Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pasjonat napisał(a):

Ja też ze wsi, nie chciałbym oglądać teatru w TVP. I nie jestem starszy. 

To nie oglądaj, przecież nikt ci nie każe. Chodzi o wybór, ty nie chcesz, więc włączysz co innego. Druga osoba chce obejrzeć i ma tylko TVP, nikt inny mu tego nie pokaże i właśnie dlatego takie programy jak Teatr Telewizji powinny być.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP jakby była telewizją prywatną to bym tak nie narzekał, ale to w końcu telewizja publiczna. Misję to ja widzę w Internecie a nie w TVP.

9 minut temu, mrozio11 napisał(a):

Druga osoba chce obejrzeć i ma tylko TVP, nikt inny mu tego nie pokaże i właśnie dlatego takie programy jak Teatr Telewizji powinny być.

Nie tylko w naziemnej jest TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pasjonat napisał(a):

TVP jakby byłą telewizją prywatną to bym tak nie narzekał ale to w końcu telewizja publiczna. Misję to ja widzę w Internecie a nie w TVP.

Nie tylko w naziemnej jest TVP. 

Ale tylko TVP w naziemnej może pozwolić sobie na emisję programów, które nie zgromadzą wysokiej widowni. Naprawdę tego nie rozumiesz?

Co ty w ogóle rozumiesz pod pojęciem misja telewizji publicznej, bo mam wrażenie że nie do końca rozumiesz się z pozostałymi osobami, które udzielają się w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to biznes. 

 

Misja to według mnie najnowsze filmy premium, tiktok, yt, Facebook, Internet, ciekawostki, dokumenty, przeglądanie różnych stron www również Satkurier według mnie realizuje misje gdzie można udzielić swoje zdanie. A w TVP tak nie ma. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dyskusja, którą już wielokrotnie widziałem. 

Uważam, ze tak jak od TVP wielu wymaga pluralizmu w przedstawianiu informacji i w publicystyce tak poniekąd tez rozumiem rolę TVP. Jeśli jest to z założenia telewizja publiczna opłacana z podatków nasz wszystkich, wiec każdy powinien móc znaleźć w tej telewizji coś dla siebie. Więc widzę miejsce w TVP np. i dla disco polo i dla koncertów muzyki klasycznej.  TVP w odróżnieniu od innych nadawców nie może kierować się wyłącznie wynikami oglądalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zapewnia.

Publiczna telewizja tym się ma wyróżniać od komercyjnych że stawia przede wszystkim nacisk na różnorodność kultury. W przypadku TVP misją dla filmów byłoby np. pokazywanie mało znanego kina europejskiego, czy azjatyckiego. W telewizji publicznej powinien każdy znaleźć coś dla siebie, ale rolą TVP nie jest kupować najnowszych filmów kinowych, od tego są telewizje komercyjne.

Co nie oznacza że jeśli od czasu do czasu pokaże się jakiś hit kinowy sprzed 2 lat, że to coś niewłaściwego, ale komercja nie powinna dominować w misji telewizji publicznej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pasjonat napisał(a):

TVP nie daje sobie rady w nowych pokoleniach. 

I właśnie taka jest rola TVP aby uwrażliwiać młode pokolenie na inne aspekty życia i kultury, uczyć i wychowywać, niż te które sączą u nadawców komercyjnych. Inaczej media publiczne nie mają sensu istnienia i płacenia za nie przez społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...