Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Umowa z FOXem raczej dotyczy tylko filmów. FOX Television Studios raczej będzie dalej ładował swoje produkcje do FOX i FOXlife w Polsce. Co najwyżej TVN zyska prawa do emisji seriali FOXa (jak teraz z WB) i będzie puszczał je koło północy.

Co do filmów FOXa to premiery mają się pojawiać w nFilm dopiero od stycznia 2013.

Nie wiadomo natomiast co z filmami starszymi. Być może te zagoszczą na antenie nFilm i TVN już od stycznia 2012. A tutaj też jest wybór naprawdę spory i urozmaiciłoby to ramówkę nFilmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszą stację filmową to wy od canal+ jeszcze przez min. 1,5 roku nie będziecie. Filmy Foxa będą u was dopiero od początku 2013, jeśli wy pozyskacie też Monolith to też najwcześniej od 2013.

 

 

Od 2013 chyba sam w to niewierzysz :lol2: Jak by ponad rok mieli jeszcze umowę to wtedy w komunikacie by Monolith wymienili tak jak wyjaśnili sprawę Foxa że jeszcze ponad rok a jak umowa sie konczy prawdopodobnie 31.12.2011 to dlatego nie wymienili.

Oficjialne potwierdzenie można uzyskać wysyłając meila z zapytaniem na kontakt Monolithu. Ja wysłałem i po tej odp. co otrzymałem mówi ona jasno że canał + utracił prawa. Najprawdopodobniej Canał + będzie przeciągał wyjaśnienia , ale skoro admin wysłał pytanie do redakcji to trzeba czekać :mrgreen:

Czy pozyskał NFILMHD tego nie wiadomo bo nawet jak pozyskali to telewizjia N jakoś nie lubi się niczym chwalić. Po tym jak zaczeły pojawiać sie filmy na Hbo można wnioskować że to HBO - co dla każdego było by najlepszym rozwiązaniem bo HBO jest wszędzie dostępne :smile:

Jak pozyska NFILMHD to ja jako abonent N i płacący za HBO+NFILMHD 20zł na miesiąc utwierdze się że nie warto z N rezygnować :smile:

Ale że canał+ stracił Monolith to pewne na 1000% tylko kiedy i kto pozyskał to trzeba czekać.

 

Ps. wyślę zapytanie do HBO czy przypadkiem nie pozyskali Monolithu jak bedę coś wiedzial to dam znak

 

jeśli umowa kończy sie 31.12.2011, to n będzie mogło pokazywać filmy dopiero od 1 stycznia 2013 roku, więc nie wiem o co Ci chodzi........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

CANAL+ ma umowe z FOX'em do końca 2011 roku i będzie emitował WSZYSTKIE FILMY FOX'a wyprodukowane do końca 2011 roku. Ze względu iż premiery filmowe są puszczane na stacjach premium ( HBo, Canal+, Nfilm ) po około 1 roku po premierze kinowej to logiczne jest więc, że CANAL+ będzie emitował premiery z 2011 roku w 2012 roku, prawda? Nfilm kupił prawa na WSZYSTKIE produkcje Fox'a od 2012 roku, więc filmy od nich będzie mógł emitować dopiero od 2013 roku ( 1 rok po premierze kinowej ). Proste? Oczywiście nie zawsze jest to 1 rok. Czasami jest to 8-10 miesięcy po premierze kinowe, a czasami nawet troche dłuzej niz 1 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko milczenie luciusa Naszego eksperta, który na temat Monolithu milczy jak zaklęty. Wiemy przecież że Canal+ stracił Monolith na 100% bo nie ma go w komunikacie. Lucius wiemy ze to nie Twoja wina ze Canal+ stracił tego dystrybutora więc napisz chociaz od kiedy i na rzecz kogo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" W ramach obowiązującego kontraktu, w 2012 roku widzowie CANAL+ nadal będą oglądać premierowo produkcje 2

 

 

Właśnie w 2012 więc skoro Monolithu nie wymienili na 2012 to od 2012 filmy albo w Hbo albo na Nfilmie. Jak by nie było skoro wymienili Gutek Film gdzie jest dużo mniejsza liczba filmów i też niektore filmy trafiały do Nfilmów to jak by dalej współpraca z Monolithem miała istnieć to nikt by go nie pominął. Pod względem ilości filmów jest ich więcej niż z Universal Studios. Moim zdaniem jest on jednym z najlepszych należących do canału +.

Dlatego coś jest na rzeczy , aż pracownicy na urlop wyjechali i nie ma komu odpowiedzić :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko twoim zdaniem, HBO ma prawa do wytwórni które posiadają największe hity filmowe. Najnowszy batman, najnowszy spiderman, Bitwa o los angeles, piraci z karaibów , Incepcja i tego typu filmy, na Foxie 2 filmy można nazwać tym mianem- Avatar 2 i szklana pułapka 5 reszta to średniej klasy filmy, I moim zdaniem Fox nie ma wcale lepszej oferty niż Monolith.

 

Jeżeli Monolith dalej zostanie w canal+ to śmiem twierdzić że ramówka canal+ będzie nadal lepsza od 2013 roku od oferty "n" a do 2013 roku canal+ ze tak powiem "miażdży" skąpą ofertę telewizji nowej generacji.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
reszta to średniej klasy filmy

True, miłośnicy Battle: Los Angeles itp. uber-szrotów nie mają tu tak dużego pola do popisu jak ostatnimi czasy w przypadku Universal, ale nie jest najgorzej :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ jedynie będzie miał o tyle dobrze, że przedłużyli umowę z EEAP, dzięki czemu będą mieli takie hity jak "Maczeta" czy "Jak zostać królem". Chociaż obiektywnie patrząc, to najlepszą ofertę filmową będzie można mieć w n: nFilm HD (FOX, Paramount, Dreamworks, MGM, CBS Films, ITI/TVN no i tytuły kupowane od niezależnych dystrubutorów) + HBO (Warner, Sony, Disney, Pixar i inne + dystrybutorzy niezależni), do tego Cinemax (dobre, europejskie kino + Universal, dzięki czemu będzie można obejrzeć produkcje emitowane w C+, tyle tylko, że z rocznym opóźnieniem) no i Filmbox (SPI i inne). Niestety, ale C+ będzie teraz najsłabszym kanałem filmowym, jeszcze jak stracą całkowicie Monolith to będzie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ty piszesz teraz, że szrotem jest Nfilm z 2 najwiekszymi wytwórniami ( wkrótce z 3 ) to chyba coś jest nie tak. Niestety, ale C+ zostaje z 1 wytwórnią, Nfilm ma 3, a HBO resztę ( oczywiscie mowa tutaj o tych najwiekszych studiach filmowych ). Biorąc to pod uwage to szrotem jest tutaj teraz niestety Canal+. :/

Wymień mi prosze, te 2 największe wytwórnie, które ma nFilm. Jestem bardzo ciekawy co wymyślisz, bo Dreamworks, to można porównać co najwyżej do CBS Films, a nie do Paramountu. Co do HBO, to ta reszta o której piszesz, to akurat połowa z "Big 6", czyli sama śmietanka. Po stracie Foxa, C+ i nFilm będą prezentowały podobny poziom. Jeżeli ktoś myśli, że nFilm nagle będzie miał codziennie premiere, to się mocno zdziwi. Dzięki Foxowi miesięcznie dojdą 2 w porywach 3 premiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dopiero półtora roku gdy filmy Foxa trafią do "n" będzie można powiedzieć że nfilm jest w miarę wyrównanym kanałem do canal+, jeśli canal+ straciłby jeszcze Monolith no to wtedy role sie odwrócą i to nfilm będzie królował.

 

A co ja napisałem w swoim poście? Dopóki Canal+ ma Monolith i FOX'a ( 2013 rok ) to jest zdecydowanie przed Nfilm'em. Niestety FOX juz jest pewny, a tzn. praktycznie, że Canal+ będzie na równi z Nfilmem. DO tego jesli dojdzie nieoficjalna informacja,że Monolith również odpada z C+ to Nfilm jest przed Canal+. Tak napisałem.

 

Teraz przez min. półtora roku musicie sie pogodzić ze to nfilm jest najgorszym kanałem filmowym premium, czy to wam sie podoba czy nie.

 

Racja w 100%.

 

Co do DreamWorks no oczywiście napisałem je jako wielkie studio, bo po prostu sama nazwa kojarzy się z wielkimi hitami. Shrek, The Ring, EuroTrip, Aleksander, Transformers .. to tylko nieliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie zawsze zastanawiałem czemu w tej elitarnej grupie nie ma Columbia Pictures? Moim zdaniem to jedna z najlepszych wytwórni o ile nie najlepsza.

 

kilka filmów które produkuje albo w tej chwili są w kinach lub miały niedawno premiery telewizyjne:

 

-Inwazja bitwa o los angeles

-Faceci w czerni III

-Pogromcy duchów 3

-najnowszy spiderman

-Turysta

-Salt

-The Karate Kid

-2012

-Terminator Ocalenie

-Hancook

-seria filmów o Bondzie

-Ghost Rider.

 

i wiele innych

http://www.imdb.com/company/co0071509/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, jeśli to tylko grube spekulacje o stracie Monolithu, w moich oczach C+ bardzo dużo stracił po utracie Foxa. A jeśli bankowo Monolith ogłosi o nie przedłużeniu nazwijmy to "umowy" z C+, to ten kanał jako filmowy premium przestaje istnieć. Nie można mydlić oczu abonentom o zabezpieczeniu ramówki, która z miesiąca na miesiąc ulega pogorszeniu, i tylko naprawdę zagorzali "fani" nie chcą widzieć jak ten kanał ongiś na wysokim poziomie stacza się. Żeby nie być gołosłownym, ja też broniłem C+ po utracie Paramountu i DreamWorks. Ale wtedy sytuacja wyglądała inaczej- był nadal Fox. Wydawało się, że po tym faux pas ze strony platformy, nic więcej nie utracą, przynajmniej tak nas zapewniano. A po trzech latach mamy powtórkę z rozrywki. Powiedziałbym jeszcze bardziej dotkliwszą niźli przy oddaniu tamtych wytwórni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napisał lucius na forum canalplus:

Współpraca z dystrybutorami to sprawa dynamiczna. Na ludzi działa

hasło: "stracili X czy Y", ale prawda jest taka, że jeśli CANAL+ z kimś

nie współpracuje, lub zmienia zasady współpracy, to dlatego, że

postanowił środki spożytkować inaczej. Nie jest logiczne za coś, co ma

wartość 100 płacić nagle 300 tylko dlatego, że jakiś podmiot płaci bez

ładu i składu każdą cenę, bo tak na prawdę ma w planach sprzedać się,

lub nie patrzy na rentowność biznesu...

 

CANAL+ wie, że aby mieć abonentów i ich utrzymać musi dawać produkt

eksluzywny i tak jest i będzie. Można to podsumować tak: że świat się

zmienia, więc i CANAL+ się zmienia. Zaś dużo nowości abonenci Grupy

CANAL+ mogą mogą i muszą spodziewać się jesienią...

 

Czyli juz przesadzone że C+ stracił Monolith, pewnie z końcem 2011 roku. A jesienne nowosci nie wiem co to moze byc bo prawa filmowe chyba już sa rozdzielone. Chyba ze by HBO straciło np. Walta Disneya ale to nie ma porównania do Foxa czy Monolithu. Czekam do końca roku i zobaczymy co to bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
prawda jest taka, że jeśli CANAL+ z kimś nie współpracuje, lub zmienia zasady współpracy, to dlatego, że postanowił środki spożytkować inaczej

Gdy ostatni raz sprawdzałm, to filmowe kanały premium przeznaczały środki na kinowe hity. Widać Idzie nowe :lol2:

'Inaczej' tzn. na kino artystyczne_offowe, którego sporo na Sundance Channel, czy Cinemaxach, może na kręcone w garażu? Bo wytwórnie/dystrybutorzy, które posiada HBO + nFilm (licząc FOXa) + niepewny Monolith wypluwają blisko 90% filmów znanych z dużego ekranu. Sorry, ale jeśli wszystkie domysły się potwierdzą, to Canal+ filmowo jest skończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...