Skocz do zawartości
  • 0

Wzmocnienie DVB-T i podłączenie do satelity


bartos004
 Udostępnij

Pytanie

Cześć, mam takie pytanie, pytam bo próbowałem się odnaleźć w temacie ale nie potrafię zrozumieć pewnych rzeczy i koniec końców nie wiem co kupić.  Oto moje pytania. Z góry dziękuję. Mogę zapłacić co prawda nie wiele bo student( za wiedzę np. 20zl) 

 

Mieszkam z rodzicami w domu, oni mają cyfrę plus z jakimś najzwyklejszym dekoderem, antena też standardowa z cyfry. 

Chcialbym odbierać kanały nie tylko z hotbirda ale też z innych satelit. Chciałbym również odbierać kanały DVB-T, niestety po "zmianie nadawania na lepszy standard" odbierają mi kanały z dwóch mux-ow zamiast trzech czy czterech jak wczesniej, antenę mam najzwyklejsza kierunkowa. 

 

I oto moje pytania: 

1. Co mam zrobić żeby odbierały mi kanały DVB-T, które straciłem (około 10 kanałów) ? ( Kręciłem Antena ale to nic nie dało, zgodnie z mają nadajników z internetu) czy mam coś dokupić ? 

2. Czy z anteny jaką mają rodzice mogę odbierać inne satelity niż Hot Bird i Astra, (nie wyłączając im jednocześnie satelity żeby nie było awantury) ? 

Co musiałbym dokupić ? Rozumiem że podwójny konwerter ? Oni mają pojedynczy 

3. Jeżeli poszedł bym po najmniejszej lini oporu i odbierał tylko Hotbird to czy mogę odbierać kanały FTA z ich satelity czy może jest to nie możliwe ? 

4. Do pytania 3, jak to zrobić, jeżeli od konwertera idą dwa kable do ich dekodera to jak zrobić żeby jeden kabel szedł do mnie, jak się podpiąć ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 Co do odbioru telewzji T2 hevc,to wejdż na stronę https://emimaps.emitel.pl/ wpisz swoją miejscowość i porównaj co się zmieniło,nadajniki,polaryzacja itp.Tam wszystko jest podane.Pamiętaj ,że możesz wybierać również inne nadajniki,nawet te nie zalecane. Jeśli chodzi tv sat,to dla Ciebie najlepsza opcja,to wykupienie multiroomu https://pl.canalplus.com/multiroom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odnośnie DVB-T2 HEVC, to przede wszystkim trzeba mieć odbiornik (telewizor/tuner) obsługujący ten standard.

 

Jeśli chodzi o satelitę - do odbioru z wielu satelit - potrzebny uchwyt zez z dodatkowymi konwerterami lub obrotnica - informacje do znalezienia tu na forum lub w sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, bartos004 napisał:

 niestety po "zmianie nadawania na lepszy standard" odbierają mi kanały z dwóch mux-ow zamiast trzech czy czterech jak wczesniej,

Ad1.

Jakie kanały Ci odbierają, wyłącznie takie jak niżej?

TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Sport HD, TVP Historia

Nowa TV, WP, Zoom TV, Metro, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP ABC

 

Jeśli tak, one nadal nadają w starym standardzie.

Musisz dokupić dekoder lub telewizor DVB-T2 HEVC.

 

Ad2. Możesz założyć tzw. zeza jeśli antena ma przynajmniej 80cm średnicy i odbierać sąsiadujące satelity np. Astrę. Trzeba stosować wówczas na HotBird konwerter który ma przynajmniej dwa wyjścia na odbiorniki satelitarne.

Przykładową Atrę i HB zsumować na przełączniku pasywnym i jeden kabel do Twojego odbiornika, np. jakiegoś combo DVB-T2 HEVC/DVB-S2 o ile chcesz korzystać wyłącznie z kanałów bezpłatnych.

Drugi kabel z konwertera z HB do rodziców jak dotychczas.

Ale jeśli chciałbyś mieć więcej satelit to już obrotnica. Z obrotnicą już to nie wyjdzie. Musiałbyś mieć swój talerz, bo przekręcając antenę rodzice utracą sygnał z HB.

Ad.3 Jak najbardziej. Jest trochę kanałów FTA także polskich na tym satelicie. Wystarczy wówczas wymienić konwerter i jeden kabel do rodziców, drugi do Twojego odbiornika combo naziemna+satelitarna.

Ad.4 Drugi kabel prawdopodobnie jest podłączony do nagrywania. Wtedy można jedną audycję oglądać, drugą niezależnie nagrywać. Czy rodzice korzystają z tej funkcji?

Jeśli tak to potrzebujesz konwerter z minimum 3 wyjściami (takich chyba na rynku nie ma, w tej okolicy najbliżej są 4) i jeden do siebie.

Jeśli z nagrywania nie korzystają, to jeden kabel, ten który jest podłączony do wejścia z nagrywaniem można będzie odpiąć od konwertera i podłączyć nowy kabel do swojego dekodera do tego wyjścia konwertera.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wam za szybką odpowiedź.

@Zefir próbowałem ale to nie skutkuje, możliwe że faktycznie mój telewizor nie ma, tego nowszego standardu, miał DVB-T. Bo jest tak jak mowi @dvbtowiec odbierają mi wszystkie oprócz Polsatu, TVN, Focusa, Eski itp. 

 

Ok to już wiem co i jak mniej więcej. 

Dopytam jeszcze w sklepie i powinno być ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup sobie dekoder combo. Te na linuksie są bardzo dobre. Ja używam Octagon SF8008. Jeden z najtańszych w tej klasie, ale sprzęt super do odbioru kanałów FTA.

Zarówno tych naziemnych w DVB-T2 HEVC, jak i satelitarnych.

Jest to odbiornik 4K, zatem gdy naziemnie wystartuje kanał 4K także go odbierzesz. Będzie skalowany do HD co prawda do Twojego odbiornika telewizyjnego, o ile nie jest 4K, ale przynajmniej odbiór będzie możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat już nieco przestarzały ale... może jeszcze dla kogoś poszukującego okaże się przydatny? 

Miałem podobny dylemat. OTV starego typu (bez DVBT 2 hevc) ale jeszcze szkoda go wyrzucić, więc zakupiłem dekoder (w moim przypadku podwójny aby moana było podczas nagrywania oglądać inne programy). Zraziłem się do tego sprzętu z powodu bardzo wolnego działania, częstych zawieszeń i kłopotliwego menu. Sprawdziłem zawartość programów i okazało się, że na satelicie jest prawie to samo i jeszcze z nawiązką. Na drugim OTV żona ogląda swoje programy (czyt, seriale) a ja muszę mieć dostępem swoich. Mając do wyboru "multiroom" lub oddzielny abonament. Wybrałem to drugie rozwiązanie. Za niespełna 10,- zł/mies. mam dostęp do większości kanałów i jeszcze dodatkowych kilkadziesiąt, których w TVBT nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...