Skocz do zawartości

Sky Switzerland


Gość Zuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tracer10 tylko nie pisz, że za mało, bo Viaplay PL na przykład nic nie pokazuje w 4K tylko w lichym HD.

 

SkyPL4k.jpg

 

A propos HD źródło z komentarzem angielskim nadal lepiej wygląda niż pozostałe.

 

Obecność kobiet w studio, czy komentujących już chyba tam nikogo nie dziwi. Sky Austria, ale przez Sky CH.

Sky-Austria.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia

No właśnie za mało.

Śledzimy temat od początku, znasz moje poglądy na temat PL w 4K.

Miałem 2 miechy SKY CH po czym zrezygnowałem bo gdy gra Bundesliga to tego 4K PL jest tyle co kot napłakał.

A w HD to mam z satki.

Viaplaya w to nie mieszajmy bo nie ma sensu.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10 czego ty oczekujesz ?

Już parę razy o tym pisałem że SKY ma swój stały termin ktorego sie trzyma jeśli chodzi o Premier League w jakości UHD i jest nim niedzielny MOTD o godz 17:30. 

Wszystkie inne spotkania są traktowane jako bonus

Powtorzę jeszcze raz.

Sky od czasu przejecia praw do PL w 2019 roku transmituje tylko jedno spotkanie Premier League w wyższej jakości o czym wyrażnie wspomina w swojej ofercie, zatem nie oczekuj że nagle będą pokazywać więcej.

Wyjątkiem są niektóre kolejki gdzie  dodatkowo pokaża jakieś zeległe spotkanie oraz okres świąteczno- noworoczny gdzie "szaleją" ale później wszystko wraca do normy czyli jednego spotkania w każdej kolejce.

 

@Zuzia angielskie feedy naprawdę robia różnicę.

Widać to gołym okiem

Dotychczas obraz podczas meczów Premier League wyglądał raz lepiej raz gorzej i człowiek nigdy nie był pewien czego może się spodziewać ale odkąd pojawiły się dodatkowe feedy z angielskim komentarzem obraz wygląda naprawdę znakomicie.

Można spokojnie powiedzieć że jakość jest porównywalna do transmisji FHD w DAZN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Nolan napisał(a):

Natomiast 2 osoby tu, tak podbijają ten temat wstawkami jak z reklam  (SKY postanowiło nie zwalniać tempa....)  jakby miały kasę za to.

Bo ten temat można "podbijać" w przeciwieństwie do innych!

W dniu 19.01.2023 o 21:22, tenktoś napisał(a):

Posiadacze HD+ będą mogli oglądać na ProsiebenSat1 UHD.

Po raz pierwszy odniosłem wrażenie, że obraz na HD+ w UHD był gorszy niż UHD na Sky. Oczywiście nie mogłem porównać tego samego meczu, bo Sky nie nadawał w UHD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tenktoś napisał(a):

@tracer10 czego ty oczekujesz ?

Już parę razy o tym pisałem że SKY ma swój stały termin ktorego sie trzyma jeśli chodzi o Premier League w jakości UHD i jest nim niedzielny MOTD o godz 17:30. 

Wszystkie inne spotkania są traktowane jako bonus

Powtorzę jeszcze raz.

Sky od czasu przejecia praw do PL w 2019 roku transmituje tylko jedno spotkanie Premier League w wyższej jakości o czym wyrażnie wspomina w swojej ofercie, zatem nie oczekuj że nagle będą pokazywać więcej.

 

W momencie kiedy zacząłem abonować Sky nie miałem innego dostępu do PL ( Viaplay nie brałem pod uwagę ) i generalnie chodziło mi o oglądanie w odpowiedniej jakości.

Z czasem doszedł alternatywny odbiór sat + słaba ilościowo liczba 4K w Sky Ch.

Ja jestem nastawiony na MU gdzie przez te 2 miechy były chyba tylko 1 czy 2 mecze United w UHD co mnie absolutnie nie satysfakcjonuje za takie pieniądze.

Wolę zainwestować w NOWe z 4K w liczbie o której Sky Ch nawet nie marzy.

A Sky? Cóż, jakość HD super i rozumiem że można być pod wrażeniem bo sam byłem, ale na sat mam teraz taką samą.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicekbędziesz mógł porównać w wtorkowe spotkanie Bayern - Köln, które będzie transmitowane zarówno w P7S1 UHD jak i SKY Bundesliga UHD.

Ja także oglądałem początek meczu na kanale P7S1 UHD ale szybko przełączyłem na DAZN.

Ich otoczka jak i komentarz bardziej do mnie przemawia niż P7S1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tracer10 napisał(a):

Wolę zainwestować w NOWe z 4K w liczbie o której Sky Ch nawet nie marzy

Jak kupisz to napisz jak to wszystko wypaliło. Jak wygląda odbiór na tak oddalonych serwerach. U mnie DAZN kanadyjski i amerykański jest ok, ale japoński słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić to nie problem.

Blokuje mnie problem z instalacją apki na Shielda którego niby NOWe wspiera, ale wszystkie wersje ipk jakie próbowałem to okazywały się wersjami na tablet albo tel.

Nie wiem chyba założę konto Google Play Hong Kong lub inny kraj gdzie nadaje ta platforma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tracer10 napisał(a):

@Zuzia

No właśnie za mało.

Śledzimy temat od początku, znasz moje poglądy na temat PL w 4K.

Miałem 2 miechy SKY CH po czym zrezygnowałem bo gdy gra Bundesliga to tego 4K PL jest tyle co kot napłakał.

A w HD to mam z satki.

 

33 minuty temu, tracer10 napisał(a):

Wolę zainwestować w NOWe z 4K w liczbie o której Sky Ch nawet nie marzy.

W NowE jest ilość, gorzej z jakością, bo tam 4K jest bez HDR z bitrate 15 Mbps, tu odczyt: https://i.postimg.cc/SNqrTq6r/NowE-4K.jpg

Zaś w Sky CH najmniej tyle z HDR:  https://i.postimg.cc/zXcLQZ6M/Sky-CH-UHD-HDR.jpg

A wybrane transmisje mają ~20 Mbps.

 

1 godzinę temu, Nolan napisał(a):

2 osoby tu, tak podbijają ten temat wstawkami jak z reklam  (SKY postanowiło nie zwalniać tempa....)  jakby miały kasę za to. 

Sky mi nie dopłaca do subskrypcji i nie sądzę też, aby byli zachwyceniu ujawnianiem pewnych kruczków opisywanych w temacie jak też różnych super promocji. Poza tym jest usługą nieprzeznaczoną na nasz rynek i nikogo nie zachęcam do subskrybowania lecz sobie hobbystycznie badam w ramach rekonesansu po światowym streamingu na żywo. A że stream miły dla oka, czemu nie pokazać. Mimo pewnych mankamentów uważam, że to najlepszy serwis europejski tego typu. Dlatego widzę sens kontynuacji tematu. Miałeś za free przez miesiąc dzięki uprzejmości kolegi, który tu podzielił się promocją (wątpię aby jeszcze raz to zrobił po Twoim wpisie), usługa nie spodobała się, cóż nie musi, zresztą są pewne ograniczenia opisywane w temacie i trzeba się z tym liczyć. Ale insynuacje podobnej klasy daruj sobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZuziaNowE ze swoim +/- 15 Mbps przy 4K prezentuje się gorzej niż skandynawskie Viaplay gdzie bitrate jest w granicach 16-17 Mbps.

Jedyny plus to ilość transmisji 4K ale bitrate nie zwala z nóg.

Dla porównania:

- kanały SKY w jakości FHD mają  +/- 10,5 Mbps

- kanały Sky UHD mają +/- 20 Mbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Poza tym jest usługą nieprzeznaczoną na nasz rynek

To jest chore. Na Kanarach wszędzie w pubach Sky. Nie ma problemu. Niech prawa kupują na jakiś rynek, ale ja chcę oglądać to co chcę z jakiego rynku chcę. W komunie niemile widziano jak w NRD odbierano telewizję z Berlina Zachodniego lub RFN. Do tego wracamy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicek pisałam bardziej pod kątem technicznym, usługa na rynek szwajcarski więc nie ma formalnego dostępu czasowego w UE (choć przymykają na to oko) także nie można zwrócić się do supportu w razie ewentualnych problemów z aplikacją, czy połączeniem np. z Polski. A Internet trzeba pod 4K posiadać z dobrym wyjściem konkretnie na Szwajcarię, aby 4K działało jak należy. 

 

Informacja dla używających wtyczki Kodi. Zróbcie sobie kopię danych autoryzacyjnych, bo po usunięciu obecnych danych nie zalogujecie się ponownie. Jeśli ktoś ma problemy z Kodi 20 niech pisze PW, udało się ogarnąć temat i już działa jak powinno.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najprościej, chodzi o to jakie połączenie ze Szwajcarią ma Twój operator, prędkość można sprawdzić wybierając w speedteście serwer szwajcarski, ale to oczywiście tylko jedna ze składowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualna, zależy od operatora. Mnie najlepiej obecnie działa przez lokalizację Liechtenstein tyle, że w grę wchodzi pakiet blue i kanały TV z VOD via Kodi.

 

Tu z dzisiaj, z kanału UHD Budnesliga.

sky-bund1.jpg

 

sky-bund2.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szwajcarakie SKY prowadzi rozmowy z BLUE SPORT by od nowego sezonu transmitować calą Champions League, Europa League oraz Conference League za pośrednictwem SKY Austria lub w najgorszym wypadku SKY Italia.

Warto dodać że przy SKY IT wchodzi w grę jedynie większość transmisji gdyż włoskie SKY prawa te dzieli z DAZN oraz Amazonem.

Ja osobiście wątpię w to by BLUE poszło na rękę SKY i zgodziło się na transmisję praw, które w Szwajcarii posiada BLUE SPORT ale patrząc na to jak w Szwajcarii są traktowane prawa telewizyjne ( w tym sportowe ) to nic mnie nie zdziwi.

Tam jak wiadomo panuje "wolna amerykanka" na rynku praw telewizyjnych i wszystko da się obejść :)

Na chwilę obecną szwajcarskie SKY pokazuje jedynie 1-2 topowe transmisje w każdej kolejce za pośrednictem innych europejakich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli fani PL muszą zmienić kierunek. Dla niewymagających zbyt wiele - Viaplay. Dla pożądających UHD - NowE, FuboTV, gdzie jest natywne 4K, w drugim przypadku z HDR. Najbliższa transmisja UHD HDR dla tej ligi w Sky jest w niedzielę, kolejne w poniedziałek i środę. A dziś w UHD HDR, coś z innej beczki, Bochum - Dortmund.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...