Skocz do zawartości

DVB-T Warmińsko-Mazurskie


Przemek14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odbiera mi mux-2 z Olsztyna, ale musze antene przekrecic na Olsztyn a mam ja z reguly ustawiona na Veselovke gdzie jest nadajni, rosyjskiego muxu. Odbieram na nim 1 kanal, rossija 1, rossija2, rossija k, rossija 24, ntv, 5 kanal, karussel, kontrolny service 09 gdzie nadaje 5 kanal i jeszcze radio mayak, radio rossii i vesti fm. Wszystko to odbiera na 47 kanale. z litewskich udalo mi sie odebrac Mux1 L1, L2, LNK, BTV, Info TV, Liuks, TV6, TV1, Showtime Baltic na kanale 61 z Taurage, 57 kanale z Wilna!! i 44 z Jurbarkas i bardzo slabiutki sygnal na 60 kanale z klaipedy, Mux 3 Sport, Lietuvos Rytas, National Geographic, Discovery channel, Travel channel, Animal Planet, Discovery world, Discovery travel & living, Eurosport, Hallmark, Playboy tv na 36 kanale z Taurage i Mux4 Eurosport 2, Fashion tv, VH1, Ballticum, TV Polonia, Nickelodeon, Euronews, Multimania, BBC Prime na 53 z Klaipedy. i mux 2 NBA, BBC World, RTL, MTV, Ren tv, Cartoon Network, CNN, RTVi, RTR Planeta na 63 kanale z Siauliai. Z lotewskich odebralem mux-1 LTV1, LTV7, LNT, TV3 na 21 i 30 kanale. ale lokalizacji nie daje rady okreslic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ volodja - pochwal się jeszcze jaką masz antenę oraz jakiego używasz wzmacniacza ???

 

Na jakiej wysokości od ziemi jest zamontowana twoja antena ???

 

Napisz coś więcej na temat jakości sygnału mux-2 z Olsztyna - możesz go oglądac normalnie czy obraz ci szatkuje, a może odbierasz tylko podczas tropo ???

 

A jak jest z mux-ami litewskimi - odbierasz je bez przeszkód, czy tylko podczas tropo ???

 

Czy złapałeś jakiś mux z Białorusi (może z Grodna) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antene jak mowilem wyzej zwykla siatka w wieku ponad 10 lat ktora postawilem na 1 pietrze domu, czyli na wysokosci ok 5m i na drodze sygnalu mam kilka pagorkow. Co do sygnalu z Olsztyna to on odbiera mi ciut gorzej niz rosyjski mux czyli intensywnosc 70 a jakosc 89 i nic sie nie zacina i spokojnie mozna ogladac, tylko antena musi byc idealnie skierowana ale wtedy nie o litewskim dvb-t moge zapomniec a rosyjski zaczyna sie zacinac. a jednak wieksza frajde mam z ogladania zagranicznych dvb-t. Z litewskich muxow to jest tak ze codziennie wieczorem zaczynaja sie one pojawiac glownie 53 kanal z Klaipedy, 36 z taurage i 44 z Jurbarkas. Reszta czasem odbiera a czasem nie tak samo lotewskie. na niektore muxy jak np lotewski mux na 30 kanale zeby go odebrac musze czekac az noca wylacza analogowa Rossija K z Czerniachowska ktora na tym samym kanale odbierai tak samo jest z 60 kanalem z Klaipedy gdzie mocno zakloca analogowy Polsat z Olsztyna. Niestety z Grodna nic mi sie nie udalo zlapac oprocz radia w dolnym zakresie UKF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Podniosłem antenę wyżej i działa elegancko :D Sygnał siła jakieś 36% jakość 98-100%.

A więc mieszkańcy Szczytna i okolic spokojnie można odbierać oba MUX-y,czyli 14 kanałów na zwykłej siatce :wink: Jeśli komuś nie łapie tak jak mi nie łapało,to wystarcz umieścić antenę troszkę wyżej i gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tak samo miej więcej ustawioną siatkówke,jak miałem w analogu tyle że umieściłem ją nieco wyżej i nie przerywa nic;)

Myśle że nie ma sensu czekać do 27 bo raczej juz nic się nie zmieni,poprostu słabą mocą nadają i tak bedzie do czasu wyłączenia analogu...więc radze pokombinować z anteną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy dvbt można odebrać z odbicia - mam mieszkanie (okna, balkon) usytuowane tak że nie "widzą" Pieczewa bezpośrednio

za bardzo nie mam możliwości wyrzucenia anteny na dach

odległość od masztu ok 3,5 km

 

mam tuner w philipsie pvr hd cyfry i jak klepnę wyszukaj to znajduje mi 8 kanałów z Muxa 2 a nie chce znaleźć MUxa 3

fakt że antenka to taka prowizorka jest zrobiona ze starej anteny fm ze starej miniwieży sony i "patrzy" ten kikut na budynek naprzeciw

myślicie że jak bym kupił jakąś antenę telewizyjną ze wzmocnieniem powiedzmy np 28DB to złapie oba muxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Mux-3 jest tak słaby, że z odbić raczej nie da rady.

Btw, próbowałem "popularną" antenę tzw. dvb-t (teoretyczne wzmocnienie - 28dB)

3b09fe33548cd91b8872138c2e38313f.jpg

ustawioną na parapecie od strony nadajnika (10km od Pieczewa). I kicha, ledwo czasami rozpoznaje, że mux jest, a o odbiorze to nie ma mowy. Potrzebna dobra, najlepiej kierunkowa antena i oczywiście bezposredni odbiór a nie z odbić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatwiejK.Według mnie warto spróbować na pokojowej tyle że takiej z dobrym wzmacniaczem.3,5km to nie 10km jak u kolegi TomPL.

Skoro ja mam odbiór na starej siatkówce z odsłoniętym wzmacniaczem bo gdzieś dekielek odpadł i moknie bez przerwy to wszystko i mam odbiór obu Mux-ów,a dodam że mieszkam ponad 50km od Olsztyna to myśle że warto spróbować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...