Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zły wątek ale szybko się muszę coś dowiedzieć.Dołożyłem sobie do stycznia na pakiet sport.Jak wchodzę na ICOK to pisze ostatnia wpłata 51.80zl i opłacone pakiety-Familijny i jeszcze wolne środki-13.90zl.Napisałem do nich z tego formularza i mi aktywują za kilka godzin.Zawsze to tak wygląda jak sie dokupuje pakiet sport do familijnego? Oni nigdy sami nie aktywują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach dzwieku jest zakladka: Stereo/I-II

-Wybór stereo,mono lub język (Monofoniczny / Stereo / I: SUB1 / II: SUB2)

 

niestety na każdym kanale jest tylko aktywny: Monofoniczny i nie da się tego przełączyć, zmienić

 

A w ustawieniach też nie możesz zmienić na ''stereo''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w ustawieniach TV nie mogę zmienić na stereo. Jest ta zakładka szara (wygaszona) i pokazuje sygnał mono. Nie ma możliwości przełączania Mono/Stereo, dla tego podejrzewam, że sygnał z dekodera dochodzi tylko monofoniczny

 

Mam jeszcze takie pytanie:, Od czego zależy siła i jakość sygnału?

Na moim Echostar jest 83% i 47%.

Czy taki sygnał jest w normie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie:, Od czego zależy siła i jakość sygnału?

1. Od lokalizacji( nie może być fizycznych przeszkód, im bardziej na zachód tym lepiej)

2. Od anteny. czym większa tym lepiej.

3. Od stanu technicznego całej instalacji.

4. Różne tunery mogą różnie pokazywać Ale to +/- 10%

5. Od długości kabla. ZTCW na 50m nie powinieneś zobaczyć różnicy.

Na moim Echostar jest 83% i 47%.

Czy taki sygnał jest w normie?

Tak średnio, ale ludzie na gorszych instalacjach odbierają.

Ja mam 98% i 64% i właściwie nie mam problemów z odbiorem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie:, Od czego zależy siła i jakość sygnału?

Na moim Echostar jest 83% i 47%.

Czy taki sygnał jest w normie?

Jakość sygnału jest to wielkość sygnału użytecznego w stosunku do całkowitego.

Siła sygnału jest sumą sygnału użytecznego i zakłóceń. Czyli w miarę możliwości zlikwiduj zakłócenia (przeszkadza część budynku, to przesuń antenę, zetnij drzewo :> )

Moim zdaniem zdecydowanie popraw ustawienie anteny. Sygnał o jakości 47 % to trochę mało. Nie wiem jaką masz lokalizację anteny, ale się jeszcze pobaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miarę możliwości zlikwiduj zakłócenia (przeszkadza część budynku, to przesuń antenę, zetnij drzewo :> )

Moim zdaniem zdecydowanie popraw ustawienie anteny. Sygnał o jakości 47 % to trochę mało.

Nie ma budynków, nie ma drzew i nic nie stoi na przeszkodzie. Czyste pole.

W jaki sposób mogę poprawić ustawienie anteny?

Zakładali i ustawiali ją fachowcy przy pomocy specjalnego urządzenia. Czy mogli to zrobić mało precyzyjnie? Ogólnie obraz jest bardzo dobry tylko ten sygnał (dolny pasek) coś taki niski 43 – 47%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empe są fachowcy i "fachowcy". Ci fachowcy za specjalnego pomocą urządzenia mogli jeszcze coś wydusić. Możesz jeszcze próbować poobracać konwerterem, czyli ustawiać skos. Od tego zależy jakość sygnału. Nie drażniła by Cię niska jakość sygnału, jakbyś miał Samsunga. Tam jest tylko jeden pasek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam dekoder cyfrowego polsatu hd samsung dsb-h370g.nie mogę włączyć telegazety z poziomu telewizora oni z poziomu dekodera jaki jest problem ?,czy za pomocą pilota z tego dekodera można operować telewizorem LG w instrukcji jest taka opcja tylko że nie ma kodów na LG czy da sie to rozwiazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu telewizora na pewno nie załączysz telegazety. Telegazeta nie działa poprzez HDMI i Component. Spróbuj podłączyć dekoder poprzez SCART. Co do kodów, to spróbuj 049 lub 152, ale raczej też nie zadziałają :][/quotPo podlączeniu SCART również nie działa telegazeta!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kolego przecież liczy się obraz a nie jakiś tam pasek. A widać - piszesz, że obraz masz jak żyleta

Masz rację, ale to że obraz jest bardzo dobry nie znaczy że nie może być jeszcze lepszy.

Przy okazji chciałem Wam powiedzieć że dzięki Waszym podpowiedziom moj problem o którym wcześniej pisałem udało się rozwiązać:

Witam!

po podłączeniu dekodera słychać w głośnikach TV wyraźne buczenie. Czym to jest spowodowane?

kupilłem nowy kabel EURO z pozlacanymi stykami i dwa razy grubszy od tego co dostałem w komplecie z dekoderem i nastała upragniona cisza.

Rozumiem że CP nie daje lepszego kabla który kosztuje połowę ceny dekodera, ale dziwi mnie to że nie napisali łaskawie nic o tym w swojej instrukcji że np.mogą wystąpić jakieś zakłucenia i zaleca się wymienić kabel na lepszy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Echostarze HD także nie ma TXT, pomimo, że pokazuje dostępność. Może Ci, którzy pisali soft do tych dekoderów powiedzieli sobie, że nie ma sensu dawać tej funkcji skoro to dekoder HD?

 

A przy okazji, możecie mi powiedzieć, co oznaczają różne cyfry np. 12 na TVN Siedem na Echosiu HD? Chodzi o liczbę na pasku, który pojawia się po wciśnięciu Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na żadnym dekoderze HD od CP nie ma możliwości odbierania TXT :?:

 

 

Ja mam Samsunga i jest połączony z telewizorem kablem euro i mam telegazetę.Jest prawdą , że przez kabel HDMI i component sygnał txt nie jest przesyłany .

Telegazetę włączam pilotem od telewizora i normalnie chodzi. Każda stacja , która nadaję telegazetę to jest ona normalnie wyświetlana.

Zdarza się , że po długim nieużywaniu telegazety , możliwość jej włączenia jest możliwa po uprzednim odłączeniu tunera od zasilania i ponownym włączeniu . Mam tak wtedy , gdy długo nie używam txt.

Oprócz tego problemu txt normalnie śmiga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...