Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pawop ma racje, HBO posiada wciąż te same wytwórnie, więc to w głównej mierze od nich zależy co będzie znajdowało się w ramówce.

Zastanawia mnie tylko jak wyglądają umowy z wytwórniami filmowymi ?

- za stałą tygodniową/miesięcną/roczną stawke HBO dostaje od wytwórni każdy film jaki zapragnie ?

czy może

- mają wyłączność na wytwórnie, ale za każdy film muszą płacić z osobna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że dyskusja czy C+ czy HBO wraca co kilkanaście dni a argumenty te same, myśle podobnie jak Pawop i mad85 nie będe przytaczał jeszcze raz tych samych argumentów bo zrobili to bardzo dobrze a użytkownicy jak djclassic i tak nie zmenią swojego zdania gdyż takie filmy jak Cars,Happy Feet,Superman-powrót,Piraci z Karaibów 2 i inne hity filmowe które pokaże HBO widać są dla niego z drugiej ligi :) nie wartych obejrzenia podobnie zresztą jak jego krytyka wybitnych seriali które puszcza HBO.

 

whiteghost

tak masz rację to bardzo ciekawe jak to się odbywa od strony"technicznej"ale pewnie jest to tak wielka tajemnica niczym jakis super tajny projekt wojskowy że nikt z nas tego nie wie,a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu podoba sie co innego i mi niektóre seriale przypadły do gustu, ale przejde do sedna sprawy a mianowicie do premier HBO na maj:

 

6 maja 20.10: Na psa urok

 

Pewien mężczyzna próbuje prowadzić normalne życie nie zważając na to, że co jakiś czas zamienia się w psa pasterskiego.

Średnia ocen na filmweb: 6.92/10

 

7111317.2.jpg

 

 

13 maja 20.10: Z ust do ust

 

Młoda kobieta pewnego dnia odkrywa, że historia jej rodziny była kanwą powieści Charlesa Webba, na podstawie której powstał film "Absolwent". Dochodzi do wniosku, że jej babka jest słynną panią Robinson a jej prawdziwym ojcem jest szkolna miłość jej matki - pierwowzór absolwenta. Postanawia go odszukać...

Średnia ocen na filmweb: 7.39/10

 

7107342.2.jpg

 

20 maja 20.10: Dowód

 

Historia młodej kobiety (Gwyneth Paltrow), opiekującej się umierającym ojcem (Anthony Hopkins) - nadzwyczajnie błyskotliwym lecz szalonym profesorem matematyki.

Średnia ocen na filmweb: 7.59/10

 

7033569.2.jpg

 

 

27 maja 20.10: Egzorcyzmy Emily Rose

Nastolatka Emily Rose staje się ofiarą ataku demonicznych mocy. Poddana egzorcyzmom umiera, a ksiądz, który je przeprowadzał zostaje oskarżony o zaniedbanie i, w konsekwencji, śmierć dziewczyny. W sądzie broni go sceptycznie nastawiona do całej sprawy prawniczka, która jednak w miarę odkrywania prawdy zaczyna sobie zdawać sprawę z istnienia potężnych nadprzyrodzonych sił.

Średnia ocen na filmweb: 8.10/10

 

7111154.2.jpg

 

 

Premiera Serialowa: Studio 60

Emisja:: Każdy wtorek o 20.10

 

Produkcja firmy Warner Bros. TV opowiada losy fikcyjnego komediowego show Studio 60 (podobnego swoim formatem do Saturday Night Live) borykającego się ze spadkiem oglądalności oraz załamaniem nerwowym producenta wykonawczego, do którego doszło na wizji. Członek zarządu Jack Rudolph (Steven Weber) oraz szefowa sieci Jordan McDeere (Amanda Peet), by ocalić program, postanawiają wprowadzić "świeżą krew" w postaci nowych scenarzystów (w tych rolach Matthew Perry jako Matt Albie oraz Bradley Whitford jako Danny Tripp).

Średnia ocen na filmweb: 8.55/10

 

7103853.2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a użytkownicy jak djclassic i tak nie zmenią swojego zdania gdyż takie filmy jak Cars,Happy Feet,Superman-powrót,Piraci z Karaibów 2 i inne hity filmowe które pokaże HBO widać są dla niego z drugiej ligi :) nie wartych obejrzenia podobnie zresztą jak jego krytyka wybitnych seriali które puszcza HBO...

 

 

Kolego, a skąd masz takie info o takich premierach filmowych w HBO? I kiedy one nastąpią? W maju???

Czy te info są z pobranego programu tv HBO na maj czy inny miesiąc.. ??? Bo jedynie widziałem zapowiedź na HBO o filmie Piraci z karaibów - skrzynia umarlaka a reszta, skąd wiesz???

No, ciekawe premiery, widać, że jak powracają upały i zaczęła się wiosna to również w ramówkach kanału premium HBO widać znaczną poprawę :D

:wink:

 

P.S. A premiery, które wymienił @fipii na maj to nie aż tak ciekawie poza filmem Egzorcyzmy Emilii Rose. A wiele się powtarza na HBO premier z Cinemaxu. Film ''Na psa urok'' jak dobrze pamiętam była już jego premiera dawno na Cinemax oraz film ''Z ust do ust'' również chyba...? Czy może się mylę? Raczej pamiętam to dobrze. A poza tym nawet, to i tak od pewnego czasu HBO zaczyna powtarzać filmy z Cinemax. No, jeszcze rozumiem gdyby było odwrotnie, ale tak? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że dyskusja czy C+ czy HBO wraca co kilkanaście dni a argumenty te same, myśle podobnie jak Pawop i mad85 nie będe przytaczał jeszcze raz tych samych argumentów bo zrobili to bardzo dobrze a użytkownicy jak djclassic i tak nie zmenią swojego zdania gdyż takie filmy jak Cars,Happy Feet,Superman-powrót,Piraci z Karaibów 2 i inne hity filmowe które pokaże HBO widać są dla niego z drugiej ligi :) nie wartych obejrzenia podobnie zresztą jak jego krytyka wybitnych seriali które puszcza HBO.

 

Wybitnych seriali? :roll: A to zes mnie teraz stary zastrzelil podaj mi te wybitne seriale? :) A co do tych filmow ktore wymieniles to faktycznie dla mnie druga liga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon czytaj ze zrozumieniem, nie napisałem że te filmy będą w maju czy w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chodziło mi bardziej potencjał,pokazanie jakie filmy w tym roku mogą być pokazane na HBO a skąd wiem wystarczy wiedzieć z jakiej wytwórni pochodzi określony film by wiedzieć że będzie albo na C+ albo na HBO

 

djclassic

tak myślałem,więc nie widzę sensu ci wymieniać kolejnych tytułów które i tak uważasz za 2 ligę szkoda czasu a swoją drogą to po co trzymasz HBO skoro jest takie słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci płatnej telewizji HBO wielkanocne święta spędza pod znakiem magii. Telewizja HBO przygotowała telewizyjną premierę ekranizacji czwartej części powieści J. K. Rowling - "Harry Potter i czara ognia".

W tej części młody czarodziej startuje w Turnieju Trójmagicznym i staje do pojedynku ze swym śmiertelnym wrogiem, Lordem Voldemortem. Bohater musi nie tylko walczyć, ale również dać sobie radę z wścibską reporterką, a także znaleźć osobę towarzyszącą na bal.

 

Premiera filmu "Harry Potter i czary ognia" w wielkanocną niedzielę, 8 kwietnia 2007 roku o godzinie 20.10. Powtórkowe emisje: w środę, 11 kwietnia o godz. 20:10, we wtorek, 17 kwietnia o godz. 15:50 i w sobotę, 28 kwietnia o godz. 17:50.

 

żródło:media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to ja nie wiem. Wiem natomiast tylko tyle ze kiedys HBO mialo zdecydowanie lepszy repertuar niz dzisiaj :wink:

Uśmiać się można. To na jakiej podstawie mówisz, że był lepszy? Skoro tak naprawdę nie masz pojęcia jak to udowodnić i nie wiesz o czym piszesz. HBO nic nie straciło od początku istnienia. Cały czas są te same wytwórnie co były. Ale poszliśmy do przodu jeśli chodzi o filmy to znaczy dopiero w latach 90 nasz rynek zaczął się nasycać filmami. Początkowo tylko wypożyczalnie potem też Filmnet i C+ i HBO. Byliśmy zacofany społeczeństwem jeśli chodzi o kino. Z biegiem lat niestety oczekiwania każdego rosły. Wiem to po sobie kiedyś mogłem oglądać po 2-3 filmy dziennie na C+ w zasadzie bez patrzenia na tytuły teraz to najpierw przeczytam recenzje dopiero zdecyduje się aby to obejrzeć. I dlatego jest złudzenie ze HBO jest gorsze a niestety my się więcej spodziewamy a kino staje sie coraz więcej kiczowate. A w szczególności te najgłośniejsze produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85, kolego nie mow mi ze nie mam pojecia o czym pisze bo wiem o czym pisze. Dobrze pamietam jakie filmy emitowalo HBO kiedys a co puszcza dzisiaj. Ty naprawde nie widzisz roznicy pomiedzy dawnym HBO a dzisiejszym czy tylko udajesz? :P

O jakim zacofaniu ty tu piszesz jesli chodzi o filmy? :roll: Tu chodzi o to ze teraz coraz wiecej dziadostwa sie kreci a takie stacje jak HBO biora to bo pewnie lepiej im to sie oplaca. Najlepiej zapchac ramowke kiepskimi filmami a co najgorsza dennymi serialami a abonent niech placi a co tam nie musi ogladac dobrych filmow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to o jakim? Jakich filmów z wytwórni z którymi ma prawa nie ma w HBO? To wkońcu masz pretensje do HBO czy do wytwórni, że nie produkują tego co chcesz? Widzę, że spodziewasz sie gruszek na wierzbie. A co do seriali to widocznie nie masz bladego pojęcia o nich bo te produkowane przez HBO na ogół są bardzo dobre tak jak Rodzina Soprano, Rzym itd.

PS Wychodzi na to, że dla ciebie nie ma dobrych filmów bo jeśli nie potrafisz wymienić takiego którego mogło pokazać HBO a nie pokazało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pretensje do HBO a co za tym idzie to i do wytworni. A co do seriali to zauwaz gosciu ze wymienilem niektore zwlaszcza te komediowe jako dziadowskie. Chyba nie powiesz mi ze Ekipa czy Trawka to sa wybitne produkcje :lol: Co prawda Rzym rewelacja tez nie byl ale..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85

Bzdury piszesz

HBO to jest w tej chwili dno

Nie mozna go ani porownywac z tym jak wygladal ten kanal roktemu (jakie nadawal filmy)

Owszem maja prawa do tych samych wytworni ale kupuja gnioty zeby zapchac ramowke a lepszymi filmami sie dziela z Cinemaxem.

Byl jeden dobry kanal a teraz sa dwa "cienkie"

No ale kasa sie liczy a nie nasze zadowolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę konkretne tytuły na waszą teorie? Skoro uważasz, że nie emitują dobrych a w zamian kiepski to jakich nie emitują? Poproszę o konkretne argumenty a nie o masło maślane typu wydaje mi się itd. Jaki tytuł dobry nie był w HBO z tych do których mają prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. A premiery, które wymienił @fipii na maj to nie aż tak ciekawie poza filmem Egzorcyzmy Emilii Rose. A wiele się powtarza na HBO premier z Cinemaxu. Film ''Na psa urok'' jak dobrze pamiętam była już jego premiera dawno na Cinemax oraz film ''Z ust do ust'' również chyba...? Czy może się mylę? Raczej pamiętam to dobrze. A poza tym nawet, to i tak od pewnego czasu HBO zaczyna powtarzać filmy z Cinemax. No, jeszcze rozumiem gdyby było odwrotnie, ale tak? :shock:

 

Kolejny raz piszesz bzdury. Inaczej się tego nazwać nie da.

 

Rumor has it (Z ust do ust) miało polską premiere 2006-02-10 i amerykańską 2005-12-22. HBO USA emituje go po raz pierwszy 31 marca, natomiast HBO PL jakos w maju, ale oczywiście ty widziałeś już go na Cinemax wcześniej. Podobnie w przypadku filmu Shaggy Dog (Na Psa Urok) - data premiery: 2006-03-17 (Polska) , 2006-03-09 (Świat), podczas gdy w większości przypadków okres 12 miesięcy od premiery w danym kraju to absolutne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hanys, kanał filmowy podpisuje umowe z wytwórnią i pokazuje wszystkie filmy jak leci. Owszem kilka filmów jest najpierw na Cinemaxie, ale potem (3-4 miesiące) trafiają one do HBO, więc abonent nie jest stratny. Co do wytwórni, to HBO nawet zyskało jedną, mianowicie MGM, które kilka lat temu miał C+

Porównując obie oferty premium, to C+ wypada lepiej, poza wielkimi wytwórniami, mają jeszcze umowy z polskimii dystrybutorami, jak Monolith, czy Kino Świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że kilka filmów ma najpierw premierę na Cinemaxie to jest to dobra wola HBO i wynika z tego że chcą oni wzmocnić ten słaby kanał który przecież należy do nich.

 

co do oferty filmowej C+ i HBO to wytwórnie z Hollywood są podzielone pół na pół .to co odróżnia in plus C+ od HBO to bezzwątpienia oferta filmów z Europy,Azj czy też z Polski.Mając C+ ma się 100% pewność iż nowy film np. Almodovara na pewo się zobaczy a HBO to "tylko"amerykańska rozrywka z nie wielką ilością innych filmów co nie zmienia faktu że oba są świetne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepiej dla wszystkich byłoby gdyby zrobili tak: HBO przekazuje swoje prawa do filmów do Canal+, w zamian Cyfra zwalnia HBO z umowy na wyłączność i HBO pokazuje się w Polsacie i n-ce (oczywiście tylko ze swoimi prawami do filmów) a znika z Cyfry+(bo po co miałoby tu być?).

W zamian powstałyby np. dwa nowe kanały Canal+, aby puszczać filmy które ma też HBO. Wówczas cena takiego pakietu Premium Canal+ byłaby na pewno sporo niższa niż obecna suma dwóch kanałów Premium (bo teraz kasują nas podwójnie za Premium) a i abonenci dwóch pozostałych platform byliby zadowoleni, bo tak marzą o HBO.

Krótko mówiąc klienci wszystkich platform byliby zadowoleni. Ale sama Cyfra być może nie, dlatego wydaje mi się ten scenariusz nie na najbliższą przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale żeś kolego odwalił teraz posta :lol: I masz rację. Takie coś nie na najbliższą przyszłość, a powiem Ci więcej - w ogóle do takiego czegoś nie dojdzie. Biznes to biznes. Oby dwa kanały premium są niezależne i zupełnie z innych państw, niczym nie są spokrewnione.. Cyfra ma podpisaną umowę z HBO na wyłączną obecność kanałów HBO (HBO, HBO2 i HBO COMEDY) w platformie C+ i oby dwa kanały HBO i C+ walczą o własne zyski i nie pójdą na żadną współpracę oraz na wszelkie kompromisy. I również mają podpisane umowy z wytwórniami. C+ inne i HBO inne.

No, ale marzyć każdy może :D

:wink: Ładnie żeś sobie obmyślał :wink: Naprawdę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...