Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jak się nazywa ta technologia? To jakiś standard, możliwy do odebrania na każdym odbiorniku, jak EPG, czy coś zwymyślanego, w stylu MediaHighWay? Żeby się nie okazało, że ta "cyfrowa telegazeta" będzie dostępna jedynie na odbiornikach "dedykowanych dla TVP" albo należących do ich platformy!

 

Ja tam lubię naszą telegazetę, dziwię się tylko że przez tyle lat nikt nie zadecydował by przejść na wyższy level, np. 2.5. Oto różnice:

500px-Teletext_level1_0_lebel2_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie ma tego klimatu... :( Porządnie zrobiona i aktualizowana telegazeta to jest to! Brak zdjęć jakoś można przeżyć, ja tam lubię dzieła techników składające się z kilkuset kwadracików. :D Ciekawe czy mają do tego jakieś specjalne programy, czy bawią się piksel po pikselu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można (trochę na ten temat wiem), ale raczej nie istnieje możliwość przeróbki takiego obrazka:

1105.jpg

na grafikę teletekstową. Wsadzić to w program mozna, ale powstanie z tego kolorowa mozaika. Dlatego uważam, że obrazki w teletekście robione są kawałek po kawałku przez techników albo kupowane gotowe od jakichś firm, które się w tym specjalizują. Emotikonek na forum też nikt nie przerabiał ze zdjęć twarzy, tylko robił piksel po pikselu chociażby w Paintcie. Grafiki w teletekście to podobny poziom skomplikowania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla was ale według mnie w TVP1 i TVP2 jest emitowanych za dużo reklam pomiędzy programami, serialami lub filmami. Od dłuższego czasu zauważyłem, że np. program Celownik zamiast rozpocząć się o 17:20 to zaczyna się o 17:23, Jaka to melodia zamiast o 18:00 to o 18:02, a najgorzej przed serialem Ranczo i różnymi wieczornymi filmami tu zamiast o 20:15 to o 20:20 lub jeszcze 2, 3 minuty później.

Bardzo mnie to denerwuje, ponieważ stacje komercyjne (Polsat, TVN) potrafią w miarę punktualnie rozpocząć emisję programów. ZA DUŻO REKLAM W TVP ! ! ! Jedyne programy co zaczynają punktualnie to programy informacyjne. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...