Skocz do zawartości

Star TV Türk, ITV 4, Scottish TV, TV 3 Slovenija, TF 1


Riddick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie - wszystkie kanały są niekodowane, ale w obecnej konfiguracji nie obejrzysz żadnego z nich. Chyba trzebaby pomyśleć o obrotnicy ;)

 

ITV 4 i Scottish TV będzie trudno złapać, bo są na Astrze 2D (28.2°E), która kieruje sygnał na wyspy brytyjskie - u nas w Polsce odbiór jest możliwy, ale czasza 180 cm to będzie minimum (wiele zależy od miejsca zamieszkania, czasami mniejsza, a czasami nawet większa niż 180 cm)

 

TF-1 jest niekodowany z Atlantic Bird 3 (5.0°W), ale w analogu, więc trzebaby pomyśleć o jakimś starym analogowym odbiorniku, aby go złapać.

 

Star TV Tütk niestety także słaby sygnał w Polsce, ale już nz 120 cm odbiór będzie bezproblemowy.

 

Wszystkie te stacje emitują futbol niekodowany, dlatego muszą się jakoś inaczej zabezpieczać przed odbiorem z innych krajów - zwykle odpowiednio manewrują sygnałem, aby dało się je oglądać tylko w danym kraju, a w innych było bardzo trudno (jak ITV 4 i Scottish TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TF-1 jest niekodowany z Atlantic Bird 3 (5.0°W), ale w analogu, więc trzebaby pomyśleć o jakimś starym analogowym odbiorniku, aby go złapać.

Nie starym, a w miare nowszym :wink: wszystkie stacje stamtąd nadają w górnym paśmie którego stare "szmelce" nie obsługują. Trzeba zwrócić uwagę czy głowica w tunerze jest do 2150 MHz

Star TV Tütk niestety także słaby sygnał w Polsce, ale już nz 120 cm odbiór będzie bezproblemowy.

Dodam tylko, że im bardziej na południe Polski tym większe szanse na odebranie tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze daloby sie zrobic zez na Amosa (bo tam jest nadawana TV3 Slovenija). Przykladowo antene ustawiamy na Siriusie i dajemy zez na satelite HotBird a z drugiej strony na Amos, trzeba by bylo dokupic jeszcze przelacznik konwerterow. Tylko czy mozna by bylo podlaczyc jeszcze do tego tuner analogowy by odbierac TF1? Nie jestem pewien czy technicznie jest to wykonalne. Nad takim rozwiazaniem trzeba by bylo troche pogłówkować, ale wtedy mialoby sie najwazniejsza satelite HotBird a do tego dostep do dwoch wymienionych kanalow. Ale Spece od techniki sat wiedza najlepiej :wink:

Mam nadzieje ze ktos rozwinie moj pomysl i pociagnie dalej, bo sam tez jestem ciekawy :wink:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafiX można zrobić takiego zeza, oczywiście będzie tu potrzebna większa antena, może od 90 cm. w góre - będzie spory spadek sygnału zarówno z HB jak i Amosa. TV3 o której piszesz nadaje z mocnego transpondera, przynajmniej ja nie mam problemów z odbiorem.

Jeżeli chodzi o tuner analogowy podpięty za tunerem cyfrowym - nie ma żadnego problemu. W przypadku kiedy w instalacji będzie DISEqC: oglądając na tunerze cyfrowym jakiś program z satelity Amos przełączysz tuner na StandBy (wyłączysz) to przełącznik DISEqC pozostanie w trybie przesyłania sygnału na konwerter do Amosa, czyli tuner analogowy dostanie dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...