Skocz do zawartości

Jak oceniacie jakość TVP1 i TVP2 w CP?


XYZ
 Udostępnij

Jak oceniacie obecną jakość TVP1 i TVP2 w CP?  

93 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniacie obecną jakość TVP1 i TVP2 w CP?

    • Bardzo dobra
      9
    • Dobra
      15
    • Średnia
      29
    • Zła
      14
    • Bardzo zła
      5
    • Fatalna
      26
    • Trudno powiedzieć
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na działkę moduł CAM CP, mam N. Podłączyłem Golden Interstar GI-TS870 CRCI do LCD componentem. Porównałem jakość obrazu z N (bierze sygnał z tp C+) i z CP, obraz jest lepszy z CP, niestety. Być może jest to kwestia upskalowania obrazu przez nbox do 1080i.Jednak tak czy siak przy kodowaniu MPEG2 i CBR, bitrate powinien być min ~4Mb/s lub średnio ~2,5Mb przy VBR. Szkoda, że TVP nie udostępnia w simulkrypcie na HB źródła w jednej jakości dla wszystkich abonentów. Podsumowując abonenci CP nie powinni narzekać na jakość TVP1 i 2, nie mają gorzej niż inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mieli zawsze wysoką jakość obrazu nawet w analogowej emisji satelitarnej.Tam przynajmniej kanały TV publicznej są nadawane FTA w wysokiej jakości SD a u nas z Astry i do tego zakodowane, żeby abonent zawsze miał pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było kiedyś, teraz sygnał jest retransmitowany z Astry, niewielkie pogorszenie jakości wynika z transkodowania wizji MPEG4 => MPEG2.

Problemy z zacinaniem tych kanałów mogą wynikać wyłącznie z niskiej jakości sygnału lub złej pracy odbiornika.

Przy prawidłowej instalacji antenowej i sprawnym odbiorniku nie ma problemów z odbiorem TVP1 i 2.

Legendy odnośnie jakości TVP na CP już można zapomnieć, jakość jest porównywalna z tym co emituje C+. Mam nadzieje, że po uruchomieniu platformy TVP obydwa programy znajdą się na HB w wersji FTA a wtedy jakość powinna być najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze stron, które podałem kilka postów wcześniej bitrate kanałów z Hot Birda od 2 lipca nie jest aktualizowane.

Tutaj macie (aktualizowane codziennie) bitrate TVP1 z tp CP:

:arrow:http://www.linowsat.com/0130/bitrate/7400/7371.html

 

Tutaj macie (aktualizowane codziennie) bitrate TVP2 z tp CP:

:arrow:http://www.linowsat.com/0130/bitrate/7400/7373.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po bardzo mądrej decyzji CP czyli po dodaniu Polsatu Futbol na ten transponder (12.188 V 27500) jakość TVP1 i TVP2 niestety znów się pogorszyła - tzw. "wielka pikselizacja". Razem na tym tp mamy 13 kanałów + 1 lub 2 testy. Ogólnie tragedia. :x

Polecam Cyfrowemu Polsatowi dodanie jeszcze z 5-7 kanałów i będziemy mieć jakość You tube. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc dalej fatalna i to wszystko,bedzie jeszcze lepsza jak dojdzie jeszcze pare kanalow na ta czestotliwosc.Dlaczego nie pobiera sygnalu od TVP z 10.862H w kompresi MPG-4 tam obraz jest super,lub od Cyfry+ z 10.892H gdzie pobieraja wszyscy tylko jak zwykle wieczny problem z tymi kanalami jak pamietam o powstania CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ludzie nie lubią wydawać kasy w nie wiadomo co i za ile, wolą sobie płacić te 38zł (czy 9,90zł dla mniej wymagających), nie martwić się o jakieś tam promocje i latać lub dzwonić na infolinie żeby to tamto i owamto wyłączyli, bo później nie wiadomo co naliczą sobie, wolą mieć wszystkie podstawowe kanały do tego sporo sportowych, dokumentalnych, ostatnio nawet filmowe zaczynają dochodzić. Jakość, u wszystkich platform nie jest idealna, patrze mierniki bitrate kanałów C+ czy N, mało odbiegają a czasami są gorsze od CP, więc o jakości nie ma co dyskutować. Prostota CP oraz popularność od sąsiada do sąsiada zrobiły z CP dobrą, tanią platformę, Cyfra się zaczyna odbijać choć jest najdroższą platformą i na to wygląda taką zostanie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Jak dla mnie jakosc TVP1 i TVP2 jest zla i przez to omijam te kanaly szerokim lukiem, to chyba jak bym mial dobra antene naziemna to bym uzyskal lepsza jakosc obrazu niz w CP. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...