Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arkon@

Ale nie wszyscy mają ochotę mieć i płacić za C+ i HBO.Jednak płatny kanał filmowy powinien jakiś poziom "blockbusterów" ze znanych wytwórni oferować.

Bugmenot@

Właśnie.To mógł być zakup paczki filmów. Tym bardziej że wszystkie filmy z komunikatu zostały juz wyemitowane

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palamander napisał:

Arkon@

Ale nie wszyscy mają ochotę mieć i płacić za C+ i HBO.Jednak kanał filmowy powinien jakiś poziom "blockbusterów" ze znanych wytwórni oferować.

 

Oczywiście, dlatego pisałem o swoim zdaniu. Od wielu lat C+ i HBO jest u mnie zestawem obowiązkowym. Bardziej mnie martwi ewentualna emisja dobrego filmu w Netflixie czy Amazonie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Kilka lat temu,  do oferty HBO:GO  trafił film "Trumbo" z Bryanem Carnstonem w roli głownej. Tak, jak w przypadku "Glass", bodajże za dystrybucję filmu w USA odpowiadał Universal, za dystrybucję w polsce odpowiadał jakiś inny podmiot. I tak, logo Universalu pojawiło się na początku filmu, jednak HBO nie zyskało praw do tej wytwórni. 

Z resztą, wystarczy zajrzeć na pewną stronę, aby dowiedzieć się, ktora wytwornia dystrybutowała w polsce "Glass". Nawet reklamowała tę produkcję w telewizji

 

https://fdb.pl/dystrybutor/69-disney

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie jest pomieszanie z poplątaniem z dystrybucją filmów...??Ale wyjaśnia sprawę z Alitą,i X-Men: Mroczna Phoenix też pewnie poleci na HBO

https://fdb.pl/dystrybutor/5-imperial-cinepix

Imperial i Monolith posiadają jednocześnie prawa do 20th Century FOX...???

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, już od kilkudziesieciu lat te "wielkie wytwórnie" dystrybutują wybrane filmy po różnych krajach. Na przykład za dystrybucję ostatnich części przygód Agenta 007 odpowiadały Sony Columbia (w USA) i MGM. Raz się zdarzyło, że w polsce za dystrybucję "Spectre" odpowiadal jakis trzeci podmiot. Bylismy pewni, że film trafi na HBO, a jednak emitowany był na C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego po raz kolejny powtórzę- trzeba mieć oba kanały, żeby się nie denerwować. Nie zgodzę się też, że Canal+ obniżył poziom filmowo, ma te same wytwórnie co wcześniej. Wiele filmów nagrodzonych Oscarem było emitowanych w tym kanale, podobnie jak dobre, polskie kino. Napiszę nawet tak- dla mnie ma lepszą ofertę niż HBO, za to ta druga stacja bije ich na głowę serialami. W tym są najlepsi na świecie- Czarnobyl, Rok za rokiem czy choćby Na cały głos. Oczywiście to tylko moja opinia.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@Palamander

W przypadku Ality było pisane, że Imperial Cinepix to dystrybutor dla kin i VOD. W tym przypadku trzeba dalej czekać na rozwój sytuacji, czy kolejne filmy Foxa będą się pojawiały w HBO. Fox sam zajmuje się dystrybucją filmów dla kanałów pay tv.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Palamander napisał:
To faktycznie jest pomieszanie z poplątaniem z dystrybucją filmów...Ale wyjaśnia sprawę z Alitą,i X-Men: Mroczna Phoenix też pewnie poleci na HBO
https://fdb.pl/dystrybutor/5-imperial-cinepix
Imperial i Monolith posiadają jednocześnie prawa do 20th Century FOX...

Najbardziej to Ty plączesz.
Nie ma nic dziwnego w tym, że film ma dwóch lub wiecej dystrybutorów. Dzieje się tak jeśli film jest koprodukcją.
Monolith nie ma praw do filmów Foxa.
Mroczna Phoenix pojawi się na HBO jeśli okaże się, że podpisali umowę z Foxem.

 

7 godzin temu, Krzysiek11:) napisał:
W przypadku Ality było pisane, że Imperial Cinepix to dystrybutor dla kin i VOD.

Dotyczy to tylko kin.
 

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, Palamander napisał:

Jest na oficjalnej stronie UNIVERSAL jako ich film.Po drugie mam ten film na BD.Proponuję włączyć i zobaczyć czyjej wytwórni logo pojawia się na początku

Niejednokrotnie się spotkałem z sytuacją, gdzie były różne loga wytwórni na początku danego filmu. W jednej wersji było na przykład logo wytwórni "x" czy "y", a w innej już tego nie było, bądź się nawet pojawiało logo wytwórni "z". Tak więc, nie wszystko co widzisz teraz (czy to w necie, vod czy też na dvd) na pewno zobaczysz za jakiś czas w telewizji.

To po pierwsze, a po drugie będąc szczegółowym, to Universal jest jedynie współproducentem. Tak samo jak Buena Vista International, o której także nie wspomniałem, a która jest niczym innym jak inną "formą" Disney'a.

To tyle w kwestii szczegółowych informacji. Pozdrawiam.

8 godzin temu, Pawop napisał:

Najbardziej to Ty plączesz.
Nie ma nic dziwnego w tym, że film ma dwóch lub wiecej dystrybutorów. Dzieje się tak jeśli film jest koprodukcją.
Monolith nie ma praw do filmów Foxa.
Mroczna Phoenix pojawi się na HBO jeśli okaże się, że podpisali umowę z Foxem.

 

Dotyczy to tylko kin.
 

Słusznie prawisz. "Palamander" chce być aktywny i za wszelką cenę próbuje wszystkim udowodnić, że dużo wie. A tak naprawdę to wie niewiele (jeśli w ogóle) i wprowadza jedynie zamieszanie.

Edytowane przez Marko46
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2019 o 20:38, Marko46 napisał:

 

 

Słusznie prawisz. "Palamander" chce być aktywny i za wszelką cenę próbuje wszystkim udowodnić, że dużo wie. A tak naprawdę to wie niewiele (jeśli w ogóle) i wprowadza jedynie zamieszanie.

Hmmm...Raczej to Ty chcesz.Porażająca ilość 7 postów,w tym jeden atak na mnie.Ale że jestem bardzo spokojną osobą,w żadną kłotnię,polemikę itd z Tobą nie będę się wdawał

Ktoś wie dlaczego faktycznie 15 września nie ma żadnej niedzielnej premiery na HBO??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik w C+ poniżej (możliwe, że jeszcze niepełny). Po dobrym wrześniu powrót do rzeczywistości...

Ciekawostka: "Gotti" to film z oceną krytyków 0% na Rotten Tomatoes.

 

Pierwszy rok, 1.10

Ostateczna rozgrywka, 4.10

Książę Czaruś, 5.10

Nienawiść, którą dajesz, 6.10

Zawód: Lekarz, 8.10

Ulepszenie, 11.10

Rozpruci na śmierć, 12.10

Zegar czarnoksiężnika, 13.10

Upadek amerykańskiego imprerium, 16.10

Smak zemsty. Peppermint, 19.10

Powrót Bena, 20.10

High Life, 22.10

Gotti, 23.10

Dorwać Gunthera, 25.10

Dzieciak, który został królem, 26.10

Zabójcze maszyny, 27.10

Kręcisz mnie, 29,10

Halloween, 31.10

 

Seriale:

Zwyczajna kobieta od 3.10,

Perpetual Grace, od 7.10

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...