Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość obrazu to zgadzam sie z przedmówcą, co do tych pasów o których wspomniałeś to jest to wina raczej reżysera filmu :D , tak film był nagrany i tak HBO go puszcza. Mogli by go rozciagnać na pełny ekran, ale wtedy musieli by obciać sporą cześć boków, co jest bez sensu.

Wczoraj film Posejdon też był tak nadawany.

 

Mam jeszcze pytanie, czy u was na HBO, tak trochę poniżej środka ekranu lata taka kropeczka mała od jednej strony ekranu do drugiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bylo tak nagrane? Posejdon? wiekszosc filmow jest przez HBO tak nadawanych wlasnie. Przypomina to Letterbox choc nie do konca, pelne 16/9 teza to nie jest... bo rozciagajac recznie obraz na pelny ekran zeby wygladalo to jak na Canal+Film to w momencie wlaczenia napisow spod dekodera, widac tylko 1 linie napisow a 2 nastepne sa juz nie widoczne, To jest wina HBO co robi z obrazem i jak emituje filmy a nie zadne tluamaczenie ze taki dostali. Sami kalecza filmy, koniec i kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu to zgadzam sie z przedmówcą, co do tych pasów o których wspomniałeś to jest to wina raczej reżysera filmu :D , tak film był nagrany i tak HBO go puszcza.

 

Rozumiem, że proporcje obrazu są takie że nawet w telewizorze panoramicznym muszą zaakceptować czarne pasy na dole i gorze ekranu. Zanim zamówiłem HBO to szerokość tych pasów na filmach w C+ była dla mnie do przyjęcia. No ale jeśli tracę pół szerokości ekranu na 2 czarne pasy (tak jest tylko na niektórych filmach na HBO) - to zaczyna mi to przeszkadzać i chyba wolałbym, aby ktoś przynajmniej trochę poucinał boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor panoramiczny ma proporcje ekranu 1,78 : 1. Na niektórych filmach (np. posejdon), tak na oko, 2 pasy zajmują połowę ekranu. No może ciut mniej. Na moje oko wychodziłoby, że proporcje obrazu wynoszą ok. 3,5 :1.

W artykule, do którego podałeś link, najszerszym formatem Anamorphic Scope 2,35 :1.

-------

edit : tym razem policzyłem z centymetrem w rękach - proporcje na "Supermanie" były dokładnie 3:1. Takiego szerokiego formatu (przynajmniej według tego artykułu) się nie stosuje. Więc nic już z tego nie rozumiem. Jakość obrazu na "Supermanie" - tragiczna !!! Pobieranie za taką jakość miesięcznej opłaty 29 zł - uważam za czyste zdzierstwo i ja już za HBO podziękuję. Niech do nich najpierw dotrze, ze mamy XXI wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, proporcje obrazu są takie że nawet na panoramicznym tv są pasy.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj: http://www.film.org.pl/dvd/format_obrazu.html

 

Odnośnie powyższego artykułu... szkoda, że nie telewizorów 2.35:1... bo w takim formacie są filmy... i mamy niestety do wyboru, albo połowę czarnego ekranu na telewizorze 4:3 lub 1/3 czarnego ekranu na panoramie 16:9.... zostaje tylko projektor... a te wypadają drogo jeśli wziąć pod uwagę żywotność lampy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrane premiery stycznia w Canal+:

 

Oblężona twierdza,

Nagrody Darwina,

Cleaverville,

Śniadanie na Plutonie,

Testosteron,

Idlewild,

Wydział spraw wewnętrznych,

C.R.A.Z.Y.,

Noc grozy,

Miasto Słońca,

Volver,

Eragon,

Tsotsi,

Siła spokoju,

Holiday,

Bunt. Sprawa Litwinienki,

Podwójna tożsamość,

Tuż po weselu,

Dobry rok,

Pod słońce,

Czyja to kochanka?,

Pokój dziecka,

Światła o zmierzchu,

koncert zespołu Maroon 5

 

źródło: forum Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze w Hiszpanii jest jeden kanal premium i sport w zasadzie tez nalezy do jednego nadawcy. A u nas jakby nie patrzec bylaby to wtedy oferta polowiczna w przypadku filmow i jeszcze gorsza w przypadku sportu. Wiec pewnie dlatego Canal+ wyglada jak wyglada. Gdyby tak mial calosc w swojej ofercie, to napewno bylby podzial na Film i Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena C+ była dyktowana przez HBO jak cyfra zrezygnowała z wyłączności może się okazac ze będzie mogła pozwolic sobbie na obnizenie ceny moze być to dobry ruch bo jak na dzięń dzisiejszy to ma lepszą oferte filmową od HBO ( moje zdanie ) nie mówiąc o jakości ale wszystko okaze się w nowym roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...