Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam HD 6000 i podczas pierwszej instalacji oprócz na sztywno ustawionych kanałów polsatu (tych do 313) zrobiłam też automatyczna instalacje kanałów (zapisują się powyżej 1000). Rzecz w tym że zaznaczyłam kanały - wszystkie zamiast tylko - niekodowane. Zainstalowało mi się mnóstwo kodowanych których nie mogę oglądać (wiadomo zagraniczne płatne platformy). Teraz moje pytanie jest takie: Czy jak PONOWNIE włączę automatyczną instalacje z niekodowanymi to kanały zmienią kolejność, znaczy się zainstalują się od 1000? Czy też zapiszą się jeszcze raz już za tymi wcześniej instalowanymi.

Jak wyszukuje ręcznie kanały to jak wpisuje konkretną częstotliwość to mi wyszukuje po 30 kanałów zamiast JEDNEGO, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ręcznym wyszukiwaniu podajesz nr transpondera do którego może być przypisanych np 30 kanałów. Przy kolejnym wyszukiwaniu automatycznym kanały nie będą się dublować. Dekoder powinien przeszukać satelitę i dodać tylko nowo znalezione kanały na koniec listy. Czyli w twoim przypadku nic się nie zmieni. Najszybszym sposobem pozbycia się kanałów kodowanych jest przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowne wyszukanie kanałów fta. Później tylko trzeba pozbyć się śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sagema, fajny sprzęcik, ale ma problem z nagrywaniem audycji: gdy wejdę na jakiś program i włączę nagrywanie, nagrywa tylko 30 minut, a nie do konca danego programu, zeby nagral program do konca, musze wejsc na liste programow EPG i tam wlaczyc nagrywanie... - mam nadzieje ze to poprawia w nowym sofcie...

Drugi dekoder HD3000- poszedł do wymiany, od nowości odbiornik podczerwieni w dek. był zepsuty, odbierał sygnał maksymalnie z 1m... po wymianie na inny egz. dekoder śmiga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagem działa w taki sposób, że jak naciśniesz jeden raz przycisk nagrywania, to będzie nagrywał 30 minut. Jego dwukrotne naciśnięcie, daje godzinę nagrania. Trzykrotne półtorej godziny. Możesz zwiększać czas nagrania do 4,5 godziny. Tak jest skonstruowany i nowy soft tego nie poprawi. Z EPG oczywiście nagrywa tyle ile przewiduje tam czas audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maskarpone wybierajac tylko kanały niekodowane znajdzie Ci duzo mniej niekodowanych kanalow niz faktycznie jest. Lista ulubionych sie nie zmieni.

 

@melania mam dek esi-88 i hd6000

 

Co do esi mam podłączony tyko jeden przewód oto moje wrazenia:

- dekoder nagrywa jak trzeba (na 1 kablu oczywiście)

- czasami gubi epg,

- lista kanalow do ustawienia w sposob dowolny (poza dwoma kanalami Dla abonentow i VOD poleca),

-pilot jak ma na drodze np fotel ma problem ze zmiana kanalu

-OBSLUGUJE NAPISY!

-w miarę szybko przełącza kanały

-raz na jakis czas dekoder funduje Ci gimnastykę (zwiecha i konieczność odłączenia od prądu)

 

 

dek 6000 używam kilka dni, nie mam ani dysku ani nie podpinalem do internetu

-z pilotem nie jest tak zle jak tu piszą, celuje po suficie i ścianach i działa

- lista kanalow ulubionych: dodajeszsz kanały w kolejności w jakiej chcesz mieć ale nie możesz zmienić kolejności już raz ustawionych kanałów - duży minus

- NIE OBSLUGUJE NAPISOW -największe nieporozumienie, możesz wybrać ścieżkę dźwiękową np. na angielska ale juz napisów do niej nie odpalisz, przekreśla to szansę oglądania normalnie filmów chyba ze potrafisz znieść głos lektora

- póki co zero zwiech

- kanaly przyłączają sie dłużej jak w esi ale nie ma tragedii

- gubi epg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś szansa aby tą opcję dodali wraz z kolejną aktualizacją softu czy jest to już technicznie niemożliwe? Nie widzę sensu w przyszłości przedłużać umowę z kanałami premium skoro jestem teraz zmuszony oglądać je z marnym lektorem. Do głowy by mi nie przyszło ze najnowszy (wtedy) model cpt może nie obsługiwać tak podstawowej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

2 dni temu padł mi Samsung DSB-H370G (z resztą kolejny już raz) i niestety ten model jest już prawdopodobnie nieosiągalny. Podpowiedzcie co mam wziąć w miarę sensownego na wymianę? Będę prosił, żeby APS zamówił mi Samsunga ale w razie niemożliwości muszę pomyśleć nad jakąś alternatywą o podobnych parametrach. Może jakiegoś Echostara? Chyba że moduł CI ale to pewnie też jest nieosiągalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym (DVB-S/S2) i dodatkowo ze złączem na moduł CAM to jak najbardziej możesz zastosować do niego polsatowski moduł CAM. :) Jeśli chciałbyś tuner zewnętrzny to polecam ci któryś z modeli Fergusona serii "Ariva", np. posiadany przeze mnie tuner Ferguson Ariva 202E. Może być też inny, np. Ariva 250 Combo. Najważniejsze, żeby miał gniazdo na moduł CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...