Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bieniek

Jak sobie zrobisz listę kanałów i zarchiwizujesz to będziesz mógł ja w przyszłości wykorzystywać.

Ale inaczej. Na strone www.globo.com.pl jest soft dla opticum 9500 hd 1.1.30 conax z listą kanałów PL. Sciągnij ten soft, zainstaluj w sposób jak wyżej. Później zarchiwizuj samą listę kanałów na pena ( system, kopiuj dane i domyślne ). Następnie wgraj soft 1.1.30 mcas i do niego dodaj wcześniej zarchiwizowana litę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mala prosba , ma ktos HBO Digital na karcie C+ ??????

 

 

to niech w programie od list wpisze takie dane do listy

 

Działa w nocy,możesz go wyszukać na 11.278V.

V-PID: 2064

A-PID: 2068

P-PID: 2064

Filmy z przerwami nadają od 00:00. do 6:00 z przerwami po 20min max

 

 

 

dodam ze to nalezy zrobic w nocy czy dziala i mozna nagrywac filmy jakie ida na biblioteke HBO ( test sprawdzony byl na innym tunerze a obecnie nie mam karty z tym pakietem aby to sprawdzic na Opticum 9500)

 

 

Powtorze jeszcze raz aby nie bylo domowien

To nie jest całodobowy kanał Filmowy, tylko Dosył do biblioteki HBO Digital na PVRa z C+.

I działa tylko w porze nocnej.

 

Pozdawiam

 

 

@Wanderer watpie aby to dzialalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ciezko naprawe powiedziec

 

z doswiadczenia wlasnego probowalem tak 4x1 + 2x1 i tak bylo ze nie za kazdym razem wywolywalo port 4 i 5 i dlatego zainwestowalem w obrotnice do 9500 + zez ;)

 

 

a co do EPG z C+ na nowych softach tu macie odp >>>>>>> https://satkurier.pl/news/50802/zmiany-w ... cyfry.html

 

wciaz stoje przy 1.1.30 poniewaz ma epg tez dla polsatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

 

a co do EPG z C+ na nowych softach tu macie odp >>>>>>> https://satkurier.pl/news/50802/zmiany-w ... cyfry.html

wciaz stoje przy 1.1.30 poniewaz ma epg tez dla polsatu ;)

 

Z pewnością masz rację i nie ma o co toczyć sporu. Wytłumacz mi/nam racjonalnie, że po sofcie 1.1.30 spłodzono jeszcze 6 czy 7 wersji nowego oprogramowania i żadna wyższa (nowsza) wersja seftu nie konsumuje wszystkich dobrych rozwiązań z wersji starszej. Najnowszy soft 1.2.07 ma natomiast błąd krytyczny , bo nie potrafi nagrywać z poziomu standby i przez co wogóle nie powinien być opublikowany.

 

Cieszy mnie, jako użytkownika , że programiści jeszcze pracują nad tunerem, ale litości niech ktoś to skontroluje, zcentralizuje i niech wyjdzie soft, który nie konsumuje wad z wersji wczesniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem z poziomu programisty

 

jak cos dodajemy i to i tez tracimy , nie da sie odrazu poprawic bledu ( wiem po sobie jak tworze pod 1 tuner dla swoich potrzeb)

 

kilka razy mialem ze cos dziala a cos nie , jak dla mnie za duzo robia w kosmetyce niz w rozwijanu oprogramowania , co do samego EPG ( trochge ciezkei) ale strumien MHW mozna poprawic...........

 

 

 

wracajac do mojego postu wyzej:

 

kanal jest pod nazwa PR 13050 tak jest wyszukiwany , obecnie posiada opis

i jest w HD sid kanalu 032FA ( sprawdzilem dokladnie po resecie fabtycznym czy wejdzie )

potem mozna nagrywac bez problemu i nie potrzeba PRV C+ na ten kanala, nastawiamy tunerek od 00 do 6:00 i nagrywa sie ;)

 

Wiec jasno mowiac aby ogladac HBO Digital na 9500 nalezy wykonac powysze czynosci ;) i cieszymy sie :brawo:

tak wyglada po mojej zmianie nazwy ;)

 

238defb4567aa238med.jpg

 

d556057c422df7e6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do softów w wersjach (conax) z dobrą współpracą EPG,oraz timery wziołem po lupę soft 1.1.38conax

z stronyhttp://www.opticum.tv test polegał na sprawdzeniu EPG dla C+ przechodzi na następne 4 dni.Następnie sprawność timerów działają sprawnie.Timery uruchamiają się prawidłowo ustalonego czasu,godz.Poprawionio współpracę modułów cam na polskie platformy i inne,obraz jest wyrazisty lepszy niż na poprzednich softach takie moje wrażenie.Poprawiono też drobne poprawki,prawdę mówiąc ten soft po 5 godz.pracy porównuje się do 1.1.30 a chodziło tylko i wyłącznie o EPG oraz timery jeśli ktoś z panów chciał by sprawdzić ten soft to proponuję ściągnąć go z strony którą podałem wyżej.Jeszcze dodam że softy nie są robione w Polsce tylko tworzą je programiści z globo na Węgrzech.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - właśnie zakupiłem sobie globo 9500hd pvr i po wstępnych ustawieniach przyszedł czas na podłączenie hdd. Podłączyłem Hdd (2,5" 250GB sformatowany na FAT32) do gniazda usb. Dekoder rozpoznał, że została podłączona pamięć masowa, następuje weryfikacja plików i otrzymuję komunikat że weryfikacja jest nieprawidłowa. Następnie dekoder proponuje mi sformatowanie dysku. Po wciśnięciu OK., otwiera się następne okno dialogowe z podświetlonym polem do wyboru litery partycji. Od tego momentu nie jestem wstanie nić zrobić w tym polu dialogowy. Dekoder nie reaguje na pole liter, które jest podświetlone, naciśnięcie klawisza czerwonego lub zielonego na pilocie nie powoduje żadnej interakcji.

Naciśnięcie przycisku menu lub exit powoduje wyjście - ale opcja PVR w dekoderze jest nieaktywna.

Wersja softu na dekoderze: mcas 1.1.30

Czy mogę liczyć na jakąś pomoc, sugestię z waszej strony. Przeglądnołem całe forum i zauważyłem, ze nikt nie ma z tym problemu - czyżby jakiś feler ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie działa ten HBO Digital .... :( Brak obrazku a już 00:08 :(

kolego musisz miec wykupiony pakiet HBO digital , oraz czy masz poprawne dane jak sid kanalu i video i audio

 

Wracając do softów w wersjach (conax) z dobrą współpracą EPG,oraz timery wziołem po lupę soft 1.1.38conax

z stronyhttp://www.opticum.tv test polegał na sprawdzeniu EPG dla C+ przechodzi na następne 4 dni.Następnie sprawność timerów działają sprawnie.Timery uruchamiają się prawidłowo ustalonego czasu,godz.Poprawionio współpracę modułów cam na polskie platformy i inne,obraz jest wyrazisty lepszy niż na poprzednich softach takie moje wrażenie.Poprawiono też drobne poprawki,prawdę mówiąc ten soft po 5 godz.pracy porównuje się do 1.1.30 a chodziło tylko i wyłącznie o EPG oraz timery jeśli ktoś z panów chciał by sprawdzić ten soft to proponuję ściągnąć go z strony którą podałem wyżej.Jeszcze dodam że softy nie są robione w Polsce tylko tworzą je programiści z globo na Węgrzech.

Pozdrawiam.

epg kolega patrzal na C+ >>>>>>> https://satkurier.pl/news/50802/zmiany-w ... cyfry.html

 

dlatego teraz dziala na innych softach jaki bym nie wgral od starocia po nowy

 

a tak EPG dla polsatu i innych platform satelitarnych z Orbity dziala tylko inwylacznie na 1.1.30

 

Witam wszystkich - właśnie zakupiłem sobie globo 9500hd pvr i po wstępnych ustawieniach przyszedł czas na podłączenie hdd. Podłączyłem Hdd (2,5" 250GB sformatowany na FAT32) do gniazda usb. Dekoder rozpoznał, że została podłączona pamięć masowa, następuje weryfikacja plików i otrzymuję komunikat że weryfikacja jest nieprawidłowa. Następnie dekoder proponuje mi sformatowanie dysku. Po wciśnięciu OK., otwiera się następne okno dialogowe z podświetlonym polem do wyboru litery partycji. Od tego momentu nie jestem wstanie nić zrobić w tym polu dialogowy. Dekoder nie reaguje na pole liter, które jest podświetlone, naciśnięcie klawisza czerwonego lub zielonego na pilocie nie powoduje żadnej interakcji.

Naciśnięcie przycisku menu lub exit powoduje wyjście - ale opcja PVR w dekoderze jest nieaktywna.

Wersja softu na dekoderze: mcas 1.1.30

Czy mogę liczyć na jakąś pomoc, sugestię z waszej strony. Przeglądnołem całe forum i zauważyłem, ze nikt nie ma z tym problemu - czyżby jakiś feler ??

nie napisales czym formatowales dysk ,bo jest zle zformatowany

 

jak podlaczysz pod komputer to najedz na ten dysk potem prawy i daj format , tuner powinien go juz widziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie . Co jest z tym epg z cyfry? Na niektórych kanałach jest ok, ale np na Universal, Discovery T&L, Eurosport epg jest po włączeniu guzika"epg" - jest wtedy rozkład i ok. Problem w tym, że na panelu wyświetlanym po włączeniu kanału nie ma nic? Czy też tak macie? Soft 1.1.30 mcas.

Co na to pradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie . Co jest z tym epg z cyfry? Na niektórych kanałach jest ok, ale np na Universal, Discovery T&L, Eurosport epg jest po włączeniu guzika"epg" - jest wtedy rozkład i ok. Problem w tym, że na panelu wyświetlanym po włączeniu kanału nie ma nic? Czy też tak macie? Soft 1.1.30 mcas.

Co na to pradzić?

jest poprawnie , wszelkie pretensje do operatora i wlasciciela danego transportera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do operatora ktorego dzierzawi ten transporter czyli C+ .......... jest to od niego zalezne na jakich kanalach jest epg emitowane i w jakim strumieniu MHW ( czyli tylko na sprzet operatora lub na pozostale sprzety w DVB)

 

ale operator ma to w ................. poniewaz woli slac w innej formie i tylko inwylacznie na swoj sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Co cyfra+ zmieniła do poprawy W EPG to nie usprawiedliwia że usługa musi dzialać 9500hd oni poprawili tylko dla swoich potrzeb,usprawnienie dekoderów cyfry +EPG sprawdź soft 1.1.34conax w tym sofcie nie ma pełnego EPG jest tylko bierzący i następny.Raczej bym nie liczył że to zasługa od C+tylko soft który jest wgrany w tuner 9500HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawnej pracy dysku trzeba sformatować go przez tuner wyłącz tuner w tryb standby podłącz dysk następnie włącz tuner powinna ukazać się informacja że wykryto dysk następne info że weryfikacja dysku zakończona jeśli wyświetli się inne info np.że dysk wymaga formatowania to potwierdzić przciskiem ok,następnie czerwony guzik na pilocie.

 

Jeszcze jedna informacja dysk trzeba podłączyć pod dolne usb w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawnej pracy dysku trzeba sformatować go przez tuner wyłącz tuner w tryb standby podłącz dysk następnie włącz tuner powinna ukazać się informacja że wykryto dysk następne info że weryfikacja dysku zakończona jeśli wyświetli się inne info np.że dysk wymaga formatowania to potwierdzić przciskiem ok,następnie czerwony guzik na pilocie.

 

Jeszcze jedna informacja dysk trzeba podłączyć pod dolne usb w tunerze.

 

Dokładnie zrobiłem jak napisałeś - naciśnięcie czerwonego guzika nie powoduje żadnej reakcji ze strony dekodera (nie ma żadnego paska postępu albo okna dilaogowego które by informowało, że coś się dzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności spróbuj podłączyć pena i sprawdz jak on będzie się instalował i jakie info są wyświetlane.

 

Większość dysków 2,5'' wymagają dodatkowego zasilania specjalnie przygotowany kabel z podwójnym złączem usb można kupić w sklepach ze sprzętem komputerowym to dodatkową wtyczkę zasilania wkłada się w górne gniazdo usb w tunerze.nie napisałeś jaki zestaw kabli posiadasz do podłączenia dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk jest typowym 2,5" podłączenie przez USB, nie wymaga dodatkowego zasilania. Podłączyłem PENA i jego widzi... Jutro spróbuję podłączyć inny dysk - zobaczymy.

ufff, znalazłem inny dysk, sformatowałem w kompie, podłączyłem do dekodera i RUSZYŁ - dzięki za wskazówki i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim programem konwertujecie format nagranych filmów z tego dekodera ? poprzednie modele zapisywały w formacie bardziej zrozumiały dla większości programów, te pliki mają takie rozszerzenie że nawet najnowszy Nero Vision ani Total Video Converter ich nie rozpoznaje a zwykly odtwarzach multimedialny na kompie odtwarza nagrane filmy z 9500 HD PVR+

 

Gdzie moge znalezc najnowszą wersje softu do tego modelu obsługująca w czytniku uniwersalnie wszystkie karty, np. Cyfry+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...