Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Bugaloo

Aby zaktywować kartę w module, trzeba ustawić tuner na dowolny kanał z tp. 12.284/H (np. wspomniany przeze mnie ATM Rozrywka TV) i na nim pozostawić tuner włączony aż do pojawienia się obrazu. Na innych kanałach aktywacja modułu podobno już nie przechodzi. Taką informację przeczytałem tu kiedyś na forum. Mój moduł aktywował się ok. pół godziny. Również mam Arivę 202E.

Kanały, które wymieniłeś wyżej, są kanałami niekodowanymi i dlatego u ciebie one działają. Będą działać także bez żadnej karty, czy modułu w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ dziękuję za wyjaśnienia Panowie. Ustawiam w takim razie na kanał 181 ATM Rozrywka TV i cierpliwie czekam. Czas start ;)

Edit: 2h prawie i dalej nic :/

Poczekaj jeszcze. Niektórzy pisali tu na forum, że aktywacja ich modułu trwała właśnie 24 godziny.

Jak chcesz to możesz zadzwonić też na infolinię i poprosić o ponowne przesłanie uprawnień odbioru. Może wówczas "zaskoczy" szybciej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wchodze w ustawienia (Ariva 202E) mam w menu zakładki:

interfejs wspólny CI i

czytnik kart CA.

W tej pierwszej widzi Cyfrowy Polsat CI+ i jak w nią wejdę to mam informacje o karcie, module itd. ale jak chcę wyjść to pojawia się "błąd 09 problem z kartą". Zostaje wtedy tylko wyłączenie dekodera.

Jak wchodzę w "czytnik kart CA" to nie pokazuje/wyświetla się tam nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bugaloo

Ten komunikat "Błąd 09 - problem z kartą" oznacza, że karta jest jeszcze nieaktywna. Też tak miałem, zanim karta w moim module się zaktywowała.

Opcja "czytnik kart CA" nie pokazuje ci nic, bo zapewne nie masz żadnej innej karty w czytniku tunera.

Tak jak już wyżej wspomniałem, jeśli karta w twoim module z jakichś powodów nie chce się zaktywować to zadzwoń na infolinię. Powinni pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.. Mam dekoder "HD6000", od tego .. [beep]stwa CP, wszystkie kanały HD łapią oprócz TVN HD.. Jaka może być przyczyna? Owszem, mam dosyć małą czaszę (65cm czy coś takiego), ale cała reszta bez wyjątku łapie bez zająknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.. Mam dekoder "HD6000", od tego .. [beep] CP, wszystkie kanały HD łapią oprócz TVN HD.. Jaka może być przyczyna? Owszem, mam dosyć małą czaszę (65cm czy coś takiego), ale cała reszta bez wyjątku łapie bez zająknięcia

Wpisz ręcznie dane transpondera 11 508 , V , 27500 , DVB-S2 i wtedy zobaczysz jaki masz sygnał , jeżeli będzie słaby sygnał to zostaw na tym transponderze i delikatnie dostrój antenę ( prawo-lewo , góra - dół ) aż uzyskasz dobry sygnał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pilot w HD 6000 słabo reaguje a wciskając diodę do środka tylko pogorszyłeś sytuację. W dziale dotyczącym dekodera HD6000 masz sporo informacji jak wzmocnić sygnał, np.

 

"Postprzez robix » 12 kwi 2013, o 17:05

Prosta sprawa. Otwierasz pilota ja robie to nozykiem do tapet podwarzam i wyskakuje z zarzaskow, potem wylutowalem diode nadawcza i przedluzylem ja maksymalnie ile sie da .Dioda ma taki kołnierz ktory opiera sie od srodka obudowy pilota.Brakujace nóżki od diody przedłuzylem drucikami w sumie jakies 3-4 mm Dioda wystaje z pilota zdecydowanie wiecej i pilot smiga znakomicie.POzdrawiam

fotki po zmianiehttp://www.lodz.mm.pl/~beata.d/CAM00049.jpg http://www.lodz.mm.pl/~beata.d/CAM00065.jpg "

 

Koszt nowego pilota to ok 10-20 zł więc warto wypróbować ten sposób, bo wymiana nic nie pomoże tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do przejścia z cyfry na cp. Ponieważ zaangażowanie we własne wątki "walczące" z nc+ zabiera mi dużo czasu, nie jestem w stanie w tej chwili zgłębić tematu deków w cp. Wybaczcie drogę na skróty ale proszę o radę, jaki dek wybrać jeśli się zdecyduję na cp.. Nie mam MR, konwerter pojedynczy, chcę mieć dysk do nagrywania, internet nieistotny. Przeżyję ew. opłatę 5zł i aktywację ale chciałabym sprzęt zasadniczo nie wieszający się i dobrze współpracujący z pilotem. Myślałam, że może sagemcom zamiast hd 6000 ale podobno (co mnie nie dziwi specjalnie) sagemcom to też żadne mecyje. Parę lat temu chodziły oipnie, o dużej awaryjności deków cp. Pobieżne przejrzenie wątku wzbudziło we mnie pewną nadzieję, że jest już lepiej. Co polecacie? A jeszcze jedno - miał się na dniach pokazać nowy polsatowski dekoder ale na infolinii pary nie puszczają. coś o nim wiadamo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem klientem CP od prawie 8 lat. i miałem 3 rodzaje dokoderów.

 

Pierwszym był DSB-616 (SD). Dekoder nigdy się nie zepsół. Jego wadą było to, że nie współpracował ze wszystkimi modelami DiSEqC. Trzeba było kupować dedykowane.

 

Echostar 7400 dekoder dwugłowicowy z dyskiem. Bardzo dobrze go wspominam. Stabilny soft. Częstym problemem były śniedziejące styki w czytniku kart. Obecnie można go obecnie dostać jedynie przy problemach z Esi-88.

 

Esi-88 fajny dekoder. Jedyny dwugłowicowy dekoder w ofercie CP, zmiana kanałów trwa ok 2 sekund. Jego największą bolączką jest niedopracowany soft. Dekoder czasem traci uprawnienia i nagrywa tylko ok 1 minuty zaprogramowanej audycji. Problem dotyczy tylko małej ilości użytkowników i występuje tylko przy używaniu obu głowic i raczej nie będzie Cię dotyczył. Poczytaj tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=16046&start=3150 Polsat na dniach ma wydać do tego poprawkę, część ludzi już ją testuje.

Wedy:

- Problem z nagrywaniem w specyficznych przypadkach *

- dekoder czasem nie kończy nagrań o zadanym czasie, nawet tych zaprogramowanych wg zegara a nie EPG *

- czasem błędnie opisywane są nagrania, opisy z poprzedniej audycji *

- u niektórych ludzi dekoder ma problemy z uśpieniem lub czas jego włączenie jest zależny od ilości zaprogramowanych kanałów. (u mnie np 16 sek) *

- mała czcionka w opisach klawiszy na dole ekranu

- brak Ipli

Zalety :

 

- własna lista kanałów

- dwugłowicowy nagrywa dwa kanały i można dodatkowo oglądać nagrania

 

Jeżeli producent usunie z nowym softem wszystkie problemy zaznaczone przeze mnie * to będzie to naprawdę dobry sprzęt. Zobaczymy za parę dni.

 

Co do dekoderów HD X000 to nie miałem. Z tego co czytałem to wyrosły już z wieku dziecięcego i problemów ze stablinością.

Co do samej awaryjności sprzętu to nie wydaje mi się żeby CP odbiegał od światowych standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...