Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co się stalo ale logo tvp1 "urosło" jest jeszcze większe w czasie trwania wiadomości o godzinie 12. tradycyjny przekaz analogowy, widac ze logo jest zdecydowanie większe.

przekaz satelitarny logo przesuneło się bardziej do środka i wyglada podobnie jak dawniej. pewnie o godzinie 19.30 będzie podobnie.

jeśli np porównamy logo tvp np do kanału RTL to logo tvp jest ogromne.mam na myśli przekaz analogowy. każdy sam zobaczy o 19.30, chyba że będzie powrót do normalnych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że ostatnie dyskryminowanie widzów analogu, a więc panscan w programach informacyjnych oraz wyłączanie nocnych programów to jakby próba ich odzwyczajania od telewizji analogowej. Próba jednak nie do końca udana, skoro DVB-T daleko do ogólnopolskiego zasięgu, a nawet tam, gdzie już jest, to jeszcze w powijakach - nie włączono wszystkich multipleksów, nie wiadomo nawet, jakie dokładnie programy tam się znajdą.

Chyba, że chodzi o danie zarobku operatorom TV satelitarnej... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie kiedyś tak było. Przerwa od pierwszej do szóstej. ;)

Nie wiem po co się szarpią na całodobowe nadawanie jak ich nie stać. O ile to w ogóle prawda, bo TVP wszystkie swoje niedociągnięcia i indolencję tłumaczy brakami finansowymi. Śmierdząca sprawa...

A już miałem nadzieję, że coś się dzieje w kierunku NTC w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Szkoda tylko, że pora realizowania misji pokrywa się z porą wyłączania nadajników. :>

Bardzo trafne spostrzeżenie! :lol2:

Szkoda, że skoro nie nadają w nocy, to nie wyłączają w ogóle tych nadajników. Tak, jak to było jeszcze ze 2-3 lata temu. Można było wtedy łapać inne kanały podczas "tropo". A tak, to ani TVP, ani nic w zamian :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a obchodzi Cię to cos? mi to zwisa czy będzie jakiś orzeł czy inny wyżej czy kto inny, i tak przjadają nasze pieniądze, za Orła przynajmniej nadajników nie wyłączali, to taki myk charakterystyczny dla obecnej władzy, brakuje kasy sprzedać, wyłączyć, oddać za darmo i podnieść podatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...)za Orła przynajmniej nadajników na wyłączali(...)"

Śmieszne to, a zarazem prawdziwe.

Dla mnie dziwnym jest nadawanie prawie 24-godzinne kanałów TV.

Dobrze by było gdyby było tj. do niedawna.

Jedynka, Dwójka okolice 1-2 godziny (w nocy) do 5 (nad ranem) miały przerwę w nadawaniu.

Bo skoro można zaoszczędzić, to czemu nie wszędzie?

24-godziny to działka Polonii i Info (no 3 była zbliżona do 24 godzin min. 3 z Katowic).

Czemu Polska głupieje robiąc krok w przód, będąc na to nie przygotowanym (w Polsce jest wiele takich rzeczy między innymi 16:9 - to zostawiam bez komentarza)?

Czasami żeby zrobić porządny krok w przód trzeba zrobić krok w tył.

Na przykład DVB-T. Na jakieś nieobciążonej satelicie nadawcy mogliby nadawać ANALOGOWO ważniejsze w Polsce kanały (tj. na Astrze w Niemczech - z tego co na Lyngsacie - 33 kanały!). Wszyscy koncesje już mają. Krok w tył będący rewelacyjnym krokiem w przód.

Tak niewiele trzeba (no chyba, że ktoś jest "videofilem" - coś jak pedofil, tyle że z obrazem np. tj. 16:9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a obchodzi Cię to cos?

 

uspokój się Kolego.

 

Owszem, nie podoba mi się samo nazwisko Orzeł. I co z tego, że nie wyłączali, skoro ten obóz (+Bogusław Szwedo) narobił bałaganu, który pociągnął znacznie więcej złotych przy likwidacji projektu platformy TVP (odszkodowania za transpondery, spot-beam na Astrze i niedoszłe dekodery). Zwalanie na Farfała też jest niedorzeczne, bo projekt można było skorygować (vel. kodowanie wszystkich kanałów, ale karta dla każdego kto płaci abonament jak np jest przy ORF Digital), a nie od razu wrzucić do kosza.

 

Najśmieszniejsze jest to, że ten dodatkowy tp na Astrze jak najbardziej by się przydał. (dosyły dla tych, którzy nie mają światłowodu lub w przyszłości dla TVP 1 HD) Szczególnie w obliczu zapowiedzianych nowych kanałów TVP.

 

A wracając do bardziej odczuwalnych treści powiem tak: TVP w tej chwili przy Wyszyńskiej jest 100 (słownie: sto) razy bardziej obiektywne niż było przy Karnowskim. Jest lekkie wychylenie w stronę PO, ale nie taka szopka jak była do października. A pewnie gdyby na dłużej wrócił Pan Orzeł to wróciłoby dziadostwo. Ręce do góry kto cieszy się na powrót programów Jana "tylko swoi w studio" Pospieszalskiego i Bronisława "przerywam i agresja" Wildsteina? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem spokojny, to było pytanie lekceważące a nie atakujące :]

 

ale jak płacę abonament i nie moge oglądać TVP Sport za darmo, w zasadzie to nic nie mogę naziemnie oglądać bo mieszkam w złym miejscy :) a TVP1 HD nie moge oglądnąc jeśli nie zapłacę abonamentu n-ce, to coś mnie trafia. Platformę TVP to rozbili kompletnie, ciekawe że miało to miejsce za działaczy PiSowskich, rozumiałbym gdyby to byli ludzie z PO, bo partia związana jest z ITI a platforma TVP byłaby zagrożeniem, natomiast to wszystko było bez sensu, tak samo jak bez sensu jest żeby Telewizja Publiczna w 40 milionwym kraju nie była w stanie dwóch transponderów utrzymać na Astrze, nie mówię już o tym że powinna mieć co najmniej dwa na HB.

 

Co do obiektywności i kultury prowadzących to radzę przerzucić się na Polsat News a ostatnio zauważyłem że dobry jest też serwis TVS. Redaktorzy TVP i szczególnie w TVN sprawiają że robi mi się niedobrze. [beep]two, buractwo i ignorancja. A najlepiej w ogóle nie oglądać serwisów politycznych. Ta chołota nie jest warta żeby ją oglądać. MOże jak oglądalność serwisów informacyjnych spadnie poniżej paru procent, co odbije się na zainteresowaniu reklamodawców, to ktoś zacznie porządnie brać się do pracy a nie odwalać chałturę za grube pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" [...]Na jakieś nieobciążonej satelicie nadawcy mogliby nadawać ANALOGOWO ważniejsze w Polsce kanały (tj. na Astrze w Niemczech - z tego co na Lyngsacie - 33 kanały!). Wszyscy koncesje już mają. Krok w tył będący rewelacyjnym krokiem w przód. [...]

 

Nie widziałbym sensu analogowego nadawania, ponieważ większość osób już powymieniała tunery na cyfrowe ze względu na to, że nie ma już żadnych analogowych polskich kanałów (a w razie potrzeby tuner DVB-S można kupić używany np. na Allegro za śmieszne pieniądze), lub ma tunery od platform cyfrowych.

 

Ponadto wiązka tego satelity musiała by być kierunkowa, ponieważ inaczej kanały byłyby kodowane (licencje na Polskę są tańsze, a większość stacji takie kupuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna lobbuję na tym forum za rozwiązaniem, żeby każdy chętny mógł za "opłatę techniczną" (koszty produkcji) nabyć kartę kodową do odbioru kanałów "TVP" z "Astry", która byłaby aktywna w zamian za regularne opłacanie abonamentu "RTV" i wtedy problem ściągalności abonamentu na pewno w sporej części zostałby rozwiązany ("TVP" musiałaby tylko kupić drugi system kodowania dla tych kart, typu "Conax", czy "Viaccess"). Drugie wyjście to przekazywanie z budżetu Państwa równowartości wpływów abonamentowych dla "TVP" i "Polskiego Radia" (kwota byłaby wyliczana na podstawie wartości, którą uzyskanoby gdyby każdy podatnik płacił abonament) i odzyskiwanie tej kwoty właśnie z podatku (byłaby w tym celu doliczana do niego specjalna dopłata).

 

Pozostaje tylko kwestia wyboru lepszego rozwiązania i (w przypadku wyboru tego drugiego) dogadania się z politykami (rząd/sejm zajmuje się różnymi głupotami, a takiej, w miarę prostej sprawy nie można rozwiązać od lat !)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Platformach Cyfrowych i w Telewizjach Kablowych powinny powstać Opcja Dodatkowa TVP za 12,20 , Opcja Dodatkowa Polskie Radio za 5,20 oraz Opcja Dodatkowa TVP/Polskie Radio za 17,40 . Abonenci Operatorów satelitarnych i kablowych byliby zwolnieni z obowiązkowego abonamentu RTV na rzecz dobrowolnego abonamentu RTV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...