Skocz do zawartości

Filmbox i Nonstopkino... << może jakas petycja... :)


Cinemaniac4K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekajmy, aż te kanały wystartują w Polsce. Nic nie wiadomo, czy te kanały pojawią się na wyłączność w nHDTV, czy może będą także na innych Platformach. To, że niby kanały mają pojawić się na nHDTV (na wyłączność :?: ) to są tylko spekulacje i nie potwierdzone plotki, głównie dlatego, że nHDTV ma podpisaną umowę z producentem kanałów SPI na udostępnianie filmów tego dystrybutora w swojej usłudze VoD, więc narazie ciężko jest powiedzieć, gdzie będą te kanały, myślę, że w marcu wszystko będzie już wiadomo, bo chyba mają startować w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas obstawiam za tym, że NonstopKino w wersji SD i podobnie jak Filmbox trafią do wszystkich platform. A wyłaczność dostanie N ale tylko na wersję HD z przyczyn technicznych.

Nikt nie wpuszcza 3 kanałów na rynek Polski by miały zagościć w jednej platformie posiadającej 40000 abonentów.

Nie na darmo tworzy się wersję SD kanału NonstopKino nienadarmo będzie Filmbox. Półki nie było oficjalnego info w tej sprawie jestem na 90 % przekonany, że kanały zostaną rozdysponowane na 3 mioże 2 platformy.

A współpraca pomiedzy N a SPI w sprawie VOD to zupełnie inna bajka i marny to argument przemawiajacvy na korzyść N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem roznanie w kosztach jakie trzeba ponieść za posiadanie kanału NonstopKino w czechach i słowacji i tak:

W czechach jest drożej jak u swoich wschodnich sąsiadów ale cena w obydwu krajach i tak mnie lekko przeraża i tak:

W czechach przy zobowiązaniu się na posiadanie kanału NonstopKino na 3 lata cena wynosi na złotówki - 19 PLN za miesiąc

Przy wyborze dwóch lat cena jest wyższa i tak też jest przy opcji na rok.

W słowacji przy trzech latach cena wynosi 15 zł za miesiąc przy opcji na rok cena wynosi 19 zł miesięcznie.

I najważniejsze przy wyborze każdej opcji czasowej dodatkowo dawany jest gratis kanał Filmbox.

Pytanie jak będzie u nas?

U nas raczej to niee bedzie kanał Premium, gdyż patrząc na ramówkę czeską i słowacką to kwalifikuje się on na taki kanał ale bez jakiś specjalnych hitów.

Tylko, że u naszych południowych sąsiadów inaczej są rozdysponowane prawa na poszczególne produkcje i w naszym kraju te kanały będą miały nieco uboższą wersję lecz nie trzeba będzie za nia dodtakowo płacić i to jest plus.

Czyli powstaje taka sama zależność jak w przypadku kanału TV 1000 w Skandynawii i w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie w Czechach i Słowacji kanały NonstopKino iFilmbox a płatne a u nas prawie za darmo, pewnie na CP. To czysta paranoja i jakieś urojone marzenia.

 

 

Nie rozumiem Twojej aluzji. A jeśli chodzi o te kanały to nie spodziewałem się, że będą dodatkowo płatne. Zresztą żadne źródło tego nie podawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Filmbox a Nonstop Kino do końca marca są nadawane free, w ramach pakietów CZ Link i Sky Link na pozycji 23.5°E.

 

Astra 1D

11,992 GHz/H

SR: 27500

FEC: 3/4

program: TV Filmbox

SID: 9001

VPID: 2570

APID: 2571 (czeski)

program: Nonstop Kino

SID: 9003

VPID: 2590

APID: 2591 (czeski)

 

Ponieważ w ofercie mają również filmy produkcji czeskiej i słowackiej należy się domyślać, że jeśli te programy będą i u nas dostępne to w ich miejsce pojawi się prawdopodobnie polska kinematografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie w Czechach i Słowacji kanały NonstopKino iFilmbox a płatne a u nas prawie za darmo, pewnie na CP. To czysta paranoja i jakieś urojone marzenia.

 

 

Nonstop Kino i Filmbox mają być dostępne nie w CP lecz na N-ce

 

 

A skąd masz takie wiarygodne informacje. Napisze Ci pochodzą one z nieoficjalnych informacji seriwsów internetowych o tematyce sat.

Więc kolego poczekaj na oficjalny komunikat w tej sprawie a potem możesz pisać, że będą tu albo tu na wyłączność bo to już będzie zgodne z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W poniedziałek rozpoczną nadawanie dwa nowe kanały filmowe SPI Internetional – Filmbox i Nonstop Kino. Na razie obie stacje oglądać będzie można jedynie za pośrednictwem platformy Amos. Jesienią wystartuje kanał emitujący filmy w HD, a także uruchomiona zostanie usługa video na żądanie. Do końca roku powstaną kolejne nowe programy.

Filmbox i Nonstop Kino wystartują w poniedziałek i będą nadawać codziennie przez 24 godziny. Oba kanały dostępne będą na satelicie Amos. Przez pierwszych kilka tygodni sygnał kanału ma być odkodowany. Docelowo zarówno Filmbox, jak i Nonstop Kino mają trafić do sieci kablowych i na platformach cyfrowych. Obecnie prowadzone są rozmowy z operatorami. SPI nie zdradza jednak żadnych szczegółów.

 

Filmbox ma pokazywać m.in. telewizyjne filmy akcji i komedie. – Filmbox jest kanałem dla wszystkich – tłumaczy Monika Minko, dyrektor programowa nowych kanałów. Do końca 2007 roku, dzięki platformom cyfrowym i sieciom kablowym, ma docierać do 3 mln osób.

 

Nonstop Kino będzie kanałem premium. Na antenie kanału oglądać będzie można hity kinowe. Według zapowiedzi, każdego miesiąca zostanie zaprezentowanych 30 filmów premierowo. Abonament za ten kanał ma kosztować 14,90 zł.

 

Jesienią rozpocznie nadawanie Nonstop Kino HD, nadający filmy w wysokiej rozdzielczości, oraz kanał emitujący ambitniejsze filmy skierowany do bardziej wymagającego widza. SPI pracuje jeszcze nad dwoma innymi stacjami, które mają wystartować do końca 2007 roku.

 

Najprawdopodobniej we wrześniu udostępniona zostanie usługa VoD (video na żądanie). Jednak dokładny termin jej wprowadzenia zależy od kwestii technologicznych.

 

SPI International 19 marca stał się właścicielem kanału Kino Polska. Koncern nie planuje jednak większych zmian w programie stacji. – Kino Polska nadal będzie promował polską kinematografię – zapowiada Grzegorz Molewski, prezes rady nadzorczej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie stary po przeczytaniu tego tekstu wynika z tego, że nie będą nigdzie. A już napewno nie będą w N na wyłączność.

Tak jak pisałem kilka postów wyżej.

Szkoda tylko, że będziemy musieli jeszcze czekać na te kanały bo nie wiadomo kiedy któś się dogada z SPI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...