Skocz do zawartości

DVB-T Warmińsko-Mazurskie


Przemek14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy odbiera MUX-3 z Olsztyna w m. Dęby (mazowieckie) w linii prostej wg. mapa-szukacz 80 km.

Do odbioru używa anteny siatkowej ze wzmacniaczem i tunera Cabletech URZ 0083.W tym samym domu ale na tv Samsung z MPEG-4 i antenie siatkowej ,niestety brak sygnału.Dodam jeszcze ,że poziom sygnału na tunerze Cabletech wynosi MUX-2 71%, a MUX-3 62%,jakość obu MUX-ów 97 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem że Mux-3 z Olsztyna ma słabszy sygnał niż Mux-2 . ale dlaczego odbieram Mux-2 z Elbląga a nie mogę złapać Mux-3 z tego samego nadajnika .????

Mux-3 z Elbląga leci na 45 kanale - może twoja siatka (albo wzmacniacz) ma kłopot z wyższymi częstotliwościami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Święta byłem w okolicach Lidzbarka Warmińskiego.

Narazie oddałem swój tuner Maximum T-1300 HD z aktulizacją 4,5SP.

I nie maiałem czasu zakupić anteny,

bo na tamtej siatce bez zasilacza i wzmaczniacz

odbiera tylko Mux-2 z Olsztyna o parametrach siła 67% i moc 81%.

 

Wiosną wybiorę się jeszcze raz z anteną

by złapać mux-3 z Olsztyna.

 

Nie wiem czy coś nadają w Obwodzie Kalinigrackim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale żeby aż tak???

Do tej pory (ostatnio sprawdzałem w grudniu) łapało mi tylko wykaz kanałów w mux-ie a teraz stabilny obraz! Muszę sprawdzić siłę sygnału jakims komputerowym programem i porównac z mux-2...

[edit]

Sprawdziłem. Zapomniałem, że parę tygodni temu przestawiłem położenie telewizora (i otoczenia, szafka itp.) i przy okazji antena, której lokalizacja jest ograniczona do długości kabla zasilającego, też zmieniła miejsce. No i to jest główny powód chociaż pogoda też może mieć znaczenie - zobaczymy.

Wziąłem laptopa z dvb-t i anteną lizakiem (bardzo dobrym zresztą) i splash-lite pokazał w tym "cudownym" miejscu dla mux-2 49/100 (siła/jakość) a dla mux-3 40/95!!! W innych miejscach w tym samym pokoju mux-2 wszędzie w zakresie 35-40/80-100 natomiast mux-3 nie przekracza 30/20 czyli zero odbioru! I te "cudowne" miejsce wcale nie wygląda na cudowne, nie jest przy oknie, blisko rogu pokoju...

Posiadacze anten pokojowych - nie traćcie nadziei :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A w obwodzie kalingradzkim działa tylko 1 mux? czy wiecej? Da sie cos wiecej złapac? Mam antene siatkowa (swa9701) i digyboxxa t4. okolice Węgorzewa. Czy wymiana anteny na kierunkowa np.Televes DAT-75 bardzo dużo da??? W ostatnim czasie wymieniłem wzmacniacz na swa9701 i kabel na triset113,antena co prawda nie jest mocno pordzewiała ale ma juz pare lat,generalnie mux3 z olsztyna lubi sie czasami zaciąc,mux2 chodzi stabilnie lecz nie na 100%jakosci.Czy zastosowac w kierunkowej antenie płytke swa9701? czy ona sie do tego typu anten nie nadaje? odleglosc od nadajnika olsztynskiego to ok 75km. po lini prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes z okolic Wegorzewa to nie trzeba zadnej fliozofii aby rosyjski MUX odebrac. U mnie on odbiera duzo lepiej jak polskie MUXy a juz nie mowie o tym ze na zwyklym drucie tez pozwoli odebrac. Jest to kanal 47, i swoja siatke skieruj w kierunku Czerniachowska. na 100 % musi odebrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Z 3 kanałów analogowych( dosłownie trzech ) TVP 1,TVP 2 i POLSATU, po włączeniu mux-1 z nadajnika Giżycko/Miłki nastapił wielki skok cywilizacyjny ! Po pierwsze po raz pierwszy w histori jest tu dostępna telewizja regionalna w pełnym paśmie,czyli TVP Olsztyn.Kanał ten mogli do tej pory oglądac tylko nieliczni,pod warunkiem że posiadali antenę wielkości samochodu ciężarowego. Po drugie liczba kanałów dostepnych z nadajnika wzrosła do niebotycznej liczby 7.Teraz telewizję można oglądać z małej antenki lub nawet kawałka druta......:D Tylko czemu dopiero teraz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Już 22 lipca wyłączą odbiór analogowy, a z tego co się dowiedziałem, to MUX 1 zostanie przeniesiony na nowy kanał, MUX2 zastąpi jedynkę, a trójka będzie kanał po dwójce, ale to pewnie tylko na terenie nadajnika, który ja odbieram (czyli w Miłkach, albo Giżycku). :D To tak w gwoli przypomnienia i poinformowania niepoinformowanych. ;)

Jakie macie odczucia? :) Będziecie tęsknić trochę za jedynką w HD? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...