Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ile nic się nie zmieniło to jest możliwość odbioru TVP Sport z multipleksów DVB-T w MPEG-2. Takie są w Wiśle, Rajczy i Krośnie. Opieram się o wykaz w radiopolska.pl. Chociaż w zawartości tych multipleksów na tej stronie brakuje TVP Sport to wydaje mi się, że w którymś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad Cię wkręca. Może puścił sygnał z tunera satelitarnego przez modulator magnetowidu i oszukuje Cię, że nadaje drogą naziemną. Nie wiem czy nawet CIA dysponuje takimi antenami by w Garwolinie złapać bardzo słaby sygnał z Wisły. Nie jest to realne więc sąsiad niech nie robi Cię w balona a Ty naiwnie w to nie wierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, stary koń, z wielkim zainteresowaniem obejrzałem dziś program dla dzieci "Budzik" w TVP 1. Ten odcinek był o starych programach dla dzieci. Kot Budzik przepytywał na tę okoliczność Pana Tik Taka i Ciotkę Klotkę. Pamiętacie? Prezentowane były fragmenty programów: "Okienko Pankracego", "Jacek i Agatka", "Pora na Telesfora", "Michałki" i oczywiście "Tik Tak". Budzik był też z wizytą w muzeum sprzętu radiowo-telewizyjnego. Bardzo ciekawy program. Dlaczego TVP nie uruchomi kanału w którym będzie pokazywać swoje archiwa. Mogliby ze starych programów stworzyć bardzo ciekawą ramówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jedyny powód nieuruchomienia takiego kanału jest taki, że nikt na Woronicza pewnie jeszcze nie wpadł na taki pomysł. Ale to nie dziwne bo tam raczej nikt nie myśli. Możliwe, że największym kosztem byłoby przekopiowanie tych materiałów na jakiś teraźniejszy format. To wielka bolączka zarówno Telewizji Polskiej jak i Polskiego Radia. Wiele archiwów już uległo zniszczeniu.

 

Dla mnie co najmniej śmieszna o ile nie kompromitująca jest autoreklama, która apeluje o płacenie abonamentu. TVP odwdzięcza się za to organizowaniem konkursów SMS-owych. Śmiech na sali. Jak to oglądam to czuję, że Telewizja Polska ma mnie za idiotę i od razu zmieniam kanał. Wcale mnie to nie zachęca do płacenia abonamentu, a wręcz przeciwnie. Wychodzi na to, że ITV jest najbardziej misyjną stacją w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archiwalne materiały w TVP są wyciągane tylko na specjalne okazje, np. wspominki w "Wideotece..." czy do "Szansy na sukces". Ale podejrzewam, że za każdym razem są zgrywane na nowo, z oryginalnych taśm. Taśmy te się przez to niszczą (zaginają, potem mamy jeżdżące przez ekran pasy zniekształconego obrazu, tak jak na zniszczonym VHS, których nie da się już naprawić, nawet cyfrowo) i rozmagnetyzowują. Nie jestem pewien, czy przypadkiem nawet nie są wykorzystywane podczas normalnej emisji w TVP Kultura czy Historia! Kiedyś czytałem wywiad z jakąś panią, która narzekała właśnie na przestarzały sprzęt w studio TVP Kultura i brak funduszy na jego wymianę. Możliwe więc, że kiedy TVP zakupiło cyfrowe magnetowidy na antenę TVP1 czy 2, stary sprzęt po prostu został przerzucony do TVP Kultura. To trochę przerażająca wizja. Dodatkowo, co mnie bardzo dziwi, producenci sprzętu prawdopodobnie nie produkują już urządzeń do obsługi starych formatów nagrań. Telewizje mogą więc polegać tylko na swoim "archiwalnym sprzęcie". Jeśli taki się zepsuje, to skąd wezmą nowy? Przecież nie odkupią od innej telewizji, mogą najwyżej zlecić archiwizację np. BBC. Dodatkowo takie stare magnetowidy mogą być już nieźle zużyte, więc przy odtwarzaniu jakiejś starej taśmy mogą ją zwyczajnie "wciągnąć", tak jak robiły to VHS-y. I co wtedy? Unikalne nagranie przepada na zawsze! Gdyby była cyfrowa kopia, ryzyko zniszczenia taśmy istnieje tylko raz, podczas procesu digitalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad Cię wkręca. Może puścił sygnał z tunera satelitarnego przez modulator magnetowidu i oszukuje Cię, że nadaje drogą naziemną. Nie wiem czy nawet CIA dysponuje takimi antenami by w Garwolinie złapać bardzo słaby sygnał z Wisły. Nie jest to realne więc sąsiad niech nie robi Cię w balona a Ty naiwnie w to nie wierz.

 

On mnie nie wkręca bo ja widziałem to sam na własne oczy którymi teraz patrze na klawiaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy widzieli też zielone ludziki i białe myszki a TVP Sport odbierany drogą naziemną w Garwolinie to chyba tylko Ty widziałeś. Mieszkam kilkadziesiąt kilometrów od Ciebie i gdyby była taka możliwość to wiedziałbym o tym. Niestety takiej możliwości nie ma i w najbliższym czasie nie zapowiada się by była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Barbara Włodarczyk, znana korespondentka TVP w Rosji, nie pracuje już w TVP? Bodajże we wczorajszej Panoramie czy Wiadomościach był reportaż podsumowujący rządy Władimira Putina, od momentu przejęcia władzy po Borysie Jelcynie aż do teraz. Dwukrotnie w materiale wypowiadała się właśnie Barbara Włodarczyk, a na belce informacyjnej, pod imieniem i nazwiskiem, była podpisana jako "była korespondentka TVP w Rosji" (lub coś w tym stylu). Strasznie mnie to zdziwiło, bo nigdzie nie mówiło się głośno o jej odejściu! Czyżby to jedna z pierwszych decyzji nowego prezesa TVP? Jedyna informacja jaka wiąże się z tym tematem, to artykuł w Gazecie Wyborczej o zwolnieniu Wiktora Batera i wzmianka o tym, że do wczoraj Telewizja Polska miała dwóch korespondentów w Moskwie - Wiktora Batera i Barbarę Włodarczyk. Ta ostatnia ma dalej pełnić swoje obowiązki. Całość: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...