Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chodzi o to, że przeszkód żadnych. Ponieważ -52dB mieści się w zielonym zakresie poprawnej siły sygnału na dekoderze, infolinia TP szablonowo radzi "sprawdzić sygnał anteny, np. korzystając z usług profesjonalnego montera". Także nie wiem już, czy najpierw uderzyć do firmy, która mi tę antenę instalowała z reklamacją, żeby przynajmniej raz jeszcze sprawdzili sygnał, czy do Tepsy ze skargą na dekoder? BTW jaka siła sygnału mieści się w rozsądnym "zielonym" zakresie według was, fachowców z tego forum, a nie według tego, co wyświetla dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak miałem pamiętam -48 to nie chciało mi chodzić wcale, może poruszaj leciutko sam antena, albo jeżeli oni to naprawia za free to zgłaszaj reklamację do monterów. Trzeba ustawić najlepiej jak najbliżej MAX.

Kable antenowe nowe ? Czy może jakieś stare ? To też dużo od nich zależy, zalerzy też jaka antena ta od TP z promocji ? Jeżeli tak powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam od niedawna TV sat z neostradą i mam z tym TV problem.

Mianowicie chyba już 2 raz dekoder się uszkodził. Pierwszy działał ok miesiąca i nagle obraz zrobił się strasznie czerwony. Dało się oglądać, głos był ale kolory zrobiły się brzydkie. Logo ORANGE przy włączaniu było żółte jak dawniej a jak wyświetlił się komunikat powitalny "Witaj...." to po 1-2sek zmieniał kolor na mocno czerwony i już taki pozostawał podczas oglądania TV.

Zgłosiłem usterkę dekodera i wymieniłem na nowy, 2tyg było OK i wczoraj znów to samo ale tym razem chwilami obraz wraca do normy (przy tym przełączaniu miga zielonymi poziomymi liniami). Wina jest ewidentnie w dekoderze ale zastanawiam się czym to może być spowodowane. Antena i konwerter mam od TP za 29zl, natomiast kabel mam założony stary od anteny siatkowej (czarny z zewnątrz) ale raczej wątpie żeby to było przyczyną. Antena prawidłowo ustawiona i żadnych problemów z odbiorem kanałów nie mam.

 

Czy ktoś już spotkał się z czymś podobnym? Co może być przyczyną tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć, że ten dekoder od 'TP' to o kant [beep] potłuc, nie wiem jak u was ale gdy podłączam go kablem hdmi do telewizora, to wyświetla mi się obraz z różową poświatą, drugi dekoder to samo + jeszcze inny problem. Nie mam pojęcia co się dzieje, dvd i inne sprzęty podłączone przez hdmi działają prawidłowo, myślałem żę to może jakaś wadliwa seria trafiła do sklepu... dzisiaj idę wymienić drugi raz dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć, że ten dekoder od 'TP' to o kant [beep] potłuc, nie wiem jak u was ale gdy podłączam go kablem hdmi do telewizora, to wyświetla mi się obraz z różową poświatą, drugi dekoder to samo + jeszcze inny problem. Nie mam pojęcia co się dzieje, dvd i inne sprzęty podłączone przez hdmi działają prawidłowo, myślałem żę to może jakaś wadliwa seria trafiła do sklepu... dzisiaj idę wymienić drugi raz dekoder.

 

masz słabej jakości kabel lub, nie do końca wciśnięte kable w gniazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiera wam DVB-T ten dekoder, jeśli tak to ile kanałów?

Dzisiaj gdy wyszukałem kanały to dodała mi się w menu zakładka 'Telewizja Naziemna' a w niej 8 kanałów, ale żaden nie działa chyba za słaba antena...

 

Od 19 Stycznia nie działa mi 'Tv na życzenie' i 'Wideo na życzenie', Zgłaszałem 3 razy i brak rezultatu, jak załatwiać taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale działa też z moim innym routerem. Czy zrobi sobie update zeby dobierac DVBT przez ten router, jeśli nie jest on polączony do gniazdka tp? Czy to ma znaczenie, że musi to być łącze TP czy wystarczy dowolne łącze z netem?

 

Przeprowadzilem się tam gdzie nie ma gniazdka tp, a umowe musze płacić niestety. Chcialbym ten dekoder wykorzystać chociaż do DVB-T zamiast leżenia w szafie i stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zepsuł mi się dekoder SHD-85.Dziwnym trafem zepsuł się także LIVEBOX 1.0. W salonie orange zaproponowano mi LIVEBOXA 2.0 ponieważ starych LIVEBOXÓW nie posiadają na zapleczu. Infolinia zgodziła się na taką wymianę.

 

W związku z tym mam pytanie. Czym się różni LIVEBOX 2.0 od poprzednika i który z nich będzie miał lepszy zasięg WIFI? Pytam się, bo nie wiem czy wymieniać na nowszy model,czy jechać 45 km. do Sieradza aby wymienić na taki sam, czyli LB 1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasięgu Liveboxa 2.0 w porównaniu z 1.1 nie odczułem. Ogólnie Livebox 2.0 jest lepiej dopracowany, u mnie się nie rozłącza a poprzednikowi strasznie często się to zdarzało. Poza tym 2.0 ma Wifi N, możliwość wpięcia urządzenia pod USB i korzystania z niego z komputerów w sieci. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...