Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczęło się posiedzenie Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej

 

W poniedziałek 14 grudnia 2009 r. rozpoczęło się posiedzenie Rady Nadzorczej TVP S.A.

W jego trakcie członkowie Rady dokonali wstępnego podsumowania i analizy ubiegłotygodniowych przesłuchań kandydatów do Zarządu TVP S.A. Posiedzenie będzie kontynuowane 15 grudnia br. o godz.20.00.

 

 

Zespół Rzecznika Prasowego TVP S.A.

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... i-polskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy krytykują kontrakty gwiazdorskie a mnie ciekawi ile w TVP zwykli, szeregowi pracownicy? Zwłaszcza w porównaniu ze stacjami komercyjnymi? Ile zarabia np. operator kamery w TVP INFO a ile w TVN24 czy Polsat News.

Ostatnio w TVP mocno promują konkurs SMS-owy. Nie dziwię się. Samochody są warte z 300 tys. By je wygrać trzeba wysłać SMS-a a następnie, jeśli się nie mylę jeszcze dwa. Niech TVP z jednego takiego SMS-a TVP ma tylko 1 zł i niech ludzie wyślą 1 mln takich SMS-ów, co jest całkiem realne, to na czysto zarobi 700 tys. Ktoś wie czy "gwiazdy" promujące te konkursy dostają osobną kasę czy jest to wliczone w te 20 tys. o których pisały gazety?

 

Zazwyczaj jest tak że właściciel numeru i ten co go wynajmują dzielą się po połowie z zysków - czyli w tym wypadku 1,5 zł. więc zyski TVP są jeszcze większe :/ ( zresztą innych też co robią takie loterie)

 

 

No ba, dałem się raz skusić i myślałem ''a tam, jednego SMS'a mogę wysłać''. :lol:

Ja też :( po trzecim zrozumiałem że mimo unikania jak ognia tego typu konkursów złapali jelenia, ale więcej ze mnie już nie zedrą :locked:

p.Popek jeszcze kilka razy usilnie namawiała mnie bym nie rezygnował z szansy jaką mi dają , ale doszedłem do wniosku że nowe auto mógł by mi ktoś ukraść, porysować :mrgreen: a ten co mam jest jak najbardziej bezpieczny i nie grożą mu takie przypadki :wink::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze mały OT.

W Polsacie też tak jest. Ja nabrałem się w ten sposób na konkurs podczas wyścigu F1. Do wygrania był laptop. Po 5 sms-sie dałem sobie spokuj. Ale do dziś oni nie dają mi spokoju i podczas wyscigowego weekendu otrzymuje z 10 sms-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby wygrać samochód to i tak najczęście tych smsów trzeba wysłać za kilkadziesiąt albo i więcej tysięcy. W gazecie był artykuł o ludziach, którzy zajmują się "zawodowo" wygrywaniem w takich konkursach

 

Więcej Stracili za te sms niż ta wygrana :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ten artykuł. troszkę brzmi on jak reklama, zachęta do masowego wysyłania SMS-ów w takich konkursach.

 

 

W TVP nie ma prezesa - konkurs zostanie unieważniony

 

Wciąż nie wiadomo, kto zostanie prezesem Telewizji Polskiej. Członkowie Rady Nadzorczej TVP podczas kolejnej nocnej narady nie zdołali wyłonić zarządu telewizji. W trakcie kilkugodzinnego posiedzenia powtórnie przesłuchano pięć osób, które znalazły się w finale konkursu. Decydujące posiedzenie odbędzie się w piątek.

 

Nieoficjalnie członkowie Rady Nadzorczej mówią jednak, że także w piątek nie dojdzie do wyboru zarządu. "Nie będzie rozstrzygnięcia, nie ma większości dla żadnego z kandydatów na prezesa. Najprawdopodobniej konkurs zostanie unieważniony" - powiedział nieoficjalnie jeden z członków Rady.

 

Przesłuchiwani byli: Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch - ci dwaj kandydaci mają niemal pewne miejsce w zarządzie TVP - oraz Romuald Orzeł, Jacek Karnowski i Jarosław Grzelak - to z tej trójki wyłoniony miałby być prezes TVP.

 

Tymczasem na decyzję nie ma już zbyt wiele czasu - 18 grudnia kończy się trzymiesięczny okres delegacji do zarządu dwojga członków rady nadzorczej, którzy obecnie zarządzają spółką: p.o. prezesa Tomasza Szatkowskiego i Małgorzaty Wiśnickiej-Hińczy. Gdyby do tego czasu nie udało się wyłonić nowych władz spółki, konieczna będzie kolejna tymczasowa delegacja dla kolejnych członków, a to - jak nieoficjalnie przyznaje część członków Rady - oznaczałoby jej "kompromitację".

 

Jest to już drugi konkurs na zarząd TVP w ostatnich miesiącach. Poprzedni unieważniono trzeciego listopada. Jak podawała Rada Nadzorcza, powodem była formuła konkursu - wyłoniony w nim zarząd miał jedynie dokończyć kadencję zapoczątkowaną jeszcze w kwietniu 2006 r. przez Jana Dworaka. Oznaczałoby to, że już wiosną 2010 r. TVP musiałaby ogłosić nowy konkurs.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/w- ... iewazniony

Czyli jeśli do 18 grudnia nie wybiorą nowego prezesa, obecny p.o. dostanie taką samą odprawę jak Farfał i Szwedo? Nowy p.o. który zostanie wybrany do czasu wyłonienia nowego prezesa TVP, tez dostanie kilkudziesięciotysięczna odprawę? To tak mogą nie wybierać nowego prezesa miesiącami. A kto by się tam przejmował kompromitacją? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według prasy to Jarek K. Ma zdecydować o tym kto wygra w tym niecodziennym konkursie. Jest ostry spór w samym PIS gdzie frakcje walczą o swojego człowieka i to sam preses ma ten spór roztrzygnąć. Tymczasem trwa walka PIS i SLD (nie mylić z LSD :lol2: ) o kontrole nad TVP Info.

 

I jak tu na forum poświęconym technice satelitarnej nie pisać o polityce. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli do 18 grudnia nie wybiorą nowego prezesa, obecny p.o. dostanie taką samą odprawę jak Farfał i Szwedo? Nowy p.o. który zostanie wybrany do czasu wyłonienia nowego prezesa TVP, tez dostanie kilkudziesięciotysięczna odprawę? To tak mogą nie wybierać nowego prezesa miesiącami. A kto by się tam przejmował kompromitacją? :)

 

I dokładnie o to chodzi "pecunia non olet "-(pieniądze nie śmierdzą) :mrgreen::mrgreen:

już oni potrafią zadbać o swoje d :censored: a na antenie TVP zawsze można apelować o płacenie abonamentu bo przecież kiedyś może zabraknąć szmalu dla odchodzącego prezesa i dopiero będzie wstyd :!::!::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz i Platforma TVP i NTC ruszy z kopyta :)

Romuald Orzeł Prezesem Zarządu Telewizji Polskiej

19.12.2009

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej 19 grudnia 2009 r. wybrała nowy Zarząd Spółki na dokończenie IV i na całą V kadencję.

Stanowisko Prezesa Zarządu TVP S.A. Rada Nadzorcza powierzyła Romualdowi Orłowi.

 

Decyzją Rady Nadzorczej w skład Zarządu TVP weszli również: Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch i Przemysław Tejkowski.

 

Romuald Orzeł

 

 

Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Od początku swoją karierę zawodową związał z mediami. Przez ponad 10 lat (1991-2002) pracował w prasie regionalnej na Wybrzeżu. Przeszedł tam wszystkie szczeble kariery dziennikarskiej - od reportera, przez redaktora prowadzącego, wydawcę, po redaktora naczelnego. Jako dziennikarz „Wieczoru Wybrzeża” został uhonorowany w 1994 roku nagrodą „polskiego Pulitzera” (późniejsza nagroda SDP) za tekst „Grudniowe kule” przyznaną „za odkrywanie nieznanych dokumentów o szczególnym znaczeniu dla śledztwa w sprawie odpowiedzialności za krwawe wydarzenia Grudnia 1970”. Był także członkiem zespołu projektującego i koordynującego połączenie „Wieczoru Wybrzeża” z „Dziennikiem Bałtyckim”, w wyniku którego powstała największa gazeta na Pomorzu „Dziennik Bałtycki”. Następnie odpowiadał za przygotowanie i przeprowadzenie fuzji „Trybuny Śląskiej” i „Gazety Zachodniej”. Efektem tej fuzji było stworzenie największej gazety regionalnej w Polsce „Gazety Zachodniej” o nakładzie porównywalnym do największych gazet ogólnopolskich. W latach 2005-2009 prezes zarządu spółki Media-SKOK, odpowiedzialnej za całość działań marketingowo-reklamowych grupy SKOK. W tym czasie był także wydawcą i redaktorem naczelnym tygodnika ekonomicznego „Gazeta Bankowa”. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP S.A. Ma 46 lat.

 

Włodzimierz Ławniczak

 

Absolwent Wydziału Telekomunikacji i Elektrotechniki ATR w Bydgoszczy. Menedżer związany z telekomunikacją i mediami. W latach 2004- 2007 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju, a następnie dyrektora Departamentu Rozwoju Korporacyjnego Polkomtel S.A. Odpowiadał za nadzór nad systemami zarządzania wynikami oraz procesami zarządzania projektami strategicznymi Spółki. Wcześniej zatrudniony w TVP S.A., gdzie kierował Biurem Reklamy (1998-2004). Ostatnio związany ponownie z TVP S.A. jako doradca zarządu. Ma 50 lat.

Paweł Paluch

 

Ukończył Wydział Operatorski i Realizacji TV Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W okresie studiów współpracował z TVP i WFO w Łodzi; realizował własne produkcje filmowe. Jest autorem zdjęć do wielu filmów telewizyjnych, dokumentalnych, reportaży i programów muzycznych (emitowanych w Polsce i w krajach Europy Zachodniej). Od 1991 roku prowadził działalność marketingową i reklamową. Był współwłaścicielem agencji reklamowej YGREQ GROUP; współtworzył telewizję ES; pod koniec lat 90-tych został wiceprezesem agencji reklamowej FOR TELE. Tworzył struktury i zarządzał Agencją Reklamową RADIA PLUS w Poznaniu. W latach 2002-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu TV Promotion Design. Koordynował wiele projektów wydawniczych i filmowych m.in.: „Świadectwo” z udziałem Kardynała Dziwisza. W latach 2006-2009 zajmował w TVP stanowiska dyrektora Biura Marketingu i Promocji, dyrektora Biura Zarządzania Programem i Marketingiem oraz pełnił funkcję prokurenta, czyli pełnomocnika Zarządu Spółki TVP.

Ma 46 lat.

 

Przemysław Tejkowski

 

W 1990 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt kreacji scenicznych m .in. w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i Bagatela w Krakowie. Są wśród nich tak istotne jak: Grabiec w „Balladynie”, Lizander w „Śnie nocy letniej”, Poeta w „Weselu”, Jasza Mazur w „Sztukmistrzu z Lublina”, Alfred w „Mężu i żonie” Zbigniew w „Mazepie”, Filip w „Iwonie księżniczce Burgunda” etc. Występował także w filmach fabularnych („Gwiazda Piołun” „Szamanka”, „Ogniem i mieczem”) i serialach telewizyjnych. Był również producentem radiowym i telewizyjnym. Od 18 kwietnia 2007 r. pełni funkcję dyrektora naczelnego rzeszowskiego Teatru im. W. Siemaszkowej.

Ma 41 lat.

 

Stanisław Wojtera

 

Rzecznik Prasowy TVP S.A

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... i-polskiej

został wybrany na dokończenie obecnej i całą następna kadencję. Czyli góra 2-3 lata. Po drodze są wybory prezydenckie i parlamentarne i jeśli zmieni sie układ sił to jedną z pierwszych decyzji będzie pewnie czystka w TVP, KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty nowym prezesem Telewizji Polskiej jest Romuald Orzeł, który posiada duże doświadczenie w mediach, głównie prasowych. Ostatnio kierował biurem zarządu i spraw korporacyjnych TVP. Jak będzie telewizja pod jego rządami?

W sobotę z dziennikarzami na swojej pierwszej konferencji prasowej spotkał się nowy szef Telewizji Polskiej. Zdradził swoje plany na kolejne lata dotyczące funkcjonowania TVP, tym bardziej, że ostatnio informowano o katastrofalnej sytuacji finansowej

publicznego nadawcy.

 

Nowy prezes zapowiedział, że 2010 roku rozpocznie się porządkowaniem sytuacji w TVP. Na pierwszy plan wysuwają się: stworzenie spójnej strategii, przeprowadzenie sprawnej restrukturyzacji spółki oraz poprawa wyników finansowych. Receptą na zwiększenie przychodów

na coraz bardziej trudnym rynku mają być programy rozrywkowe, czyli tzw. projekty

przychodowe.

 

Obok zwiększania liczby programów komercyjnych na antenie TVP prezes zapewnia

, że w ofercie kanałów TVP nie zabraknie wysokiej jakości programów misyjnych. Jest także dobra informacja dla widzów - nowy prezes nie zamierza przerywać programów reklamami, czym straszył m.in. poprzedni zarząd.

 

Lis w TVP? Nie wiadomo

Telewizja Polska wydała także oświadczenie w związku z doniesieniami niektórych mediów o rzekomym zatwierdzeniu przez Zarząd Telewizji Polskiej kontraktu

z firmą Deadline Productions Tomasza Lisa. Rzecznik prasowy TVP informuje, iż doniesienia te są nieprawdziwe. Telewizja Polska dotychczas nie podjęła w tej sprawie żadnych wiążących decyzji.

Źródło: Media2.pl

Dobrze że tylko programy i filmy nie będą przerywane reklamami.

Telewizja Polska zaatakuje rynek kolejną własną produkcją. Publiczny nadawca telewizyjny rozpoczyna pracę nad kolejny własnym serialem o ratownikach, tym razem o tych ratujących życie w górach.

W kwietniu 2010 roku Telewizja Polska rozpocznie zdjęcia do nowego

serialu o roboczej nazwie "TOPR-owcy" - dowiedziała się Rzeczpospolita. Scenariusz serialu jest już gotowy, na telewizyjnych ekranach zadebiutuje jesienią 2010 roku. Akcja serialu będzie rozgrywała się w polskich górach

i ma pokazywać życie

prywatne ratowników oraz ich brawurowe akcje.

Źródło: Media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Polska zaatakuje

To mi się podoba :> Jak z "pogrzebaczem" - gdzie wszystko jest pogrzebane. Trochę wcześniej, zaraz za zawieszeniem platformy TVP, tu i ówdzie się przebąkiwało o tym, jak, tuż przed Świętami, będzie "cudownie" Seriale! Znowu zaistnieje mózgowa sieczka. W ofercie kanałów TVP nie zabraknie wysokiej jakości programów misyjnych, a czy one kiedyś były? Bo trudno misyjności się dopatrzyć w takich programach jak: "Jaka to melodia" Dalej szkoda wymieniać, bo to też „melodia” :>

Farfał w telewizji coś pchnął i zaraz jego popchnęli. Szkoda.

Na koniec polecam artykuł „Koniec obniżek cen w telewizjach” – Rzeczpospolita. By się zorientować, że nie wszystko będzie takie "kolorowe"

A w TVP zmiany! Zmiany? Jak ktoś je zobaczy, to zaraz, niech tu da znać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ostatnio stronę TVP.pl doszedłem do wniosku, że brakuje w niej tego, co oferowało nam iTVP.pl. Mogliby zrobić tak jak jest np. w Czechach. Na stronie publicznego nadawcy jest odpowiedni dział i tam nadawane czeskie kanały publiczne (nie wiem dokładnie, ale albo wybrane programy i zaznaczone na programie, albo wybrane można oglądać tylko w Czechach). Zawsze to co dobre usuną :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z załadowaniem nie mam problemu, a powiedziałbym nawet, że to przez co ci się gorzej ładuje strona (lepsza grafika strony) uznałbym za plus nie minus. Jednak ogromny minus za odejście od idei iTVP. Fajnie by było, jakby TVP do tego powróciła, choćby w TVP.pl. A tak w ogóle to obiecywali, że po jakimś czasie od uruchomienia nowego TVP.pl seriale będą za darmo. I co?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../ W ofercie kanałów TVP nie zabraknie wysokiej jakości programów misyjnych, a czy one kiedyś były? Bo trudno misyjności się dopatrzyć w takich programach jak: "Jaka to melodia" Dalej szkoda wymieniać, bo to też „melodia” :>

 

Mówisz i masz :!::!::mrgreen::mrgreen:

 

 

Plebania

Tomasz Lis na żywo

Bronisław Wildstein przedstawia

Ranczo Wilkowyje

Transmisja mszy św.

Między ziemią a niebem

Anioł Pański

Ojciec Mateusz

 

To tylko niektóre wybrane :wink: pozycje "misyjne " publicznej TVP

Śmiać się :lol2: czy płakać :cry::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...