Skocz do zawartości
  • 0

Wybór konwentera


Arkos
 Udostępnij

Pytanie

Witam.Chciałbym prosić o pomoc w wyborze lepszego konwentera niż obecnie posiadam.Mam telewizję satelitarną od cyfrowego polsatu.Posiad jeden dekoder główny i 2 multiroomy.Obecnie mam konwenter quad, który zakupiłem w zestawie od cyfrowego Polsatu wraz z anteną około 2 lata temu.Od początku po montażu nie udało się przekroczyć progu 70% siły sygnału(jakość sygnału waha się w okolicach 50%).Przy niektórych kanałach niestety występują delikatne zacięcia nawet przy idealnej pogodzie(np.cinemax).Bardzo wrażliwe są również kanały Polsat Sport premium.Podczas intensywnego deszczu nie mam sygnału na jakimkolwiek kanale ale cudów nie oczekuję(wiem,że takie warunki atmosferyczne uniemożliwiają odbiór kanałów). Chciałabym zakupić konwenter, który poprawi odbiór kanałów przy idealnej pogodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 Najpierw kupiłbym talerz 90-tkę.Sam mam dwa takie talerze.Jeden aluminiowy,drugi stalowy(30-letni,zardzewiały) i kilka konwerterów na nich zainstalowanych.Na obu mam sygnał 100x100 i 93x70 w zależności  od pozycji transpordera.Jakość jak dla mnie bardzo dobra.Same konwertery mam 30-letnie,jak i jeden 4-letni.Co do warunków pogodych,to nie da się ukryć,że deszcz,czy ciężkie chmury zakłócają sygnał.Jest to jednak chwilowa sytuacja i dzieje sie sporadycznie.Zakładając talerz,pamiętaj o wybraniu najsłabszego sygnału,przy ustawieniu,lub kanału na który Ci zależy.Myślę,że to powinno załatwić twój problem z jakością. Przed chwilą sprawdzalęm cinemax,wszystkie mam 100x100.,a pogoda deszczowa na śląsku 21.14.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 16.06.2022 o 18:17, Arkos napisał:

Obecnie mam konwenter quad, który zakupiłem w zestawie od cyfrowego Polsatu wraz z anteną około 2 lata temu.Od początku po montażu nie udało się przekroczyć progu 70% siły sygnału(jakość sygnału waha się w okolicach 50%).Przy niektórych kanałach niestety występują delikatne zacięcia nawet przy idealnej pogodzie

Jaki to model konwertera - quad uniwersalny czy unicable? Podejrzewam, że nie potrzebujesz nowego LNB, tylko precyzyjnego ustawienia całego zestawu antenowego (antena+konwerter).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...