Skocz do zawartości

Zbyt wolne przełączanie kanałów


MagdaZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🙂 kilka dni temu bawiłam się w ustawieniach telewizora Samsung. Mam również cyfrowy Polsat którego pilotem przełączam kanały,poglasniam,sciszam itp. Nie wiem co pozmieniałam. Konkretnie chodzi o to że zaczęły się inaczej przełączać kanały. Wszystko dzieje się zbyt wolno. Wciskam przycisk przelaczania-chwila ciemnosci-dzwięk i dopiero obraz. Od razu napiszę że wcześniej tego nie było.  Na innych forach piszą mi że to normalne. Proszę o pomoc. Bardzo mnie to wkurza. Już nawet resetowalam tv do nowych ustawień,również dekoder. Co jest ? 
Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MagdaZ napisał(a):

Mam również cyfrowy Polsat którego pilotem przełączam kanały,poglasniam,sciszam itp.

A jesteś pewna że kanały zmieniasz w telewizorze, a nie w dekoderze CP?

Ciemny obraz przy przełączaniu kanałów to jedna z funkcji dekoderów.

Możliwe jest także zamrożenie ekranu z poprzedniego kanału.

Nie wiem jaką funkcję mają dekodery Polsatu i czy jest to parametryzowalne, ale to co opisujesz nie wygląda na nic nietypowego.

Przy zmianie kanałów cyfrowych na każdym odbiorniku jest zwłoka czasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest podane jaka instalacja i jaki dekoder .  

 

@dvbtowiec  nie na każdym jest wolne przełączanie jest tylko w zwykłych tunerach z instalacjami legacy. Tunery z instalacjami unicable i kilkoma głowicami umożliwiają poza nagrywaniem kilku programów tak samo szybkie  przełączanie programów praktycznie zaraz po przełączeniu.  

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie posiadasz albo nigdy nie widziałeś odbiorników z więcej niż 2 głowicami. 

 

Odbiorniki operatorów to mają zwłaszcza te podłączone pod instalacje unicable, tak samo tunery na enigma2 z głowicami FBC Vu+, Dreambox czy Gigablue. 

 

W odbiórniku operatora błędna konfiguracja też może powodować wolne przełączanie kanałów. 

U na opcja jest ze tuner ma obsługę IPTV i wyłączono antenę sat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telewizor ma dwie głowice naziemne i dwie satelitarne. Przełączenie kanałów jest z czarnym ekranem na sekundę.

Także mam instalację Unicable na satelicie.

Nie korzystam z ofert płatnych operatorów, nie posiadam zatem tamtych dekoderów. Być jest tak jak piszesz.

Jednak przełączanie kanałów po IPTV to zupełnie inna kwestia, tutaj potwierdzam wiele tunerów, czy telewizorów przełącza szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2022 o 17:11, MagdaZ napisał(a):

 Wszystko dzieje się zbyt wolno. Wciskam przycisk przelaczania-chwila ciemnosci-dzwięk i dopiero obraz. Od razu napiszę że wcześniej tego nie było.  Na innych forach piszą mi że to normalne.
Proszę o pomoc 

Szkoda że nie podajesz jaki to dekoder.

@MagdaZ weź na początek zresetuj dekoder(odłącz na kilka sekund od prądu normalnie w trakcie pracy) być może nawet to pomoże bo sporadycznie z podobnymi(bez czarnego obrazu) objawami spotykałem się w Evoboxie i to natychmiast pomagało.

 

W dniu 14.11.2022 o 17:36, dvbtowiec napisał(a):

 

Ciemny obraz przy przełączaniu kanałów to jedna z funkcji dekoderów.

Chyba w Twoim

 

15 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie oceniam, osobiście nie potkałem tunera czy telewizora który by błyskawicznie zmieniał kanał cyfrowy.

Np. moje...patrz stopka- a z całkiem poprzednim softem takim z pierwszych wersji to było jeszcze bardziej niż błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo zdarzyło się mojej córce co Magdzie.Korzysta z telewizora samsung i evoboxa z multiroomem. Ponieważ media należą do jej męża, nawet nie próbowałem za dużo tam grzebać. Co prawda reset zrobiłem,ale nie wiele to pomogło. Wiem tylko,że sprawa jest do załatwienia.Jej mąż się z tym bardzo szybko uporał. Jak to zrobił,nie wiem,ale jak wróci z delegacji,zapytam się go.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OlafS napisał(a):

Np. moje...patrz stopka- a z całkiem poprzednim softem takim z pierwszych wersji to było jeszcze bardziej niż błyskawicznie.

Świetnie.

Konfiguruję telewizory i dekodery i te na które trafiam mają dźwięk od razu, obraz po sekundzie przy zmianie kanałów.

Jeśli dekodery płatnych operatorów działają z wyświetleniem obrazu błyskawicznie, brawo dla nich.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...