Skocz do zawartości

Osiedlowa TV kablowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam osiedlową TV kablową. Zmiana standardu TV na DVB-T2 miała nie dotyczyć użytkowników TV kablowej i SAT. Mimo to część kanałów u mnie np. PULS, PULS 2, TTV, SUPER POLSAT itp nie mają obrazu tylko sam dżwięk. Czy problem wynika z kablówki, czy muszę po prostu dokupić dekoder?

Dlaczego wszędzie mówili, że użytkownicy kablówek nie muszą się martwić o zmiane standardu nadawania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówki działają na różnej zasadzie. Te duże nadają w standardzie DVB-C i kompresji obrazu MPEG-4 i raczej długo się to zmieni. Czyli skądkolwiek nie otrzymywałyby sygnału, w stacji czołowej tworzone są paczki (multipleksy) z kanałami transkodowanymi na MPEG-4. Tu zmiana byłaby nieodczuwalna (chyba że technicy w kablówce przespaliby konieczność zmian, ale wątpię).

 

Możliwe, że we wspomnianej sieci po prostu rozprowadzane są multipleksy naziemne, obecnie DVB-T2, na zasadzie 1:1 z anteny. Być może są dodawane jakieś dodatkowe kanały do dodatkowych multipleksów, ale też DVB-T/T2.  Samo to, że podejrzewasz, że trzeba by dokupić dekoder, świadczy o tym, że raczej nie jest to DVB-C... bo tam udostępnianie dekoderów abonentom to standard.

 

A opisywany objaw, jeśli byłby to sygnał z anteny, świadczyłby o braku kodeka HEVC przy obsługiwanym DVB-T2. Przy czym nie wiem, czy rzeczywiście te kanały są w HEVC i DVB-T2, bo nie widziałem ;)

 

Jaki to operator?

Edytowane przez Misiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To telewizja spółdzielcza. Założyli gniazdko i podłączyli kablem do TV. Nie mam od nich żadnego dekodera. Obrazu brakuje (jest tylko dźwięk) na części kanałów, które są w TV naziemnej. Zadziało się to w poniedziałek, czyli wtedy gdy zmienił się standard na dvbt2 w naziemnej, więc pewnie sygnał tych kanałów jest w nowym standardzie, a ja mam TV z 2014 roku - nie mam HEVC. Jak w kablówce się pojawił kanał Sprawdzam TV to nie miałam obrazu tylko sam dźwiek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli posiadasz spółdzielczą antenę zbiorczą z dodanymi kanałami SAT.

Jest to też rodzaj kablówki można powiedzieć. Kanały SAT są w większości retransmitowane w paczkach zapewne w DVB-T MPEG4 a  

kanały podstawowe dystrybuowane z telewizji naziemnej dlatego te przestały u Ciebie działać a satelitarne działają bo tam standard się nie zmienił.

Kup dekoder DVB-T2 HEVC i będzie po sprawie :-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...