Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał nagrany odtwarzaj KM playerem

 

Chciałem tego Fredka kupić, by podpiąć się pod kanały HD z Cyfry, ale razi mnie jednak jego ascetyczność. Używam karty C+ oraz modułu CP. Zależy mi na bezproblemowym raczej odczycie z obu kart i oczywiście komfortu obsługi, skanowania, układania własnej listy, dostrajania i jakości obrazu.

Ja jadę na Cyfrze+ od 6-miesięcy działa bezproblemowo, a jeżeli będziesz chciał jeszcze CP to musisz zaopatrzyć się w moduł dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem w czym problem, mam sat. z 3 konwerterami (hotbird, astra i syriusz,) przez diseqC, problem mam z kanałami z astry (może z innymi też, ale na astrze to wychwyciłem) otóż dwa kanały z astry: dsf i sat1 potrzebują różnych ustawień (w ustawieniach przy programie sat1 musi być ustawiony konwerter na uni.(9750/10750) zaś DSF na Uni.(9750/10600). W momencie, gdy jest przełączany program (z jednego na drugi, trzeba zmienić w ustawieniach parametry konwertera, inaczej brak wizji. Może to można jakoś obejść? Dzięki za ewentualne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

dzis zakupilem ten dysk http://www.allegro :censored:

jestem na etapie prob nagrywania ale juz zauwazylem ze problem sie powtarza podczas nagrywania jak chce przelaczyc na inny program wyswietla sie komunikat ze nie mozna przelaczyc bo odbywa sie nagrywanie to pozniej na nagraniu objawia sie to w postaci zaklucen "zgrzyty" jezeli ogladam ten sam program lub inny i zrobie stop to niekiedy ten program , ktory nagrywalem znika -pojawua sie komunikat ze program jest zakodowany, fakt ze jeszcze nie przeprogramowalem dekodera

 

pjurek powedz jak nagram cos to tym programem robisz na mpeg i pozniej mozna to zgrac na plytke np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w kwestii dysku na USB.

Mam podłączony 3.5" Seagate TravelAgent 500 GB z własnym zasilaniem i w zasadzie chodzi poprawnie, ale ..

z nagrania na nagranie (dosłownie) pokazuje w teście mniejszą prędkość. Zaczynał od 106 Mb/s, teraz jest 86. Wykasowanie starych nagrań nie poprawia sytuacji.

Mam 1 partycję FAT32. Zastanawiam się nad sformatowaniem go na nowo i przy okazji podziałem na 2 partycje - 1 do nagrań FAT32 żeby móc go czytać pod Win, druga ext2 na Timeshift. Czy to ma sens, tzn czy coś się poprawi? Jak duża powinna być partycja na TimeShift (powiedzmy 2 godzinny)? Czy ktoś bawił się w podział i czy to ma jakieś zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukając w sieci informacji na temat możliwości oglądania n-ki na tunerach innych niż dedykowane znalazłem następujący wątek:

 

 

"Do dziś panowało powszechne stwierdzenie, iż karty N-ki nie da się użyć w innym tunerze niż N-Box.

 

Oto procedura aktywacji karty N-Ki w DM8K i jak sądzimy również na innych tunerach HD wyposażonych w złącze CI.

 

Aktywacja:

1) karta została włożona do modułu Technicrypt CA TSD crypt Conax

2) Tuner na kanale MGM

3) Telefon do BOA ze zleceniem aktywacji i można oglądać

4) Operator z BOA kazał czekać 2h, po 5 minutach był już obraz.

 

WNIOSEK:

karta nie jest sparowana z urządzeniem do momentu aktywacji.

Aktywacja paruje kartę z nboxem (lub modułem) tak jest w conax cas7.

 

Poprzednie próby oglądania N-ki w innych tunerach nic nie dały ponieważ użytkownicy wsadzali karty już aktywowane i sparowane do innych tunerów i dlatego nie śmigało, bo na karcie zapisuje sie id urządzenia."

 

Czy ktoś może wypróbował ten sposób na naszym Opticum 9500. Od dawna chciałbym przejść do tej paltformy odstręcza mnie jednak jakość ich tunerów nie mówiąc już, że jestem obecnie bardzo zadodolony z działania 9500 i nie chciałbym go zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały numer polega na tym (tak w każdym razie wynikało z wątku, który czytałem pod adresem:

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:l- ... =firefox-a

 

zeby pierwsza aktywacja dokonała się w docelowym tunerze. Jeżeli karta została już raz aktywowana w innym tunerze (np. n-boxie) to jest już "po zawodach" ponieważ numer id tunera do sparowania na trwałe zapisuje się na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiSEqC 8/1 + naziemna.

 

Jakoś mi szwankuje EMP Centauri Viper P.168-W, tzn nie działa tak jak powinien, w Globo 9500.

To znaczy po zamontowaniu 8 sztuk LNB, wyszukaniu programów, teraz po włączeniu/wyłączeniu z pilota, w tunerze raz jest wszystko OK, następnym razem „widzi” tylko niektóre konwertery a czasami żadnego. :?

Czy to wina softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziala normalnie jak i z poziomu tunera wlaczany jak i z poziomu TV tez jest okkk

DiSEqC 8/1 + naziemna.

 

Jakoś mi szwankuje EMP Centauri Viper P.168-W, tzn nie działa tak jak powinien, w Globo 9500.

To znaczy po zamontowaniu 8 sztuk LNB, wyszukaniu programów, teraz po włączeniu/wyłączeniu z pilota, w tunerze raz jest wszystko OK, następnym razem „widzi” tylko niektóre konwertery a czasami żadnego. :?

Czy to wina softu?

odlacz naziemna i zobacz , z tego co pamietam opticum ( globo) zle dzialaja z instalacjami naziemnymi + nawet multiswith , a oprogramowanie tunera nie ma nic do tego

 

podobnie mialem z 4100TSCX ( z 1 lub 2 lata temu) jak wybijalo mi port 6 i 7 , wiec zmienilem na jakis tani przelacznik ( obecnie mam obrotnice i nowszy tuner )

Witam,

Szukając w sieci informacji na temat możliwości oglądania n-ki na tunerach innych niż dedykowane znalazłem następujący wątek:

 

 

"Do dziś panowało powszechne stwierdzenie, iż karty N-ki nie da się użyć w innym tunerze niż N-Box.

 

Oto procedura aktywacji karty N-Ki w DM8K i jak sądzimy również na innych tunerach HD wyposażonych w złącze CI.

 

Aktywacja:

1) karta została włożona do modułu Technicrypt CA TSD crypt Conax

2) Tuner na kanale MGM

3) Telefon do BOA ze zleceniem aktywacji i można oglądać

4) Operator z BOA kazał czekać 2h, po 5 minutach był już obraz.

 

WNIOSEK:

karta nie jest sparowana z urządzeniem do momentu aktywacji.

Aktywacja paruje kartę z nboxem (lub modułem) tak jest w conax cas7.

 

Poprzednie próby oglądania N-ki w innych tunerach nic nie dały ponieważ użytkownicy wsadzali karty już aktywowane i sparowane do innych tunerów i dlatego nie śmigało, bo na karcie zapisuje sie id urządzenia."

 

Czy ktoś może wypróbował ten sposób na naszym Opticum 9500. Od dawna chciałbym przejść do tej paltformy odstręcza mnie jednak jakość ich tunerów nie mówiąc już, że jestem obecnie bardzo zadodolony z działania 9500 i nie chciałbym go zmieniać.

to stare i nie dzialajace info , bazowane na opisach z Skandynawi
witam ponownie

 

dzis zakupilem ten dysk http://www.allegro :censored:

jestem na etapie prob nagrywania ale juz zauwazylem ze problem sie powtarza podczas nagrywania jak chce przelaczyc na inny program wyswietla sie komunikat ze nie mozna przelaczyc bo odbywa sie nagrywanie to pozniej na nagraniu objawia sie to w postaci zaklucen "zgrzyty" jezeli ogladam ten sam program lub inny i zrobie stop to niekiedy ten program , ktory nagrywalem znika -pojawua sie komunikat ze program jest zakodowany, fakt ze jeszcze nie przeprogramowalem dekodera

 

pjurek powedz jak nagram cos to tym programem robisz na mpeg i pozniej mozna to zgrac na plytke np?

mozesz ogladac i nagrywac tylko z 1 transportera , i waronek musi byc karta , poniewaz moduly C+ i polsatu sa jednostruymieniowe i nie mozna nagrac 2 programow naraz lub nagrywac program + ogladac 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z tunerem opticum 9500 i splitterem „Home Splitter” na układzie atmel.

Na tym spliterze mam podłączony: tuner „Philips” z cyfry, tuner w PC, tuner opticum 9500hd

całość działa bez problemu, spliter jest na 6 tunerów dzielę nim kartę cyfry. Gdy próbuję podłączyć kolejny tuner opticum 9500hd, nie chce przyjąć karty splitera , tz. na ekranie telewizora wyskakuje na przemian napis „Card inserted Mediaguard” i „Card removed slot 0” bez względu na to do którego czytnika ją wkładam, po około 30 sekundach wyskakuje napis „Card error” i jest odłączana. Gdy włożę oryginalną kartę do czytnika działa bez problemu.

Karta na innych tunerach pracuje prawidłowo [wkładałem ją do wszystkich pozostałych],

Wykluczyłem też błąd w połączeniu[podłączyłem w tym miejscu inny tuner opticum 9500 i działa prawidłowo].

Wykluczyłem zbyt dużą odległość[podłączyłem tuner przy splitterze i zachowuje się tak samo].

Obydwa opticumy mają ten sam soft [PS 1.1.30 , zresztą softy próbowałem chyba wszystkie]. Najprawdopodobniej coś jest nie tak z tunerem tylko nie wiem co [może jakieś złe ustawienia albo uszkodzenie czytnika]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opticum 9500 mam od lutego, z kartą C+ na oryginalnym sofcie (chyba był to 1.0.83).

Wszystko chodziło do wczoraj, kiedy po raz kolejny musialem wysłać uprawnienia do karty.

 

korzystajac w przerwie w oglądaniu c+ wgrałem soft ze strony globo 1.1.34 no i teraz nie widzi mi w ogole karty c+.

TNK chodzi bez problemu.

 

Co zrobiłem nie tak i jak to cofnąć?

probowalem wgrac inny soft: 1.1.30 ps ale krzyczy mi ze "weryfikacja błędna".

 

proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apsolwent

wgraj oprogramowanie 1.1.30 mcas jest kilka stron wczesnie w tym temacie

po 2 jaki soft zgrales nie legalny bo piszesz ze mial koncowke PS bo jak masz glodena czy truman to trzeba wiedziec jaki wgrac soft powrotny poniewaz bedzie czekal cie servis ......

 

rozpisze po raz ostatni

 

softy z koncowkami

Conax , posiadaja czytnik inwylacznie conax wiec inne systemy nie poleca

MCAS czytnik uniwersalny czyta kazda karte od conax po NDS

PS czytnik uniwersalny ale oprogramowanie nie legalne , za ktore policja moze nam zabrac tuner i dostaniemy z sadu kare gzywny za piractwo

 

odlacz naziemna i zobacz

Nie muszę, ponieważ nie mam nawet takiej anteny, ale co gdyby mi kiedyś odbiło :mrgreen: .

Ten typ diseqc’a akurat ma takie wejście.

Dlatego o tym wspomniałem ponieważ są także i 8/1 bez.

a kolega probowal zamieniac miejsca portow na przelaczniku a potem w tunerze , moze jakis konwektor trzyma ( potrzeboje inne zasilanie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apsolwent

Wgraj soft 1.1.30 mcas tak jak radzi bigcyc123 - link do softu na 48 stronie tego forum. Zmienisz czytnik conaxa na uniwersalny. Uprawnienia przez ICA czasami trzeba wysyłać kilka razy, żeby zaskoczyło, ale współpracować z kartą cyfry+ musi - zarówno oryginalna karta jak i splitery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś miał taki problem jak ja lub potrafi mi pomóc:

dokupiłem 8 kanałów hd - wszystkie działają oprócz HBO. dzwoniłem na infolinie to Pani kazała mi poczekać z 15 min to wyśle mi ponownie uprawienia. Ta sama Pani kazała mi też sprawdzić na jakiej częstotliwości jest ten kanał - znalazłem częstotliwość, ale jako że nie odbiera tego kanału to pole jest puste. Nic nie pomogło.. tak się zastanawiam: czy to może być wina tego dekodera?

oczywiście mam c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...