Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zalecam wymianę także odbiornika sat. na HD również do programów SD które po przeskalowaniu do 1080i wyglądają jednak trochę lepiej
Nie trochę :wink:

na mojej konfiguracji widocznej na dole, tvp1 i tvp2 bardzo dobrze wyglądają, naprawdę przyjemnie się patrzy, na Echostarze 616 była znana wszystkim tragedia z tymi programami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Samsungu DSB 305G ten transponder można, a nawet należy samemu dodać. A w Echostarze poszukaj w skanowaniu transpoderderów (tam gdzie się wybiera transp., który ma przeskanować opcji "nowy"). Jak będzie to dodaj parametry i po kłopocie. Gdyby jednak nie było to niestety sam będziesz musiał poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytane... oddałem do naprawy samsunga DSB S305G. minęły już 3 tygodnie od tego czasu i jakoś żadnego odzewu. czy wie ktoś jak długo trzeba czekać? myślałem że potrwa do góra 2 tygodnie.

przy oddawaniu go na moje pytanie czy dostane zastępczy dekoder, gość powiedział mi śmiejąc się że tak, oczywiście, i dodał że im bardzo ciężko się jest dogadywać z samsungiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem za wiechy (awarii) z jakimkolwiek dekoderem ze stajni Polsatu.
Może dlatego, że z ich obsługą bardzo dobrze sobie radzisz. Jak wytłumaczyć fakt, że ktoś np. nie potrafi wyszukać kanału i dodać go do listy ulubionych? Myślę, że większość awarii tunerów ma związek z nieumiejętnym obchodzeniem się przez ich posiadaczy :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Waszej rady na temat dekodera, który wybrać i jak się sprawuje. Nie interesuje mnie z dyskiem, opisy czytałem ale chciałbym poznać Wasze zdanie, mam zamiar podpisać dopiero umowę i zastanawiam się nad wyborem dekodera. Dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje w sumie SD, ale może być i HD, kolejny bardzo ważny problem musi być przelotka. Jedni twierdzą, że w Echostary mają inni że są nieaktywne. Może to ktoś potwierdzić. Dzięki za podpowiedź.

A mają przelotki Samsungi polecane przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żaden z Samsungów nie posiada gniazda IF OUT. Mają natomiast modele Echostarów 616 i 717, ale nie są aktywne. Po prostu żaden z tunerów oferowanych aktualnie przez CP nie posiada wbudowanej przelotki konwertera. Musisz kupić tuner z wejściem na moduł oraz moduł CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mają natomiast modele Echostarów 616 i 717, ale nie są aktywne.

 

Dokładnie jest tak, że w Echostarach przelotka działa, ale tylko w jedną stronę. Trzeba dekoder Cyfrowego Polsatu podłączyć jako drugi do dekodera z aktywnym gniazdem IF OUT i gra gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam dwa dekodery Echostar , jakość sygnału 79% i siła sygnału 80%. Na wszystkich kanałach (pakiet familijny) jest lista epg, tylko TVP1 od pewnego czasu jest pokazany bieżący program, jako następny pokazuje ten sam program (czyli go powtarza) i więcej na liście epg dla TVP1 nie widzi. Bez epg nie mogę nastawić nagrywarki.

Rozmawiałem z Polsatem, podczas pierwszej rozmowy powiedzieli, że obecnie wszystkie Echostary maja ten problem i się tym zajmą. Dzisiaj po upływie miesiąca znów zadzwoniłem do Polsat i okazało się, że nikt o takim problemie nic nie wie, nawet sprawdzili u siebie i o dziwo u nich tym razem na Echostarze lista EPG działa bez problemu nawet na TVP1.

Dlatego prosiłbym bardzo posiadaczy dekodera Echostar, odpiszcie czy u was występuje ten sam problem. Chodzi mi głównie o listę EPG z programu TVP1. Po prostu, chce wiedzieć czy Polsat mnie bajeruje czy mówią prawdę. Wszystko co Polsat doradza nie pomoglo, wprowadzenie w tryb serwisowy itd. Przecież to nie możliwe żeby moje dwa Echostary były zepsute co sugeruje Polsat. Na mojej antenie zabudowałem 2 nowe konwertery, też nie pomogło :(

Jeszcze raz bardzo, bardzo prosze, sprawdźcie u siebie na Echostarze czy po przyciśnięciu na pilocie EPG widzicie cały program telewizyjny dla TVP1.

Bardzo dziękuje wszystkim którzy odpowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jako laik w dziedzinie sat, prosze o wyjasnienie pewnej sytuacji.

po dluzszym okresie nieobecnosci w domu zauwazylem diametralne jak dla mnie zmiany w nadawaniu programow tvn 24 i polsat news. mam telewizor starszego typu i w programach nadawanych przez te stacje obraz jest znacznie pomniejszony. wystepuja nie tylko paski poziome, jak to niekiedy mialo juz miejsce , ale wystepuja i paski pionowe po bokach. w opcjach dekodera mam ustawione oczywiscie letter box, a przy innym ustawieniu obraz jest powiekszony, ale i uciety po bokach wiec i tez atrakcyjnie nie wyglada. czy w/w stacje beda nadawaly porgramy jedynie juz w takich formatach i trzeba sie do tego przywyczajic i ew zmienic telewizor na nowszy, czy jest jakies inne rozwiazanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News nadaje w systemie 16/9 od początku powstania stacji . Pewnie wcześniej nie zwróciłeś uwagi na parametry obrazu na tej stacji .

TVN 24 od kilku dni nadaje w nowym systemie ( przeszedł z 4/3 na 16/9 ) i tak już pozostanie , a także inne kanały tematyczne, zarówno z paczki TVN jak i CP wprowadziły zmiany na w/w format .

Co do jakości obrazu : można trochę skorygować obraz ( ustawienia w tunerze ) , ale będzie tak jak pisałeś , poprzycinany .

Więc , jak sam twierdzisz , pozostaje wymiana TV na nowszy typ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...