Skocz do zawartości

Orange Freedom Pro CDMA


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się dlaczego Orange pogranicze w tym CDMA prędkość??

"Teoretyczne, maksymalne prędkości usługi to 3,1 Mb/s do abonenta i 1,8 Mb/s od niego"

telepolis.pl

Można wycisnąć więcej, mogli by zrobic jak z Orange Free tu nie ograniczają, nawet jak z teoretycznych 3mega było by 2 mega to i tak dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś ostatnio strasznie wolno chodzi - około 150kb/s.Jedynie rano jest w miarę normalnie czyli

około 600kb/s. Limit mam w porządku,nigdy nie przekraczam.Ostatnio często mi rozłącza jak przeglądam strony.Kiedyś śmigało bardzo ładnie 1.4 Mb/s a przy ściąganiu filmów 200kb/s. Już dawno nie zanotowałem prędkości powyżej 1mb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawia mnie gdzie tu jest PRO w tym necie. W tym, że od 3 dni nie zdjęli mi limitu i mam 5-7kB/s przy sciaganiu czy w tym, że limit to 3GB? Moim zdaniem do miana pro temu orange freedom sporo brakuje... Nazwa powinna brzmieć - Orange "jak nie masz innego dostepu do netu to męcz sie z nami". Jestem z tym routerem zupełnie "w terenie", ale mam 20 m do skrzynki telekomunikacji. W zwiazku z tym powaznie sie zastanawiam nad neostrada. Orange ma wymówke - nie masz innego dostepu to ciesz sie z tego. Problem w tym, ze w mojej dzialanosci potrzebuje dobrego lacza bez limitu, gdyz efekty mojej pracy czesto musze uploadowac badz sciagac, a nie sa to pliki małe. 3gb poszlo mi w 14 dni gdy nie mialem zbyt wiele do roboty i swiadomy limitu oszczedzalem, Nie sciagalem zadnych filmow. Moj wspolnik wzial od nich 2 telefony na firme, cyfrowy polsat (nie wiem czy to sie jakos laczy, bo brane z tego co wiem u jednego dystrybutora) oraz ten freedom. Mogliby chociaz zapronowac wiekszy limit.. Wiem, forum nie jest od narzekania, ale chciałbym przestrzec - jesli ktos ma inna mozliwosc - niech tego nie bierze. Fakt, łącze jest szybkie, nawet tu gdzie mam slaby zasieg osiagalo 120kB/s, ale limity to masakra. Orange z "egzekucja" za limit problemu nie ma, gorzej jak trzeba limit odblokowac, wtedy zycze powodzenia i cierpliwosci. Ja czekam juz czwarty dzien, a strona tego forum otwierala mi sie 2minuty - musialem wylaczyc inne strony zeby sie w ogole otworzyla.. Masakra..

 

Nie wiem jakie jest Wasze zdanie, ale wolalbym przykladowo 60kB/s przy sciaganiu, ale limit 3 razy wiekszy niz to co jest teraz. Co komu po tej predkosci, jak limit jest tak niski. Ludzie, to nie jest koniec lat 90tych zeby tak niskie limity dawac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Jestem abonentem orange freedom pro, wlasnie mam problem ze sprzwdzeniem swoich faktur.Zalogowalam sie na stronie orange ale tam mozna miec dostep do informacji tylko jesli jest sie posiadaczem abonentu na karte!Gdzie mozna sie zajerestrowac zeby mozna bylo sprawdzic faktory za internet?prosze o pomoc. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy zaproponują korzystne warunki ? Pewnie dadzą Ci 50% ceny przez pierwsze kilka miesięcy i może większy limit o 1 GB. Czy uważasz to za korzystne warunki to już twoja sprawa ;] A co do nie przedłużania. Sprzęt jest przecież twój więc niczego nie zwracasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jak wygląda koniec umowy z nimi? Proponują jakieś nowe korzystne warunki? Jak się nie chce przedłużać to trzeba wszystko zwrócić?

Sorry, że dopiero teraz, ale wcześniej nie widziałem tego posta, poza tym może ktoś też skorzysta.

Jak brałem pod koniec czerwca nowy telefon z Orange (za przedłużenie umowy), to zapytałem miłą panią czy można liczyć na jakieś bonusy za przedłużenie umowy na net Freedom PRO CDMA. Pani powiedziała, że można liczyć na dodatkowy transfer 3 GB, czyli razem ma się limit 6GB. Jak dla mnie to dobra oferta i już w lutym (bo w maju kończy mi się umowa), mogę się zgłosić po ten dodatkowy limit :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange Freedom to internet na lini TP, wymagane jest posiadanie lini TP ale abo mozna juz opłacac np: w netii czy Dialogu ale wazne że na linii TP!

Tutaj mam prędkości do 20Mbps i bez limitów danych

 

Orange Freedom PRO to internet po CDMA i tu mamy prędkość do 1Mbps i limit 3GB

 

Teraz @karopik chyba juz wiesz czy się to różni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, trochę się gubiłam w tych technologiach : CDMA , 3 G etc. ale już jakoś sobie to uporządkowałam.

A jest jakaś możliwość sprawdzenia możliwości technicznych, czy to bezpośrednio należy już do operatora? Ciekawa jestem jaką mogę mieć najwyższą prędkość. Chciałabym rozłożyć net na 3 stanowiska, więc jest to dla mnie dość istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o net na lini TP Freedom to juz trzeba iśc do punktu Orange / TP i tam złożyc zamówienie i dopiero wtedy sprawdzą czy da się założyć.

Net idealnie pasuje do rozdzielenia przez Router na 3PC bo nie ma limitów

 

Natomiast jak bys chciał Orange Free bądź Orange Freedom Pro (oba bezprzewodowe pierwszy w technologi HSDPA do 7Mbps a Pro jest w technologi CDMA 1Mbps) to wystarczy wejść na ich stronę i zobaczeć mapki zasiegu. Net juz mniej nadaje się do rozdzielenia, routery chyba sa oferowane ale po przez limity danych nie ma to sensu. ja przy normalnym korzystaniu 3GB w ciągu 3-4 dni wykorzystuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Za nieco ponad trzy miesiące kończy mi się umowa na iPlus. Potem chciałbym wziąć Orange Freedom Pro CDMA, czy w tej ofercie są jakieś pakiety na nocny Internet, jakiś większy transfer w godzinach nocnych czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r mad: freedom pro to owszem net radiowy, ale stacjonarny. Tam nie ma nocnej taryfy. Jezeli miales iplusa to masz modem (jest simlock?), zatem bierz sobie orange free. Tam masz nocna taryfe. Jezeli cdma Cie interesuje, to bedziesz musial tez zainwestowac w modem z cdma (choc warto podobno). Darmowe nocki sa we wszsytkich taryfach oporca 39.5. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...