Skocz do zawartości

Formuła 1 SAT Kurier Cup 2009


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz, to kierowca wytypowany "w kwalifikacjach" nie jest uwzględniany do punktów naliczanych za wyścig, a jednocześnie nie można go typować do wyścigu? Trochę to nielogiczne. Wydawało mi się, że

to oczywiste, że punkty za wyścig dotyczą wszystkich czterech kierowców. Przecież zwycięzca kwalifikacji jest głównym faworytem wyścigów, typując więc kogoś do kwalifikacji możemy liczyć na 8 punktów, a nie mamy szans na 10. A z tego wynika, że typowanie "kwalifikacji" polega w gruncie rzeczy na wytypowaniu, kto będzie czwartym kierowcą (sic!) w kwalifikacjach. Jeżeli poprawnie wytypujemy ich zwycięzcę, mamy nikłe szanse na zdobycie punktów we "właściwym", wyścigowym typowaniu. Jaki to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może Ci się wydaję, że to bezsensu, ale ja nadal uważam, że tak jednak nie jest. Gdyby było tak jak Ty uważasz to myślę, że byłoby mniej ciekawie(powtarzam się :wink: ). Tu nie chodzi aby wyciągnąć maksa punktów, a o to aby trochę pokombinować i może coś się uda uciułać tych punktów. :wink: Równie dobrze mogłaby być taka zasada, że kierowców wybierasz jak chcesz. Nie ma, że musi być i w kwalifikacjach inny kierowca i w wyścigu ani ograniczeń co do zespołów.

Więc jak by wyglądały typy na kolejny wyścig?

Pewnie tak:

 

Kwalifikacje:

1. Jenson Button - Brawn GP

Wyścig:

1. Jenson Button - Brawn GP

2. Rubens Barichello - Brawn GP

3. Sebastian Vettel - Red Bull

 

Jeżeli są chętni to niech się wypowiedzą czy są podobnego zdania co mmuddy czy takiego jak ja. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że zasady w tym typowaniu są zgoła inne niż na innych portalach uważam, że właśnie dlatego są ciekawe i chciałbym, aby takie pozostały. Zgadzam się z autorem regulaminu, że można przynajmniej trochę pogłówkować i wyjść poza standardowe ramy.

Pozdrawiam wszystkich typerów i życzę udanej rywalizacji w całym sezonie (nareszcie się zaczęło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwalifikacje:

Rubens Barichello (Brawn-GP)

Wyścig:

1.Jenson Button - (Brawn-GP)

2. Robert Kubica - (BMW Sauber)

3. Lewis Hamilton (MClaren-Mercedes)

 

a tak na marginesie to być może rozstrzygnie się sprawa kontrowersyjnych dyfuzorów jeszcze przed GP Chin 19.04.09 szczególnie w nowo powstałym Brawn-GP :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie mam problemu z regulaminem: po prostu źle go zrozumiałem, ale mimo to moje typy okazały się "skuteczne" ;-)

A teraz Malezja:

 

Kwalifikacje:

  • Kimi Räikkönen (Ferrari)

Wyścig:

  • Jenson Button (Brawn GP)
  • Robert Kubica (BMW Sauber)
  • Lewis Hamilton (McLaren Mercedes)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kwalifikacje

Jarno Trulli (ITA)

 

Wyścig

Robert Kubica (POL)

Jenson Button (GBR)

Sebastian Vettel (GER) tylko żeby znowu nie świrował :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...