Skocz do zawartości

AB PULSe 4K TWIN/MINI


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

 

Można też zmienić pilotem przez stronkę Webif. 

Udało się. Zmieniłem rozdzielczość na 1080i i potem restart dekodera. A tak swoją drogą to lepiej mieć to 1080i czy 1080p? 

I jak ustawić żeby nowe, znalezione kanały pojawiały się na końcu listy po przeskanowaniu np. hot birda?

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal to ma sens i nie ma tu znaczenia czy kanałów jest więcej czy mniej. Dziwne że tak rozbudowana Enigma nie potrafiła zastosować tak naprawdę takiej podstawowej funkcji w dekoderach. Przypuśćmy ktoś ma na jednej antenie ustawionych kilka konwerterów i często sobie skanuje te ustawione satelity żeby zobaczyć czy coś tam nowego się nie pojawiło. Wrzucenie za każdym razem takiego nowego programu na koniec listy w łatwy sposób daje możliwość podglądu co to takiego nowego jest i co się pojawiło. A w obecnym przypadku to trzeba mieć w pamięci całą poprzednią listę "wszystkich" aby rozpoznać ten jakiś nowy kanał. Trochę to naprawdę dziwne. Druga sprawa to dlaczego przy skanowaniu satelity wyszukuje też i zapisuje do tej listy "wszystkie" również programy z danymi? Czy nie dało rady dać możliwość tego odznaczyć przed wyszukiwaniem aby tylko wyszukiwały się kanały TV?

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać - poczytać i problem rozwiązany.

 

Na liście kanałów jest co ma być czyli sortowanie kanałów w rozbiciu na danego satelitę -  nowe kanały a nawet poukładanie kanałów i przypisanie do danego nadawcy na danym satelicie.

 

Także sortowanie kanałów telewizyjnych i radiowych - osobne listy.

 

Także podgląd wszystkich kanałów na danym transponderze.

 

5ab8c4c7734cff56.jpg

 

 

0d68fddea67d7be1.jpg

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy rozbudowaną ? Każdy ma taką samą po instalacji enigma2,  znajdują się na niej tylko satelity możliwe do odbioru czyli zawarte w pliku satelites.xml. Prawie 50%  nawet nie masz okazji zobaczyć bo nie masz konwertera czy anteny ustawionej na satelitę albo brak odbioru z pozycji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką to masz "antenę obrotową" że pozwala na odbiór w różnych pasmach ? 

Nie masz więcej pozycji niż jest w ustawieniach satelites.xml nie ma więcej satelit dostępnych niż odbiera ktokolwiek w Polsce. 

 

Lista jest niezależna od posiadanej anteny, to że zawiera głownie bezużyteczne  śmieci to już inna sprawa. Zwykle nie używane i nie odbierane satelity po prostu się kasuje z listy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz że mam więcej pozycji sat niż ktoś co ma stałą antenę  z kilkoma konwerterami? Widać na zdjęciach ile ma pozycji? Ja mam więcej bo swojego czasu ktoś mnie poratował listą też z instalacji z siłownikiem. Wiec mam i np 36E  z innym pasmem którego nie odbieram czy pozycje których antena nie wyłapuje. Jest bardziej rozbudowana moja lista bo ma wiecej pozycji sat? Czy dalej nie rozumiesz o czym piszę? Tu widać na zdjęciach że z satelites.xml  jest wgrane to co technicznie łapie antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, wszyscy mają to samo co jest w pliku z zapisem satelit wszystkie podstawowe systemy korzystają z tego samego pliku, to że masz pozycjoner wcale nie świadczy o tym ze masz ich więcej  bo ich po prostu więcej nie ma i masz bezużyteczne śmieci których nie możesz odbierać  zamiast je skasować to inna sprawa. 

 

Listy programów na motor ( pozycjoner )  ma każdy dowolny system z einigma2 w pluginach, wystarczy zainstalować a nie szukać po znajomych. 

 

p.s U mnie lista zaczyna się od 30W i niestety kończy na 50E z powodu budynku który mi zasłania :/  

I jeszcze jedno skoro masz źle ustawiony pozycjoner to masz możliwość odbierać praktycznie tylko połowę możliwych do odbioru satelitów to już wynika z samej zasady działania obrotnicy.  

Bez-tytu-u.png

Niestety pozycjoner jest ciężko ustawić by odbierał dokładnie cały zakres, na to potrzeba trochę czasu poświęcić by go wyregulować na odbiór w skrajnych zakresach.  :/ 

W sumie na nich nie ma nic poza egzotycznymi dla Afryki czy biedniejszych państw Europy czy Azji programów w DVB-S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ bo już mi się nawet tego czytać nie chce.Napisałem o co mi chodziło a ty mi wypisujesz to o czym wiem i co jest w tym pliku a czego nie ma. Nie raz z niego korzystałem i wiem co tam jest. To jedno a drugie wiesz co to  antena z zawieszeniem biegunowym i do tego zamontowany siłownik? Bo opowiadasz mi o obrotnicy której nie mam i nigdy nie miałem. Z listą też jak widać nie zrozumiałeś chciałem swojego czasu aktualną listę na pełna orbitę a nie jakiś bubel dawno nie aktualizowany.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

Co zrobiłeś ? Wyciągnąłeś jak należy  

Nie wyciągałem modułu, wgrałem powtórnie i ruszyło widocznie coś źle zrobiłem pierwszym razem. Ciekawe czy na tej wersji softu znikną problemy z wybudzaniem tunera. Jeszcze pytanie czy jak bym chciał popróbować z OPEN PLI bądź BH to też muszę ten ci+helper wgrywać?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle tak odpowiedni dla danej wersji systemu jeśli jest wymagany. Masz  multi boot to możesz sobei testować. 

Wyciągnij wcześniej moduł to warunek poprawnej instalacji i działania modułu.   Moduł sie wkłada dopiero po instalacji i ponownym uruchomieniu systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź - OpenATV - OpenPli ma wiele sterowników w sofcie tylko trzeba odpowiedni doinstalować.

 

Pytanie, która wersja karty - bo jedne były na chipsecie Atheros a drugie na Realteku.

 

https://deviwiki.com/wiki/TP-LINK_TL-WN821N_v1

 

082ac9249ea13808.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...