat, Sofia rozdziela się ze swoimi powinowatymi Verą i ciotką Olgą - granymi przez siostry Redgrave - wielokrotnie nominowaną Vanessą (zdobywczyni Oscara® dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej, Julia, 1978) i Lynn (dwukrotnie nominowana do Oscara®, Najlepsza Aktorka George Girl, 1967; Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Bogowie i potwory, 1999), które w tajemnicy próbują uciec z maleńką córeczką Sofii - Katyą.

Czy matka i córką będą znowu razem, czy rodząca się miłość między Sofią a Toddem zdoła dojrzeć, pokonując makabrę wojny?

 

29 Lipca: Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka (7.95/10)

 

7108026.2.jpg

 

Kapitan Jack Sparrow musi spłacić dług, który zaciągnął u władcy mórz - Davy Jonesa. Jeżeli tego nie uczyni, zostanie skazany na wieczne potępienie. Jego problemy oczywiście kompletnie rujnują plany ślubu Willa Turnera z piękną Elizabeth Swann, którzy wyruszają z Kapitanem Sparrow w rejs pełen niezwykłych, nowych przygód.

Druga część słynnego już filmu to również doskonałe efekty specjalne i dużo humoru.

 

[Oceny, opisy i obrazki filmweb.pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syriana b. dobry film- widze ze nie ktorzy tylko patrza ze jak jest film kasowy tzn. ze dobry- a to raczej zrzadko sie zdarza. pozdrawiam

 

Jak film jest kasowy to znaczy, że ludziom się podoba i w ich mniemaniu jest dobry 8)

Niestety, ale nie często tak bywa. W głównej mierze jest to kwestia wydatków marketingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipcowa i sierpniowa oferta kanału zawiera takie filmowe tytułu jak: „Wzgórza mają oczy”, „Karol- papież, który pozostał człowiekiem” ,”Angela-a”, ”Ostatnie wakacje”, „X-MEN: Ostatni bastion”, „Epoka lodowcowa 2: Odwilż”, „Sztuka zrywania”, „Prognoza na życie”, „Kumple na zabój”.

 

wieciej:

 

http://wirtualnemedia_pl/document,,2110 ... Canal.html

 

HBO: premiery na lipiec:

http://www.medianews.com.pl/download/HBO_07.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zimą? Dlatego, że we filmie toczy się akcja ''lodowcowa'' ? :wink: E, to tylko film animowany i kiedy premiera jego to naprawdę nieważne. Tematyka filmu zwłaszcza animowanego nie musi być adekwatna do pory roku, kiedy jest premiera tego filmu. Kanały premium na to nie zwracają raczej uwagi, o jakiej porze puszczą film. I tak są powtórki przez cały rok prawie że :) Oczywiście, racja, na lato postarały się kanały premium, przede wszystkim CANAL+ ! :wink::D:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...