Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@hecol

Aston jest dwustrumieniowy, moduł cyfry jednostrumieniowy.

Do pakietu premium Canal+ nie jest ci on wogóle potrzebny, bo nie gryzie się z CP a czytnik uniwersalny go pociągnie i hd i sd - ale osobiście korzystając z okazji przy zakupie nowej karty bym go zakupił - nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum 9500 HD PVR jest dobry, od pół roku mam i mnie jeszcze nigdy nie zawiódł a obraz HD bardzo dobry, lepszy niz na śmiesznych dekodera CP, dekoderów C+ z HD nie znam ;)

 

ostatni raz pomęcze tą kwestie gryzienia C+ z CP :) bo najbardziej chore jest to ze TANIEJ wychodzi mi kupic w obecnej promocji pakiet podstawowy Cyfry z Canalami+ (dodatkowo ponad CP mialbym takie kanały jak AleKino, Hallmark, NGCH, Universal, ComedyCentral, movies24... sporo) niz sam pakiet C+

 

kupując podstawowy z C+ w promocji dodatkowo jeszcze dają 4 miesiace za darmo HBO i Cinemax no i gratis caly okres HD a w samym C+ musialbym nawet za HD doplacać.........

 

 

dokladniejsze mam pytanie do obecnych tu znawców połączenia razem C+ z CP, które programy pokazują objawy gryzienia i jak taka sytuacja dokladniej w 9500HD wygląda ?

 

Które opcje beda sie gryzły mając moduł CP + karta C+:

 

a) czy jak program jest odkodowany tylko w CP i nie mam go wykupionego w Cyfra+

B) czy jak program jest odkodowany zarowno w CP jak i C+

c) czy jak program jest FTA (lol ale spytam...)

d) czy jak program jest odkodowany tylko w C+ ale jest też dostępny w CP ale ja go nie mam wykupione

e) czy jak program jest odkodowany tylko w C+ i jest niedostępny w CP

 

Najbardziej sie boje np. o TVN-y bo są z 1 tp, bo np. tvp1, tvp2, tvp info to C+ ma inny TP niz polsatowskie TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość prog.jest napakowane naTP.12,188 v 27500.jest tam paczka AXN ,EXTREME SPORT i wiele innych.Biorąc pod uwagę,że prog. dostępne są zarówno dla CP i C+ ,to jeśli w CP posiadasz pakiet familijny a w C+np.pakiet konfortowy lub prestiżowy to właśnie w/w transpondera występuje gryzienie karty c+ z modułem polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no to ok

 

ja mam pakiet dość maksymalny w CP, relax mix i praktycznie wszystkie kanaly nadal bedzie moduł CP pobierac z CP (zalezalo mi na tym zeby zostaly mi kanaly jak polsat, polsat2, 4x bbc, zone europa, polsaty sporty, polsat futbol, polsat film)

 

a w C+ zalezalo mi tylko na tych co nie ma CP, innych nawet nie potrzebuje bo mam z CP:

NGCH

AleKino

Hallmark

C+ x6

Planete

Comedy

Universal

movies24

 

Więc wszystko ok, dzieki za pomoc, właśnie zamówiłem karte C+ (10 miesiecy po 21zł, potem 3 miesiące po 42zl, hd gratis całą umowe itp)

 

w tym ukladzie Globo 9500HD nie powinien miec problemów ani z podwojnym strumieniem z karty C+ ani z HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość prog.jest napakowane naTP.12,188 v 27500.jest tam paczka AXN ,EXTREME SPORT i wiele innych.Biorąc pod uwagę,że prog. dostępne są zarówno dla CP i C+ ,to jeśli w CP posiadasz pakiet familijny a w C+np.pakiet konfortowy lub prestiżowy to właśnie w/w transpondera występuje gryzienie karty c+ z modułem polsatu.

 

@hecol

Ja mam CP w pakiecie mini i wszystko mi się gryzie poza TVP1, 2, Info i TVN. Gdybym miał pakiet maksymalny w CP to nic by mi się nie gryzło. A ty przestań już kombinować. Kup moduł Cyfry dla nowych użytkowników ( 99zł) i nie będziesz miał problemów.

 

Bredzicie koledzy , nic nie gryzie wszystko dziala poprawnie

 

a gryzie w waszym nie legalnym oprogramowaniu jakie ma sharing ( nie legalnym oprogramowaniu , nie dosc ze takie wiesza moduly to i karty)

 

to najgorsze b.......... jakie wyszlo , na starych globusach nic nie kolidowalo

 

Uzywam tylko legalnych softow i nie mam zadnych problemow z kanalami lacznie z wlasna lista od 0 i modyfikowana przez 10 miesiecy , do tego karta XXX w 2 module ( 1 jest CP) i 2 karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

@bigcyc

Przepraszam ale kto tu pisał o nie legalnych softach?.Nie wiem skąd czerpiesz te informacje napewno nie z tego forum.Ja posiadam tylko i wyłącznie softy z strony globo,i wszystko działa jak należy.

Większość prog.jest napakowane naTP.12,188 v 27500.jest tam paczka AXN ,EXTREME SPORT i wiele innych.Biorąc pod uwagę,że prog. dostępne są zarówno dla CP i C+ ,to jeśli w CP posiadasz pakiet familijny a w C+np.pakiet konfortowy lub prestiżowy to właśnie w/w transpondera występuje gryzienie karty c+ z modułem polsatu.

 

@hecol

Ja mam CP w pakiecie mini i wszystko mi się gryzie poza TVP1, 2, Info i TVN. Gdybym miał pakiet maksymalny w CP to nic by mi się nie gryzło. A ty przestań już kombinować. Kup moduł Cyfry dla nowych użytkowników ( 99zł) i nie będziesz miał problemów.

 

Bredzicie koledzy , nic nie gryzie wszystko dziala poprawnie

 

a gryzie w waszym nie legalnym oprogramowaniu jakie ma sharing ( nie legalnym oprogramowaniu , nie dosc ze takie wiesza moduly to i karty)

 

to najgorsze b.......... jakie wyszlo , na starych globusach nic nie kolidowalo

 

Uzywam tylko legalnych softow i nie mam zadnych problemow z kanalami lacznie z wlasna lista od 0 i modyfikowana przez 10 miesiecy , do tego karta XXX w 2 module ( 1 jest CP) i 2 karty

 

Koledzy litości. Jak już coś piszecie to tak aby to było zrozumiałe dla wszystkich a nie tylko dla was. Wprowadzacie zamieszanie. Jeszcze raz napiszę i myślę, że bedzie to zrozumiełe dla wszystkich a szczególnie dla bigcyca123.

Nie ma softów nielegalnych. Nielegalnym i karalnym jest oglądanie kanałów bez stosownych-opłaconych uprawnień. "Posiadanie prawa jazdy nie oznacza, że ma się samochód".

Właśnie przeinstalowałem oprogramowanie na soft mcas 1.1.30, przełożyłem kartę cyfry z modułu do slotu i na dzień dobry pogryzły mi się kanały axn cyfry+ z modułem CP gdzie tych kanałów nie mam w abonamencie. Więc bigcycu123 jak piszesz komuś , że pisze bzdury to najpierw zastanów się głęboko po co to piszesz i czy piszesz prawdę.

Jeszcze raz napiszę: bez względu na soft conax, mcas czy PS moduł CP zawsze pogryzie się z kartą Cyfry+ (bez modułu) jeśli moduł CP nie będzie miał uprawnień do oględania określonego kanału.

Wszystko działa poprawnie - bez względu na soft - kiedy w dolnym slocie jest moduł z kartą cyfry+ a w górnym slocie moduł CP!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest prosta, potwierdzona już tu przez kilka osób z wyjątkiem tylko i wyłącznie bigcyca123

 

moduł CP po prostu blokuje kanały do których ON SAM nie ma dostępu, nie obchodzi go to ze inna karta je może odkodować, po prostu jak czegoś nie ma w CP a jest na karcie np. cyfry, to tego moduł nie przepuści

 

nie wiem po co bigcyc123 dalej próbujesz przekonywać ludzi do swojej błędnej teorii zamiast przyznać rację kilku innym użytkownikom na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrew23

Cyfra + multiroom przypomina splitter bezprzewodowy,działa zupełnie na innej zasadzie.(Moduł główny )zastępuje kartę abomentową która w tym przypadku jest zbędna.To moduł uzyskuje uprawnienia bezpośrednio z satelity.Po zakupie w celu pierwszej aktywacji wystarczy włożyć go do czytnika i ustawić odbiór na TVP 1,LUB CANAL+podobnie jak ma miejsce w przypadku karty,obraz powinien pojawić się około godziny.W kolejnych miesiącach moduł przyjmuje uprawnienia tak samo jak karta,a więc w zasadzie staje się bezobsługowy.Stan uprawnień można sprawdzić w menu odbiornika lub modułu Common interface identycznie jak w przypadku zwykłej karty abonamentowej.

Moduł dodatkowy

funkcjonuje bez względu na odległość od modułu głównego i nie musi się z nim komunikować w czasie pracy (oczywiście musi być aktywny).Jednak aby mógł posłużyć jako alternatywa karta dla drugiego tunera (a w każdym razie aby było to wystarczająco niewygodne),jego czas pracy został ograniczony do sześciu godz.Po ich upływie musi być ponownie aktywowany. W tym celu należy zbliżyć go do modułu głównego na około dziesięciu centymetrów i nacisnąć przycisk na obydwóch modułach zaczną mrugać,a proces aktywacji potrwa około trzech sekund.Pomyślne zakończenie opracji sygnalizowane jest trwającym około sekundy,zielonym błyskiem obydwóch diod.Istotne jest to,że aktywacja musi następować co sześć godzin pracy.Zatem jeśli moduł nie będzie pracował,jego czas nie będzie odliczany.Teorytycznie więc,jeśli zostanie wyłączony odbiornik w którym moduł dodatkowy jest włożony,odliczanie czasu powinno się zatrzymać.Lecz zależy to od konkretnego modelu dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta szopka co 6h z uzyskiwaniem na nowo uprawnień jest nie do przyjęcia, to nie jest jeszcze multiroom tylko póki co prowizorka multiroomu

 

mam nadzieje ze N lub CP zaproponują lepsze dla userów rozwiązanie i na co najmniej 4x odbiorniki (ale znając ostatnią słabość CP i N to raczej tylko moje marzenia)

 

a tak apropo Globo 9500HD, może ktoś polecić jakiś dobry model dysku zasilany bezposrednio z USB tunera? (jeden usb do danych, a 2gi usb do power), obecnie mam podłączony dysk zewnetrzny przenosny, ale w nim całą dobe chodzi jego wlasny zasilacz z prądem i dysk niepotrzebnie w nocy też pracuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atusat

Dzięki za obszerne info, ale ja to wiedziałem bo użytkuję multirooma od kilku dni ;)

Moje pytanie miało na celu upewnić się, że moduły multiroom mogą być stosowane do modułu CI a więc i docelowo do tego dekodera.

W uzupełnieniu dodam, że na PVR HD C+ w nocy pobierana jest biblioteka VOD i niestety jeśli jest tam moduł dodatkowy multiroom to wykorzystuje on ów nieszczęsny limit 6h. Nie oglądasz a 6h leci. Lekka paranoja.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak owszem pracuje z modułami.Aktywacji dokonywałem na module PowerCAM i bezbłędnie pracował też na Astonie.Moduł cyfry + nie sprawdzałem ale podejrzewam że poradzi sobie też z tym modułem miałem mało czasu aby wszystko sprawdzać polegało to tylko i wyłącznie w celach testowych.

Jeszcze dodam ten multiroom dostarczył mi znajomy na sprawdzenie go dokładnie bo sam nie potrafił go rozgryść na swoim tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam taki problem, kupiłem sobie ostatnio TNK, w pierwszym slocie dekodera mam kartę Cyfry a w drugim TNK, n sport działa normalnie, z cyfry Canal+ itp też działają normalnie, ale gdy włączę kanał co powtarza się na Cyfrze i na TNK, np tvn24, tvn turbo to kanał po chwili, a dokładnie paru sekundach zacina się, a jak wyciągnę jedną z kart to wszystko wraca do normy. Wiecie co może być przyczyną? z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam taki problem, kupiłem sobie ostatnio TNK, w pierwszym slocie dekodera mam kartę Cyfry a w drugim TNK, n sport działa normalnie, z cyfry Canal+ itp też działają normalnie, ale gdy włączę kanał co powtarza się na Cyfrze i na TNK, np tvn24, tvn turbo to kanał po chwili, a dokładnie paru sekundach zacina się, a jak wyciągnę jedną z kart to wszystko wraca do normy. Wiecie co może być przyczyną? z góry dzięki za odpowiedz.

przeczytaj całą tą strone forum:

viewtopic.php?f=17&t=8738&start=1020

 

wygląda na ten sam problem co powoduje też moduł CP (a dziwne żeby karta TNK / C+ powodowała taki sam problem co moduł CP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś polecić jakiś dobry model dysku zasilany bezposrednio z USB tunera? (jeden usb do danych, a 2gi usb do power), obecnie mam podłączony dysk zewnetrzny przenosny, ale w nim całą dobe chodzi jego wlasny zasilacz z prądem i dysk niepotrzebnie w nocy też pracuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...