Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś polecić jakiś dobry model dysku zasilany bezposrednio z USB tunera? (jeden usb do danych, a 2gi usb do power), obecnie mam podłączony dysk zewnetrzny przenosny, ale w nim całą dobe chodzi jego wlasny zasilacz z prądem i dysk niepotrzebnie w nocy też pracuj

Z tego co wiem to właśnie podłączenie przez tuner powoduje że dysk chodzi cały czas. Mam zewnętrzny 3.5" TravelAgent 500GB z własnym zasilaniem i dysk potrafi usnąć nawet podczas oglądania TV (włączony tuner) o ile nie działa TimeShift i nic się akurat nie nagrywa. Przy czym nie wyłącza się (więc nie znika jako urz. USB) i w każdej chwili można zacząć nagrywanie (słychać wtedy jak zaczynają się kręcić talerze, jest chwilka "zwisu" aż dysk wystartuje, ale nagranie jest kompletne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu kupiłem dysk zewnętrzny samsunga 2,5" 320GB (w fabrycznej nierozbieralnej obudowie) i dysk spisuje się bardzo dobrze... po wyłączeniu dekodera usypia się całkowicie tzn. talerze nie pracują, kontrolka gaśnie. Na pojedynczym kabelku USB (ten bez dodatkowego zasilania) działa w 100%, zapisuje obraz w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, jak również nowym użytkownikiem tunera "opticum 9500 hd..". Do zakupu tego "cacka" zmusiło mnie:

1. Kupno kolejnego odbiornika TV ( Samsung LED seria 8000, wysłużona plazma Panasonica służy jako "usypiacz" w sypialni)

2. Konieczność wysłania Ferdka 8900 do naprawy gwarancyjnej bo robić może to "cudo" za domowy grzejnik i tak się rozpala przy kanałach XXX, że mu wyświetlacz gaśnie i za [beep]ę przed żoną nie można ukryć co się ogląda...bo pilot przestaje działać :-) )

Ale wracając do meritum:

- potwierdzam, że blokują się kanały na tym "cacku" gdy mam w nim moduł CP i Kartę Klient WireLink C+. np. kanał Cinemax

- po wyjęciu modułu CP Cinemax działa prawidłowo

- "konia z rzędem" temu, kto podpowie jak zmienić transponder przy znalezionych kanałach, bo niektóre straszą mnie informacją: "kanał zablokowany lub nie działa" a wykupioną mam w C+ opcję pakietu "prestiż"

- siedzę już kilka godzin nad tym "cackiem".....i zastanawiam się czy nie odesłać go do sklepu ????!!!!!

- może jakiś dobroczyńca podeśle mi plik z listą kanałów do zapakowania w to "cacko" by móc cieszyć niemłode już oczy kanałami HD w 200Hz odbiorniku ???? please :-)

P.S.

Proszę ewentalnie o instrukcję: jak się w tym czymś tworzy własną listę ulubionych tak by ułożyć kanały "po ludzku" i jeszcze by móc ją zapisać, by nie tracić czasu ponownie.....z góry dziękuję.

P.S.2

Wydaje mi się, że warto by było uporządkować nieco te posty, bo trudno cokolwiek znaleźć a w postach mieszane są sprawy softu np. z nagrywaniem na dysku zewnętrznym (jak to ma miejsce powyżej)

P.S.3

Gdyby ktoś pytał:

Wersja Hardware mojego "cacka" YW-HD-STB-1.2, wersja oprogr. PS:1.1.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- "konia z rzędem" temu, kto podpowie jak zmienić transponder przy znalezionych kanałach, bo niektóre straszą mnie informacją: "kanał zablokowany lub nie działa" a wykupioną mam w C+ opcję pakietu "prestiż"

używaj transponderów dla programów które masz odkodowane, np. jak dodasz na tunerze AXN z transpondera N to nie bedzie on dzialal mimo ze masz odkodowany AXN dla cyfry+ (a dla przykladu Discovery, Eurosporty i inne to mają po kilkanaście odpowiedników w tej samej nazwie, więc po znalezieniu lupą danego kanału, klikasz na guzik " i " i widzisz jaki ma transponder i wiesz czy to twój czy nie-twój

 

kanały musisz poprawnie wprowadzic wg ich parametrów dla tych operatorów których używasz, tutaj masz pełną liste dla Cyfry+

http://en.kingofsat.net/pack-cyfra.php

 

PS

wszyscy tu lubimy i chwalimy 9500HD ale nie pisz 8 razy z rzędu w 1 poście określenia "cacko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bawię się dalej tym "cackiem" (w cudzysłowiu, bo jakoś trudno mi po dobie zmagań naprawdę pochwalić ten sprzęt :twisted: )

Co się tyczy AXNa właśnie od jakiejś godziny zastanawiam się jak zmienić dostawcę :D . Dziwnym dla mnie jest fakt że po zgrupowaniu w "CYFRA+" kanałów przez dostawcę sprzętu (nie moje manipulacje) uparcie jako dostawca figuruje Cyfrowy Polsat. Jak można to zmienić? Czy wogóle można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź w Organizacja Kanałów => Ulubione Kanały

 

tam po lewej bedziesz mial liste wszystkich kanałów znalezionych po pelnym skanowaniu satelit

 

wciskasz na pilocie tam z górnego rzędu LUPE, wpisujesz literki AXN i szukasz, potem jeszcze raz wciskasz LUPE i przejdzie do listy wyników i tam na kanałach wciskasz " i " i widzisz TRANSPONDER

 

kiedy zobaczysz ze jest AXN i ma transponder taki jaki odkodowuje pakiet dla Cyfry+ (link dałem wyżej) to go dodajesz do swojej listy ulubionych kanałów i on MUSI działać, nigdy z tym nie ma problemu skoro masz opłacone odkodowanie w cyfrze danego kanału (chyba ze mialbys włożony moduł CP i w nim nieoplacony AXN i on wtedy by blokowal kanaly uzywające tych samych TP co kanaly Cyfry, ale ty tak nie masz)

 

nie odkryłeś jeszcze do końca tego tunera, z czasem sie przekonasz że jest lepszy od wszystkich jakie miałeś i masz

 

więc dostane konia z rzędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak :jupi: jak się przekonam do Twoich podpowiedzi .....przyjrzyj się etykiecie np. Krakusa :lol: (wyślę na 100%).

Masz rację, że się jeszcze nie zapoznałem z tym dekoderem, dodatkowo jestem laikiem jeżeli chodzi o tematykę SAT....ale wqr się już zdążyłem na maxa :

- nie działają mi niektóre kanały HD (np. National Geo HD)

- listy ulubionych dostarczone ze sprzętem są "skopane" jw. w grupie C+ dostawcą jest CP

- transpondery są "słuszne inaczej" tzn. zamiast np.12265 jest 12264 (tylko czy Cyfra+ o tym wie ? :lol: )

- przycisk lupa jest fajny ale dopiero go "rozklimiam" ....widzę, że muszę utworzyć własną listę (jak się tworzy listę z własną nazwą?)

- itd.itp.

Wiem, że wiele moich pytań (laickich) może drażnić bardziej doświadczonych kolegów, ale proszę zrozumieć 50latka, który "raczkuje" w SAT i wiele pojęć jest dla niego obcych. Jak na tą chwilę pierwsze co zrobiłem to zachowałem na "pendraku" cały oryginalny soft, bo jak coś namieszam to można będzie przywrócić ustawienia wstępne (co radzę zrobić w pierwszej kolejności wszystkim podobnym do mnie lamerom).

Dzięki za dotychczasowe sugestie, pobawię się przez weekend a co z tego wyjdzie spróbuję opisać :D

Pozdrawiam wszystkich "globomaniaków"

edit pytanie: czy dobrze kombinuję, żeby wywalić wszystkie listy, przywrócić ustawienia fabryczne, wyszukać wszystko co dostępne automatycznie i utworzyć własną listę programów używając LUPA i wybierając te kanały które mam dostępne i działają ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że dostawcą jakiegos kanału dla Cyfry+ jest CP albo ITI (tvn) to normalne, zobacz np. że TV4 też ma dostawce Polsat ale jednak w Cyfrze+ z tego samego tp działa, bo cyfra+ tez ma do niego prawa

 

z HD nigdy na tym tunerze nie mialem zadnego problemu, włącz jakiś przykładowy kanał z DOBREGO TRANSPONDER (moze znowu włączasz kanaly z tp do których nie masz prawa) i zobaczysz ze dziala bez zadnych dodatkowych ustawień w tunerze, włącz sobie EuroSport HD (ma świetną jakość i dobry do testów HD)

 

skoro masz takie problemy to usuń listy wgrane od sprzedawcy, przeskanuj HotBird od samego początku do konca, to trwa tylko 3 minutki na tym tunerku, wtedy zrób własną liste FAV wg działania opisanego wyżej + dane z:

http://en.kingofsat.net/pack-cyfra.php (tu masz komplet 100% cyfry+, nawet te kanały jak TV4 pobierane z tp polsatu są)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym forumowiczem, ktory jest przed zakupem sprzetu. Na razie sie wgryzam w temat i dlatego bardzo prosze o odp ktory tuner jest lepszy na tzw. "przyszlosc" GLOBO - HD S1 czy 9500? A moze Ariva 200?Jakie sa roznice miedzy tunerami czy 9500 ,9600 (najdrozszy) wart jest doplaty?

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w nazewnictwie firmy Opticum / Globo dla modelu 9500 HD nazywa się technologia HDMI-CEC ? chodzi mi o to że poprzez kabel HDMI różne urządzenia różnych firm "rozumieją się" tak jak np. ta technologia w Samsungach nazywa sie Anynet, w LG nazywa się SimpleLink a w Philipsie EasyLink.

 

szukam danych o tej technologii dla 9500 HD ale nic producent nie pisze, przynajmniej nie pod oficjalną ogólną nazwą na te systemy czyli CEC, czy 9500HD na pewno ją obsługuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek_009

mam problem z tunerem

 

w ustawieniach obrazu w menu ustawiłem rozmiar obrazu na Full HD 16:9 na zwykłym TV kineskopowym,. Kiedyś tak robiłem aby powiększyć sobie obraz, ale teraz włącza się tuner tylko na chwilę i zaraz się wyłącza. Tuner działa wporządku,

ale jest problem z obrazem, i w menu mogę tylko działać w "ciemno" na wyświetlaczu tunera, mam soft producenta chyba 1.3.4 albo 1.3.2, na starym sofcie jaki miałem było wporządku ale na tym nowym to jest problem...

 

Jak przywrócić obraz do normalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w nazewnictwie firmy Opticum / Globo dla modelu 9500 HD nazywa się technologia HDMI-CEC ? chodzi mi o to że poprzez kabel HDMI różne urządzenia różnych firm "rozumieją się" tak jak np. ta technologia w Samsungach nazywa sie Anynet, w LG nazywa się SimpleLink a w Philipsie EasyLink.

 

szukam danych o tej technologii dla 9500 HD ale nic producent nie pisze, przynajmniej nie pod oficjalną ogólną nazwą na te systemy czyli CEC, czy 9500HD na pewno ją obsługuje?

 

Mam Samsunga jak w stopce i Globo go nie widzi jako urządzenie Anynet. Ja to rozwiązałem pilotem uniwersalnym, który pozwala obsługiwać wszystkie urządzenia (TV, tuner sat, amplituner)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słabo jesli telewizory z 2 najpopularniejszych firm w LCD ( samsung i LG ) nie czują się wzajemnie z Globo 9500HD... chyba że ma ktoś jakiś TV tych marek który normalnie współpracuje przez hdmi-cec ?

 

w LG podobno serwis mówi że to wina słabej jakosci i wersji kabla HDMI i jak sie podłączy jakis lepszy i ich 1.3b to wspólpracuje z innymi urządzeniami przez funkcje CEC (takie jak np. wspólne włączanie / wyłączanie dwóch urządzeń na raz jak TV czuje sygnał z tunera ze sie tamten włączył to tez sie włącza )

 

mcold: no tak, pilot uniwersalny swoją drogą, ale jak np. ustawisz w tunerze timer na spanie na 30 minutek, to tuner sie normalnie wyłączy a TV całą noca postoi z włączonym czarnym ekranem?

 

to spora wada dla tego modelu, jesli wspolpracuje tylko dobrze z niektorymi modelami TV (nie mowie tu o jakosci obrazu itp, bo to dziala zawsze dobrze, tylko mowie o funkcjach komend CEC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo.

Czytam Wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że piszecie bo lubicie to robić.

W tym tunerze nie da się zastosować trzech kart o różnych prawach dostępu, gdyż

moduł CP nie pozwala na to. Twórcy softu o tym wiedzą ale zlewają tą sytuację.

Dla nich ważna jest sprzedaż. Poza tym uważam, że platformy nie chcą mieć na

rynku tunka, który zapewnia poprawną współpracę CP, C+ i TNK. Jedyne co się da

to wysuwać moduł CP na czas oglądania innych platform. Można najwyżewj próbować

pisać do Globo, żeby w jakimś nowym sofcie poprawili ten błąd lub do CP, żeby

dostosowali swój moduł do innych dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie współpracy tego tunera z różnymi odbiornikami TV, to za zła współpracę winił bym producentów telewizorów. Praktycznie każdy producent daje oprogramowanie kompatybilne do sprzętu własnej produkcji i tylko niekiedy sprzęt innych marek współgra z danym urządzeniem, a i tak nie zawsze w pełnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producenci nie mogą zmuszać do monopolu na swoje produkty, że jak ktoś kupi np. TV to od razu powinien dokupić tuner, bluray, dvd... żeby w pełni móc sie cieszyc współpracą urządzeń

 

UE powinna zmusić producentów do wspolnego standardu, przynajmniej w podstawowym zakresie jak zgodność komend HDMI-CEC i inne takie podstawy, podobnie UE zmusiła producentów komórek do wprowadzenia WSPOLNEGO JEDNEGO standardu ładowarek i gniazd, za 2-3 lata wszystkie nowe komórki będą miały wspólny standard ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek_009

Gdybym miał dostęp do menu bym tak zrobił ale jak wcześniej napisałem nie mam dostępu do meni, tuner mogę obsługiwać "w ciemno", sygnał jest tylko obrazu nie ma, przy włączeniu tuner się przełącza na zwykłą TV jednocześnie pracując sam,

jakby TV miał problem z przetwarzaniem obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał dostęp do menu bym tak zrobił ale jak wcześniej napisałem nie mam dostępu do meni, tuner mogę obsługiwać "w ciemno", sygnał jest tylko obrazu nie ma, przy włączeniu tuner się przełącza na zwykłą TV jednocześnie pracując sam,

jakby TV miał problem z przetwarzaniem obrazu...

 

A przez jakie gniazdo masz tuner podłaczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=6&t=11233&p=284938#p284938 epg z C+ info :D

 

@zoltar dziala bez problemow jak i inne kanaly HD , zeskanoj recznie ten TP od MTV , bodajze 11075 V 27500 ( jak nie wiesz jak zajzyj do instrukcji obslugi tunera) po 2 jak wgrales liste obca nie robia to bedziesz mial problemy z niektorymi kanalami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoltar

Tak owszem można odbierać MTVNHD.

jeśli posiadasz MTVNHD z CP lub C+to różnią się tylko jednym parametrem

Tp.11,075 V 27500( dla cyfry plus i N-ki) kodowane: MGRD/CONAX/

video 1011

audio 1013

pcr 1011

pmt 1010

(dla cyfrowego polsatu) kodowanie:NAGV

video 1011

audio 1013

pcr 1011

pmt 1061

Różnica polega tylko przy wpisywaniu poszczególnych parametrów (pmt)

Przeinstaluj ponownie ten transponder lub wpisz te parametry które podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...