Skocz do zawartości

Proszę o opinie tego uchwytu..


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem ze to kawałek rury z uchwytem ale tu waszym zdaniem chciałem poznać opinie czy  wytrzymałość jest ok, z tego co wiem uchwyty typu L obecnie przy każdej antenie sat są dobre i te co pękają itp co lata wiszą a ja na tym nie znam się stąd pytam, che poziomo taki uchwyt dać by lekko za ścianę budynku wyszedł i wtedy bardziej ustawie antenę na sygnał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zeusek napisał:

Obojętnie jaki uchwyt to wytrzyma na lata.

 

Właśnie chce by wytrzymał mi te warunki pogodowe zwłaszcza wiatry jakie mielimy czy mamy nie chce by coś padło, przeprowadziłem się i co poradzić trzeba antenę założyć bo nie będzie z a przenos z poprzedniego mieszkania..

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś w pierwszym poście dokładniej podać, do czego potrzebny Ci ten uchwyt.  Trochę na spokojniej pisz post, bo robi się nieczytelny.

Domniemam, że albo chcesz go zamocować do balkonu (?), albo do uchwytu typu L jako przedłużenie. Ogólnie w tym uchwycie nie ma filozofii, jedyne co można podpowiedzieć to wazelina na gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MartinFC napisał:

Ogólnie w tym uchwycie nie ma filozofii, jedyne co można podpowiedzieć to wazelina na gwint.

 

Przepraszam jak źle napisałem, ja prostu się pytam czy według was bardziej się czy jest dobry, wspomniałem że uchwyt L potrafią się rozpaść a wiadomo bezpieczeństwo nie znam się na tym wolę was fachowców zapytać..

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak, w dzisiejszych czasach raczej nie znajdziesz nic na wieki...

Ocynk na pewno galwaniczny , cieniutka warstwa , to nie to co ogniowy (zanurzeniowy w kąpieli)

Ścianki rury zapewne 1,5 - 1,8 mm

Kiedyś to było czuć że się trzyma kawał metalu w rękach, a L-ka nie miała prawa się urwać od blachy która miała ok. 3mm.

 

Jak jest możliwość wykonania we własnym zakresie, to z kwasówy ( chrom-nikiel ) ale L-ki ,

bo taki balkonowy to cza jeszcze jakiś uchwyt mocujący zrobić co by łapał 2 pręty pionowe z balkonu.

Wszytko jest do zrobienia jak się ma materiał i spawacza.

 

Teraz pytanie, do czego tak naprawdę chcesz go przykręcić, do pojedynczego pręta balkonowego...?

Czy to jakiś nowoczesny balkon, może jego konstrukcja jest inna, wtedy musisz przemyśleć do czego przykręcić.

 

W ogóle jak tak się przyglądam temu samemu mocowaniu, to jest źle złożone.

Przecie te ząbkowane blaszki są niższe od tej rury, więc byłyby zbędne według mnie.

Dlatego uważam że powinno się obrócić te oba cybanty wraz z tymi ząbkowanymi blaszkami i włożyć od drugiej strony tej przyspawanej blaszki, tak aby mocowany pręt/rura była po drugiej stronie.

Tak jak jest w tej formie na foto, to wgnieciesz tą cienką rurkę podczas skręcania.

 

Jak miałaby to być montowana antena 90 i do jednego pręta balkonowego, no to to mam mieszane myśli ... 🤔

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, irdeto napisał:

Może tak, w dzisiejszych czasach raczej nie znajdziesz nic na wieki...

Ocynk na pewno galwaniczny , cieniutka warstwa , to nie to co ogniowy (zanurzeniowy w kąpieli)

Ścianki rury zapewne 1,5 - 1,8 mm

Kiedyś to było czuć że się trzyma kawał metalu w rękach, a L-ka nie miała prawa się urwać od blachy która miała ok. 3mm.

 

 Prosta antena jak piszesz do jednego pręta barierki balkonu, a co do mocowania myślałem tak jak cybanty są zamontować i coś w środek wsadzić by się nie zgoiła rura bo jak by miały spawy pościć rożnie bywa,  by trzymała choć obawy są  by nie spadła to nie uchwyt przytulony do ściany z anteną ka poziomo planuje uchwyt zamontować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, co to znaczy "zgoiła"  , uchwyt "przytulony do ściany" ..?  "ka" .?

Mniej więcej można Cię rozszyfrować , ale cza pomyśleć chwilę 🤔

Wnioskuję, że chcesz poziomo przykręcić/przymocować ten uchwyt do jednego pręta balkonowego, nie rogowego, bo takowe bywają czasami grubsze.

Czy to ma być na bokach balkonu, czy na czołowej stronie.

Chcesz niby lepszy sygnał złapać, to coś zawadza.?

Pręt okrągły pewnie, bywały kwadratowe, jaka średnica 12, czy 16 mm.

Według mnie to i tak za chudy jest by się antena utrzymała na obecna podmuchy wiatru.

Ale jeśli to jest z profilu i ma większą średnicę, no to powinno może i wytrzyma napory na skręcenie.

"prosta antena"  -   to antena sat 70 / 80 , czy do naziemnej ?

 

Coś mi się wydaje, że musiałbyś mieć taki uchwyt , który złapie dwa pionowe pręty,

by wyeliminować obrócenie się na tym jednym pręcie, bo nie wytrzyma wiatru.

Jaki masz rozstaw tych prętów pionowych, co ile mm, cm .?

Wtedy by można szukać takiego uchwytu ale z bocznym mocowaniem jak do muru,

a od środka balkonu cza byłoby jakieś blachy też z dziurkami,

by to w całości skręcić normalnymi śrubami z nakrętkami M8

Poszperam jeszcze, czy może są takie oryginalne w necie.

Jakbyś pracował w warsztacie, to byś se dorobił takie.

 

A by się nie zgniotła rura, to tak jak pisałem wcześniej,

cza obrócić według mnie oba te cybanty wraz z tymi ząbkowanymi blaszkami

i włożyć od drugiej strony tej przyspawanej blaszki.

 

Co do spawów, myślę że nie powinny puścić,

fakt widać że to nie są lagi jak w zbiorniku ciśnieniowym, ale to ino uchwyt do anteny.

 

A tak jeszcze, jak planujesz uchwyt POZIOMO , to przecie antena sat wiesza się na rurach pionowych.

 

Normalnie przypomina mi się kabaret jak Cieślak kupował u Górskiego drzwi...

 

Mi chodziło mniej więcej o takie coś, że złapiesz się na dwóch prętach o ile rozstaw by na to pozwolił.

nie znaczy że taki Ci sugeruję , ale o czym myślałem, by nie obracało uchwytu.:

maszt.jpg

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, irdeto napisał:

Kurde, co to znaczy "zgoiła"  , uchwyt "przytulony do ściany" ..?  "ka" .?

Mniej więcej można Cię rozszyfrować , ale cza pomyśleć chwilę 🤔

Wnioskuję, że chcesz poziomo przykręcić/przymocować ten uchwyt do jednego pręta balkonowego, nie rogowego, bo takowe bywają czasami grubsze.

Czy to ma być na bokach balkonu, czy na czołowej stronie.

 

Przepraszam jak złe coś napisałem ba boku balkonu chce zamontować na poziomej bo według mnie to  jedyne sensowne i z taką długością uchwyt chce by za zwiane wystawała antena, z 2  strony bloku w tamtą stronę sąsiedzi mają skierowaną antenę dodałem link by pokazać swój balkon czyli radzisz w wersji L uchwyt lepszy  jest jak ten, a uchwyt do tej prostej płaskiej części  bym przymocował nie pionowych prętów..

 

Uchwyt L

 

Mój balkon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje skojarzenia co do konstrukcji balkonu były jednak dobre,

bo ja mam więcej w pamięci jakichkolwiek konstrukcji z czasów PRL.

 

Czyli poręcz jest w kształcie płaskownika ok. 8x30 mm ?

Taka płasko powierzchnia powinna być wystarczająca

by zapobiec ewentualnemu obrotowi.

 

Co do tego uchwytu , to byłby już bardziej odpowiedni co do Twoich potrzeb.

Jak zwrócisz uwagę, to w nim już są dobrze wsadzone cibanty.

Co do takiej porady, to jeśli faktycznie masz taką poręcz,

to ja bym nawet wyjął z tego mocowania te dwie ząbkowane blachy,

bo one i tak są trochę liche jakbyś chciał mocno dokręcić,to pewnie zaczęły by się rozchodzić na boki.

A bez tych blaszek wtedy by fajnie przylegała ta przyspawana blaszka od uchwytu do płaskiej poręczy.

Jedynie w takim przypadku widzę że brakło by gwintu na tych cibantach,

absolutnie nie gwintować , bo i tak nie masz narzynki M8 , a po drugie jest za mało mięsa na fi.

Dlatego podłożyć pod oryginalne nakrętki np. większe nakrętki M10, lub większą ilość podkładek,

by starczyło gwintu. Miałbyś piłkę do metalu, to nadmiar wystający uciąć wcześniej w imadle,

dla estetyki, ewentualnego skaleczenia się przez kogoś.

Ale cza czoło później zakonserwować właśnie twardszą wazeliną, bo smar z czasem wypłucze deszcz.

Jak ja bym to robił, to nawet bym się pokusił spróbować , by pod poręczą wstawić ok. 10 cm porządnej rurki,z grubą ścianką, taka instalacyjna do wody 1" , ocynk , albo i kwasówa.

Takie rury mają ściankę ok. 3,2 mm

Wtedy te wygięcia w cybantach by przylegały do okrągłej powierzchni rurki a nie poręczy,

no i zarazem by nie wystawał niepotrzebnie nadmiar gwintu.

Jak się dowali kluczem, to powinno wytrzymać.

 

 

Co do opinii uchwytu, wyczytasz na allegro , nie jest źle :)

Też ocynkowany galwanicznie/elektronicznie, fajnie ino to wygląda.

Jak masz babcię na wsi, to se przypomni jak kiedyś wiadra, (ajmer)

czy konewki (giskany) były ocynkowane,

wiadomo i takie nie są na wieki, ale jest różnica.

 

Miałeś inaczej zatytułować temat,

Jak zamontować uchwyt anteny sat na balkonie

czy coś podobnego...

 

Co jeszcze, rozumiem że antena by tak miała być zamontowana..?

Tak se nabazgrałem na Twoim nocnym foto.

Myślę że wysokich drzew na przeciw by nie było...?

Kąt padania sygnału/promieni z satelity ok. 30°

Nie widać jak mają obrócone anteny sąsiedzi, w ogóle jeśli tam jakieś wiszą

i gdzie są skierowane..

foto samo zniknie za parę dni, bez obawy :)

IMG20220322230231.jpg

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, irdeto napisał:

Moje skojarzenia co do konstrukcji balkonu były jednak dobre,

bo ja mam więcej w pamięci jakichkolwiek konstrukcji z czasów PRL.

 

Czyli poręcz jest w kształcie płaskownika ok. 8x30 mm ?

Taka płasko powierzchnia powinna być wystarczająca

by zapobiec ewentualnemu obrotowi.

 

 

IMG20220322230231.jpg

 

 

 

Antena tak ale odwrócona  po za ścianę budynku stąd taki szukam uchwyt jak wspomniałem, ślicznie dziękuje jeśli ten L jest dobry to szkoda ciąć użył by jak jest,  ważna jest stabilność by nic nie spadło to zainteresuje się tym uchwytem tylko ciut za długi 40 starczywszy..

Edytowane przez bos_kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiem czy starczy Ci uchwyt na 40 , czy musi być 60..

Jeśli antena miałaby być obrócona poza ścianę , ale np. ok. 45° to "może" by róg budynku nie zasłaniał..

Ale jak to chcesz o 90° w lewo , to musiałaby ona wystawać w całości aż za budynek.

Nie widać jak jakikolwiek sąsiad ma obróconą antenę, w którym kierunku względem bloku.

 

A tak z innej beczki patrząc na cały wątek,  dasz sobie aby radę ustawić tą antenę...??

Bo chyba zaczynają się robić pomału schody 🤔

 

Nie wiem, czy lepszym wyjściem z tej całej sytuacji byłoby wezwać jakiegoś instalatora..

Na pewno jakieś koszty to będą, ale nie będziesz musiał się o nic martwić,

zrobi tak, byś mógł oglądać nie przezywając podczas deszczu czy śniegu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie z tego balkonu chcesz się wychylić anteną poza róg budynku to będzie to dziwna konstrukcja.  Jak rozumiem nie masz dojścia do przeciwległej strony bo chyba tam jest klatka schodowa więc byłoby mieszkanie kogoś innego. 

 

Tak szczerze, to nie wiem czy ta cała nieco skomplikowana i ryzykowna konstrukcja ma sens, czy nie lepiej wziąć kogoś kto przy okazji da gwarancje. 1 piętro to nie jest na tyle wysoko by z drabiny nie sięgnął. W dodatku steropian trzeba odpowiednie kołki 12x250 lub większe. Trochę gra nie warta świeczki. 

Może macie macie antenę zbiorczą, albo do komina się na opaskach nierdzewnych montują?

Wrzuć zdjęcie z strony gdzie są "satki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MartinFC napisał:

Jeśli faktycznie z tego balkonu chcesz się wychylić anteną poza róg budynku to będzie to dziwna konstrukcja.  Jak rozumiem nie masz dojścia do przeciwległej strony bo chyba tam jest klatka schodowa więc byłoby mieszkanie kogoś innego. 

 

Ok rozumiem tak tam wejście do klatki i balkony innych mieszkańców i tam są anteny, lata 90 jak antena sat była jako czyt luksusu to wtedy mieszkając w innym miejscu jako dziecko wiem ze za oknem sąsiadki był talerz a kabel szedł przez dach, teraz rozumiem lepiej krótszy do 40 bm uchwyt i będzie stabilniej 

jak taki..

 

SOLIDNY STOJAK ANTENOWY BALKONOWY DOLNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2022 o 12:21, bos_kg napisał:

Antena tak ale odwrócona  po za ścianę budynku ...

 

2 godziny temu, bos_kg napisał:

lepiej krótszy do 40 bm uchwyt i będzie stabilniej 

40 cm to masz chyba od balustrady do narożnika bloku.:?:  Jeżeli antena ma być ustawiona równolegle do bocznej ściany, to musisz uwzglednić że jej mocowanie jest w połowie szerokosci czaszy i do zamontowania np. 80-ki potrzebujesz jeszcze dodatkowych 40 cm, czyli uchwyt o długości ok. 80-100 cm.

Dobrze byłoby gdybyś wrzucił fotkę, na której widać jak ustawione są anteny sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, K63 napisał:

40 cm to masz chyba od balustrady do narożnika bloku.:?:  Jeżeli antena ma być ustawiona równolegle do bocznej ściany

 Masz rację ale jak za długi to kiepska ma być stabilność to lepiej nie ryzykować, pod balkonem mam zaraz chodnik i lepiej  by nie spadł. Jesczę nie wiem może z innej strony będę miał jakiś sygnał, a balkon barierka jest 2 płaskowniki na dole u góry połączone prętami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bos_kg napisał:

może z innej strony będę miał jakiś sygnał

Tv satelitarna to nie tv naziemna, której sygnał można w niektórych przypadkach odbierać z odbicia. Chyba, że masz na myśli możliwość montażu anteny sat w innym miejscu.:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń i zapytaj po lokalnych monterach ile mniej więcej kosztuje montaż"L" plus ustawienie czaszy, nie chcę cię zniechęcać, ale robisz się to karkołomne.  Druga kwestia jak z takim wysięgnikiem chcesz ją regulować. 

 

 

Pewnie w ramach stabilizacji, potrzebna by byla dodatkowe podpora, zastrzał. 

Edytowane przez MartinFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MartinFC napisał:

Zadzwoń i zapytaj po lokalnych monterach ile mniej więcej kosztuje montaż"L" plus ustawienie czaszy

 

Ok w takim razie muszę fachowca wezwać, tym bardziej ze ma to być bezpieczne..

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MartinFC napisał:

Druga kwestia jak z takim wysięgnikiem chcesz ją regulować. 

 

Pewnie w ramach stabilizacji, potrzebna by była dodatkowe podpora, zastrzał. 

Straż przyjedzie z koszem to jakoś wyregulują 🤭,  no chyba że z drabiny... 🤔

 

I to dwa zastrzały, tak aby powstał trójkąt, by w różnych kierunkach nie rwało.

Ale to byłoby straszydło i ewent. zagrożenie.

Tylko takie cuda,to już cza byłoby we własnym zakresie kombinować, a jak ślusarka słaba, to nie ogarnie.

Bez-nazwy.jpg

 

Było pisane nie raz, by dodać foto, jak jakakolwiek jedna antena jest przymocowana do bloku,

a tak szukać wiatru w polu tego 13e

 

I tak On tego nie ogarnie sam, a jak jeszcze będą fatalne możliwości z kierunkiem na HB, to słabo to widzę.

 

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2022 o 23:32, irdeto napisał:

Straż przyjedzie z koszem to jakoś wyregulują 🤭,  no chyba że z drabiny... 🤔

I to dwa zastrzały, tak aby powstał trójkąt, by w różnych kierunkach nie rwało.

Ale to byłoby straszydło i ewent. zagrożenie.

Tylko takie cuda,to już cza byłoby we własnym zakresie kombinować, a jak ślusarka słaba, to nie ogarnie.

 

Dzięki ale chyba mi sprawdzi to fachowiec  na dniach mam czas to zaproszę fachowca, nie potrzebnie was męcze a to nie takie hop siup jest jak myślałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...