Skocz do zawartości

MUX2 na dekoderze odbiera, na TV nie


zingo49
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam taki problem ze MUX2 nie odbiera mi na TV. Siła 0%. Pod tą samą antenę podłączyłem dekoder i MUX2 normalnie odbiera, siła prawie 80%. Inne kanały bez problemu odbieram na TV. w czym może być problem ze na TV nie odbiera mi MUX2 ? Odległość od nadajnika 13km, antena kierunkowa 

MUX1 tez słabo odbiera, reszta bez zarzutów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telewizor odbiera MUX-1 (np. Fokus TV), oraz MUX-6 (TVP Nauka), to oznacza że jest zgodny z DVB-T2 HEVC, a brak odbioru MUX-2 to nic innego jak zły sygnał z anteny.

Czyli nie zgodny z normami, może być za słaby albo za silny (gdy antena ze wzmacniaczem), lub ewentualnie zakłócony przez LTE z nadajnika zwykle do 1km od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory na 99% nie mają w ustawieniach zasilania do anteny. Nie ma co tego sprawdzać. 

Pytanie zasadnicze czy antena ma wzmacniacz oraz czy jest zasilana z zewnętrznego zasilacza, czy jest to antena pasywna.

Jeśli pasywna zasilanie na wzmacniacz w dekoderze powinna mieć wyłączone. 

 

Tak jak kolega pisał wyżej, bez wzmacniacza sygnał może być za słaby. 

Z kolei jeśli posiada wzmacniacz, może być przesterowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest bez wzmacniacza. Ale dziwi mnie to ze jak pod antenę zewnętrzną podłączyłem Dekoder to wszystko działa bez zarzutów. A na TV są problemy.

 

Dzisiaj podłączyłem dekoder w drugim pokoju pod antenę pokojowa. Wszystko działa oprócz MUX2. Siła i jakość sygnału na sekundę pojawiają się w granicach 90% potem 0, potem znowu 90% i 0. I tak w ciągle skacze. Inne MUXy bez problemu po 95%. Problem tylko na MUX2. Próbowałem ze wzmacniaczem i bez na pokojowej i ciagle to samo. W pobliżu nie mam nadajnika LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sygnał który dociera do anteny jest słabej jakości, albo antena ma za małe wzmocnienie własne. 

Nie ma w tym nic dziwnego co opisujesz. 

Odbiorniki mają różnej jakości czułość głowicy. Jeśli sygnał jest na nieodpowiednim poziomie, to jest to loteria, jeden odbiornik sobie poradzi, inny nie.

Trzeba dostarczyć z anteny lepszy jakościowo sygnał. 

 

I bardzo ważne, jeśli antena nie ma wzmacniacza w dekoderze musisz wyłączyć zasilanie anteny.

 

Jaką masz antenę zewnętrzną? Pamiętasz prodycenta i model? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...