Skocz do zawartości

Czy opłacasz abonament RTV?


Beks
 Udostępnij

Czy opłacasz abonament RTV?   

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opłacasz abonament RTV?

    • Tak
      7
    • Nie
      25


Rekomendowane odpowiedzi

Zakodowanie telewizji rządowej i rozdanie kart dostępu tylko tym co płacą abonament to dobry pomysł. Jednak nigdy to nie wypali bo nagle by się okazało że oglądalność poszybowała by w dół, a przecież propaganda musi docierać do szerokiego grona odbiorców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Jaś Fasola napisał:

To by płacił każdy nawet ten co tv nie posiada, czy to sprawiedliwe?Media rządowe to niech oni się martwią i utrzymują a i tak my podatnicy za to zapłacimy.

TVP jest również dostępny w Internecie i również polskie radio na FM więc niech będzie wliczane do prądu, a nie dzielić go na różne części choć bym chciał, żeby abonament rtv zlikwidować . Człowiek ma ważniejsze wydatki na głowie niż się martwić o telewizje i radio w 2022 roku, to nie 1985 rok gdy tvp była monopolistą i ona była tylko.

 

Ja chce mieć WYBÓR, co chce oglądać, a co nie chce.  Skończyły się lata PRL i komunizmu. 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2022 o 16:14, dvbtowiec napisał:

W USA nie ma publicznej telewizji

Jest chyba, ale nie utrzymuje się z abonamentu i następuje tam współpraca z podmiotami prywatnymi na szerszym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pjoter22 napisał:

tv wyrejestrowalem dosc dawno temu.

To najlepsze rozwiązanie by nie płacić. Poczta nie może Ci zrobić takiej kontroli że wchodzi i sprawdza czy masz odbiornik oraz czy przypadkiem nie zarejestrowałeś ich za mało. U mnie ojciec kiedyś na siebie zarejestrował, potem jak kupiliśmy nowe to już nie rejestrował

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tv na internecie ogladam na komputerze, po co mi tv ?

W dniu 12.05.2022 o 06:32, WinExpert napisał:

To najlepsze rozwiązanie by nie płacić. Poczta nie może Ci zrobić takiej kontroli że wchodzi i sprawdza czy masz odbiornik oraz czy przypadkiem nie zarejestrowałeś ich za mało. U mnie ojciec kiedyś na siebie zarejestrował, potem jak kupiliśmy nowe to już nie rejestrował

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pjoter22 napisał:

Ale ja tv na internecie ogladam na komputerze

A laptop teoretycznie nie jest odbiornikiem tv :)

Więc ja to rozumiem tak, że nie musisz płacić abonamentu jak oglądasz tv przez internet na laptopie

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak tak się przyjrzeć to...

1. Za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych pobiera się opłaty abonamentowe.
2. Domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika.

 

Słabo, że nie jest zdefiniowane, co to znaczy odbiornik telewizyjny, bo jakby przyjąć znaczenie czysto fizyczne, to komputer też się powinien liczyć. Samo słowo "odbiornik" w słownikach nie jest precyzyjnie opisane w mojej opinii.

 

Poza tym samo "natychmiastowy odbiór programu" jest tak bezsensowne, że głowa boli. Tak jakby to ktoś pisał w latach 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A czy wogole ktoś słyszał o faktycznej kontroli Poczty Polskiej. Czy wogole jest jakikolwiek film w internecie z przebiegu takiej kontroli? Czy był jakikolwiek wyrok Sądu w sprawie kogoś kto odwołał się od zapłaty abonamentu? Ja nie słyszałem i żadnej z tych informacji nie znalazłem w necie. Tylko co jakiś czas pojawia się nagonka w różnych mediach na ten temat, pewnie finansowana.. Kary z nieopłacenie abonamentu to jakiś mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mit czy nie mit ale są faktem.

Nie mieszkam w Polsce od kilku lat a przyszło mi pisemko w poprzednim roku na stary adres zamieszkania  do zapłacenia kary ok 6 tyś z odsetkami za ponad 7 lat  ( od 2014 roku  kiedy wyjechałem z Polski ) niepłacenia abonamentu  którego de facto nigdy nie płaciłem  nawet  jak mieszkałem w Polsce.   

Nawet się nie odwołuję tylko zawiadomiłem o wyrejestrowaniu z ewidencji skarbowej w Polsce i zmianie miejsca zamieszkania, czekam tylko na przeprosiny za zawracanie 4 liter. 

Tak należy traktować reżimowy rząd i ich sługusów.  

Szukają kasy gdzie popadnie a jak nie mają to biorą z publicznych albo wyciągają na siłę z Twojej kieszeni  poza tymi co już płacą w podatkach i daninach  wszyscy Polacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...