Skocz do zawartości
  • 0

Nagły problem z odbiorem konkretnych kanałów


lukas_k
 Udostępnij

Pytanie

Cześć, 

 

Z dnia na dzień pojawił się problem z brakiem odbioru kilku kanałów. Chodzi o kanały m.in. TVP 2, TVP Seriale czy TV Puls. Problem jest zarówno na dekoderze nc+, jak i również Cyfrowego Polsatu. Diagnozowałem problem na dekoderze CP (szczegóły sprzętowe w stopce) i zaobserwowałem, że jak ustawię diagnostykę na konkretnym kanale, który nie działa to choćbym nie wiem co robił to sygnał albo jest 0% albo 10%, a jakość 0%. Na dodatek zdarza się, że czasami inne kanały nagle "szatkują", jakość jest i nagle spada na 0, znowu się pojawia wartość i za kilkadziesiąt sekund znów 0. 

 

Wpadłem na pomysł, że to może przez krzewy i sosny rosnące w ogrodzie. Przyciąłem gałęzie, problem nadal pozostaje. Jak łatwo przeanalizować, problem dotyczy konkretnego transpondera (10796, 12265). Antenę mam dawną po n-ce, konwerter quad, przez jakieś 6 lat działało bez zarzutów, teraz nagle coś się stało. Dodam jedynie, że wcześniej drzewa i gałęzie były i sygnał normalnie był, przecież nie rozrosły się nagle w ciągu dwóch tygodni. 

 

Czy to może być nie wiem, kwestia konwertera? Nie mam jak zmienić, bo nie mam innego, a nie wiem czy jest sens kupować nowy, jeśli niekoniecznie w nim jest wina. Poza tym może on tak paść, żeby nie działały konkretne transpondery? Jakieś inne pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No szkoda że nie masz innego konwertera, tak to się nie dowiesz.

Mnie kiedyś padło górne pasmo, od 11.750 w Golden Interstarze, z tych pierwszy modeli.

Jeszcze kabel cza sprawdzić, czy jest spękany. Jeśli byłby to zapewne nie masz innego kabla bez kupowania by sprawdzić.

No i ustawienie anteny może też być. Jeśli nie była za mocno przykręcona, to mogło ją delikatnie obrócić ja były wiatry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...