Skocz do zawartości

Dekoder DVB-T2 (Fujian NL-5101RT) - dyskusja ogólna


support458
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyfrowy Polsat wprowadził 14 lipca br. pod marką Polsat Box nową ofertę telewizji, tym razem opartą o odbiór z anteny naziemnej. Jest to alternatywa wobec telewizji satelitarnej, telewizji kablowej IPTV i telewizji internetowej OTT Polsat Box. Pakiet Sport i Informacje obejmujący 10 kodowanych kanałów kosztuje 30 zł miesięcznie dla nowych klientów, a dla klientów Plusa 20 zł/mies. z rabatem smartDOM (pierwszy miesiąc bez opłat). Okres trwania umowy wynosi 24 miesiące. Do odbioru wymagany jest dekoder DVB-T2/HEVC oferowany w cenie aktywacyjnej 1 zł.

99852.jpg

Kanały w ofercie telewizji naziemnej Polsat Box: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eurosport 1, Eurosport 2, Polsat News, TVN24, TVN Turbo HD, TVN Style.

Dodatkowo na dekoderze możliwy jest odbiór wszystkich bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, takich jak np. : Wydarzenia 24, TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls oraz wielu innych,

a także 17 kodowanych stacji radiowych:

RMF FM

RMF MAXXX

Muzo FM

Radio Zet

Antyradio

Plus Radio

Tok FM

Rock Radio

Złote Przeboje

Eska Rock

Vox FM

Radio Wielkopolska

Radio Bezpieczna Podróż

Radio Rekord FM

Radio Kolor 103 FM

Radio Kaszëbë FM

Radio Jasna Góra


Czytaj więcej na: https://sklep.polsatbox.pl/tv-naziemna

 

Jest dostępna najnowsza aktualizacja oprogramowania dekodera poprzez USB.

 

 

 

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w końcu ? Dekoder jest na rynku od lipca, a T-HD 1000 był na rynku ładnych kilka lat więc może daj mu szansę.

Już teraz możesz ułożyć własną listę kanałów z sortowaniem według LCN lub alfabetycznie.

Być może po kolejnej aktualizacji będzie można również przesuwać kanały na liście ulubione.

Dla mnie najważniejszym atutem tego dekodera jest jakość obrazu na kanałach kodowanych np. w trakcie meczu oraz wielkość samego dekodera. Nie ma porównania z T-HD 1000 🙂.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jesteście zafiksowani na punkcie bitrate. Szkoda, że nie macie laba aby zobaczyć, że jeśli macie dobry sygnał źródłowy bez silnej kompresji i dobrany dobrze dynamiczny bitrate to obraz jest ok. To nie czasy kiedy tylko bitrate decyduje o jakości obrazu. Teraz są algorytmy na każdym etapie przetwarzania wideo , które wykorzystują np. bezwładność wzroku i pewne jego ułomności aby oszczędzić pasmo wideo.

Podoba się np. TVP1 HD HEVC  albo Polsat w MUX2 no to takiej jakości masz kanały sportowe.

Aktualna jakość obrazu w mux4 nie ma nic wspólnego z wcześniejsza wersją tzw. Telewizji mobilnej.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458Może i od Lipca 2022r. ale pierwsze oprogramowanie było z kwietnia br. więc chyba było sporo czasu aby napisać oprogramowanie , nie powiem mały jest ale mnie LCN nie satysfakcjonuje a lista od Polsat Box ma kanały od numeru 900 wzwyż stąd moje pytanie, zgadza się nie ma porównania do poprzedniego bitrate MUX-4. PS. w T-HD 1000 sortowanie wedle własnego uznania z tego co pamiętam było od początku mam u Siebie 3 takie dekodery stad kojarzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak widać nie masz tego dekodera więc jak większość teoretyzujesz na podstawie YT.

Zgodnie z tym dokumentem przydzielona numeracja kanałów lcn dla mux4 jest od 101, a realnie pierwszy kanał Polsat Sport HD ma numer LCN 110. To oczywiście decyzja regulatora czyli KRRiT. Rozumiem podejście, ale musisz wiedzieć, że nawet nie promil użytkowników dekoderów używa własnych list kanałów. Przy ilości kanałów w DVB-T/T2 to naprawdę nie jest problem 🙂. Szukasz na siłę argumentów, aby jeszcze przez jakiś czas poużywać T-HD 1000. Tak czy inaczej za chwilę będziesz miał mocno ograniczoną ofertę do kontentu mux8.😉

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458No cóż nie teoretyzuje , gdyż mam ten dekoder wiem jakie są LCN dla MUX4, to nie jest szukanie na siłę argumentów , gdyż mam sporo usług od Polsat Box gdzie mam własne listy i moi znajomi mają, stąd moje pytanie , Sortowanie LCN daje numery wedle przytoczonego dokumentu, sortowanie według listy operatora daje na moim egzemplarzu daje efekt rozsypanych kanałów powyżej 900, widzę że się nie rozumiemy bo ja nie potrzebuję używać T-HD 1000 tylko pytam o funkcjonalność która była od zawsze czy to w Cyfrowym Polsacie czy jak teraz w Polsat Box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie sortowanie alfabetyczne kanałów nie zmienia numeracji na liście Ulubione i nadawane są numery zgodnie z ilością kanałów dodanych do listy. Masz wgraną najnowszą wersję 5 oprogramowania?

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kanały mają numeracje od 900 (RMF FM) ale tylko na liście kanałów radiowych przy sortowaniu po LCN.

W przypadku sortowania po LCN kanały telewizyjne kodowane na liście Wszystkie mają numerację od 110 (Polsat Sport HD).

Przy sortowaniu alfabetycznym na liście Wszystkie Polsat Sport HD jest na pozycji 18.

Odbieram wszystkie ogólnopolskie multipleksy łącznie z testowym MUX5.

Nie rozumiem tego co jest u Ciebie może przy pierwszej instalacji inaczej niż automatycznie wyszukiwałeś kanały.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy zmieniło się coś w oprogramowaniu dekodera? Jestem zainteresowany tą ofertą, mało oglądam tv wiec to co jest w tym pakiecie mi w zupełności wystarczy. Przeszkadza mi tylko to że nie można ustawic kolejnosci programów, dla mnie to porażka… jak mam spamiętać że na no 910 kanale jest Polsat News, czy nie można tego ustawic od 1 do 45… ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Jestem zainteresowany ofertą DVB-T2 i tym dekoderem. Dekoder jest dawany za 1 zł na własność, czy dzierżawiony? 

 

Drugie pytanie. W tamtym roku skończyła mi się umowa na telewizję internetową. Niestety dekoder miś się gdzieś zgubił i zapłaciłem pełną kwotę kary za nie oddanie dekodera. Czy z tego powodu nie będę miał z PB problemu aby podpisać nową umowę na telewizję naziemną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dekoder jest dzierżawiony. Ale z tego tytułu nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat. Jedynie koszt aktywacji. Dodatkowo gdy jesteś abonentem Plusa możesz dostać 10 zł rabatu na abonament. 

2. No skoro rozliczyłeś starą umowę i zapłaciłeś karę za brak sprzętu. To sprawa jest definitywnie załatwiona .Możesz spokojnie po raz kolejny podpisać nową umowę. 

W dniu 22.12.2022 o 16:48, Pawlik84 napisał(a):

Czy zmieniło się coś w oprogramowaniu dekodera? 

Aktualnie nadal jest tu soft w wer. 7 . No i co można powiedzieć ? Dekoder działa jak działa. Ma swoje mankamenty, ale suma sumamrum jest to dobry sprzęt. 

Na in plus : ani razu się nie zawiesił :D

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bez problemu pilotem od TV steruje się Vu+ albo Chromecast.

Z  tunerami operatora różnie bywa bo zwykle nie obsługują HDMI-CEC w całości tylko podstawowe funkcje załączenia, wyłączenia i zmiany kanałów. 

 

Pilot programowalny radzi sobie praktycznie z każdym odbiornikiem i pozwala zaprogramować obsługę od 3 do 7 odbiorników w jednym pilocie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...