Skocz do zawartości
  • 0

Problem z jakością obrazu - tuner Octagon 8008


kubiakpiotr1982
 Udostępnij

Pytanie

Witam, jestem nowy w temacie w związku w powyższym proszę o wyrozumiałość. Problem dość błahy ale frustrujący mnie trochę, a mianowicie chodzi o jakość odbieranego sygnału. Niedawno nabyłem tuner sat. Octagon 8008, powiesiłem talerz, ustawiłem tak mi się wydawało, podłączyłem kablem 25 m  i...działa. Zaobserwowałem jednak jeden problem. Otóż na kanałach sportowych tj cyfra + obraz nie jest idealnie czysty (np. piłkarze na boisku nie są idealnie wyostrzeni), już nie wspomnę o programach z eleven, na których obraz wydaje się być nawet lekko rozmyty i brak szczegółowości. Na innych programach jest ok. Siła i jakość wydają się być dobre i przede wszystkim stabilne. AGC 99%, SNR 70%, BER 0, ale MER niski bo ok 11-12 zależny na jakich transponderach. Dodam, że antena 60 cm. Miejscowość: Śrem, tv samsung seria q55 z 2020r.  Wszystko ok, nie zacina, nie wiesza się, jest płynnie, tylko te kanały sportowe. Czy winą braku ostrości "krawędzi" (zwał jak zwał) piłkarzy może być mała czasza przez co MER w graniach 11-12 albo konwerter? Sprawdzę co to za model ale mam dwa i na obu taka sama sytuacja, zmieniałem tj. wysuwałem od czaszy, przybliżałem, obracałem i to co mam to max.  

Proszę o rady... 

Edytowane przez Kiler
Poprawiono nazwę tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ferguson 8008 ? Czy Octagon ? Generalnie jakość sygnału nie ma przełożenia na jakość obrazu. Sygnał masz ok. Problemem jest słaba jakość nadawania tych kanałów (niski bitrate) np na Eleven. Im większy telewizor, tym bardziej to widać. Musisz się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

oczywiści masz rację Octagon,  ostatnio szukam na forum podobnego tematu i wciąż przewija się m.in ferguson. Czyli wymiana poszczególnych elementów instalacji nie przyniesie efektów. Obawiałem się , że czasza za mała stąd też ten współczynnik MER niski i dlatego ta delikatna pikseloza. Czytałem o tym bitrate, a jeszcze jedno możliwe , że na canal plus sport jest inny bitrate niż na canal plus sport 2,3,4 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak najbardziej bitrate może się różnić. Pomiary bitrate możesz sprawdzić na https://www.digitalbitrate.com/. Widać np, że średni bitrate C+ Sport jest wyższy od C+ Sport 2. O ile pamiętam, podczas transmisji meczów na żywo, bitrate na C+ Sport jest dodatkowo "podkręcany", aby jakość była jeszcze lepsza. 

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wielkie dzięki za odpowiedź i www. faktycznie różnica jest kolosalna w bitrate między elevenem i canalem sport bo prawie dwukrotna. Aż dziw , że nikt za to się nie weźmie. Produkują tv 4 k, a technologia sat trochę stoi w miejscu :) Zatem nie mam się przejmować tym małym MER skoro przy gorszej pogodzie wszystko płynnie chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze jedno co zauważyłem...na wspomnianych kanałach przy zbliżeniu zawodników obraz jest bardzo wyraźny, a gdy kamera oddala się wtedy występuje to co wcześniej opisywałem

2 godziny temu, support458 napisał:

Wyjście wideo w dekoderze ustaw na 1080i 50Hz 

a widzisz, mam 1080p 50 hz

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już nie ma takiego znaczenia i tak jak masz tv 4k obraz jest skalowany i obrabiany przez tv do optymalnej ekranu.

Możesz wyłączyć wszelakie polepszacze obrazu i opcje związane z korekcją ruchu w TV i dopiero sprawdzać. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

cos w tym jest, że im w tunerze ustawię wyższą rozdzielczość od 1080p 50 HZ to obraz jest gorszy, a zwłaszcza przy 60 Hz, gdzie zauważalne jest klatkowanie ekranu. Spróbuję jeszcze zobaczyć przy tych 1080i w dekoderze. A tak z innej beczki...mam z 3 programy UHD m.in Rai UHD, NASA i to mi odbiera, a np eleven 4k nie chce ruszyć...Wiecie Panowie może dlaczego? Miło obejrzeć i posłuchać operę włoską ale ile można, za to sportu nigdy nie za dużo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...