Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... Piszesz, że poprawki nic nie zmieniły. Nie sądzę - muszą się czymś różnić i tego właśnie chciałbym się dowiedzieć od producenta. Jest to przywara na rynku tunerów sat., że producent nie informuje o zmianach dokonanych w oprogramowaniu, chociaż są tacy co informują. Niech dla przykładu wytłumaczy ktoś, dlaczego we wcześniejszej wersji oprogramowania działa EPG sprawniej a w nowszej wersji już nie. Dla mnie jest to niezrozumiałe. Pozostawiam temat do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgrbgr,

Masz właśnie rację że producent nie podaje infrmacji odnośnie softu.Moim zdaniem powinien to uczynić i wtedy wiadomo co zostało poprawione lub zmienione w sofcie.Pisałem ci w info to co ja widzę może coś przeoczyłem ale raczej nie! najlepiej sprawuje się 1.1.30 przynajmiej działa EPG.Zapomiałem sprawdzić tylko timery na tych nowych softach czy chodzą dobrze.

Ps.W tych softach zmieniono listę kanałów C+,CP itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że poprawiono listę transponderów, tak żeby można było bez problemu przeskanować niebo i kanały hd cyfry pojawią się na naszej liście. No właśnie - oprogramowanie jest nowsze w swym założeniu, ale dlaczego zapomniano o EPG. Jeśli chodzi o soft 1.1.30 już kilka stron temu właśnie je polecałem, ale oczekuję że będzie jeszcze nowy soft, który te wszystkie poprawki skonsumuje. Dzięki za wyjaśnienia, ale moje wątpliwości może rozwiać jedynie ktoś kto ma wpływ na rozwój oprogramowania w firmie Globo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że globo polska poprawi te błędy odnośnie EPG do wersji 1.1.38 bo dość długo trzeba czekać na pojawienie sie tego softu na ich stronie globo Polska, powinni umieszczać też informacje przy każdym nowym sofcie tak jak to czynią inne firmy.Pytasz czy zmieniono noweTp.zostały częściowo zmienione na polskie platformy jeśli jakiegoś brakuje to trzeba wpisać go ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..., jak można dopisać coś do softu 1.1.38, który już został opublikowany? Jest on dostępny w wersji alternatywnej, ale jest. Oznaczałoby to, że producent wypuszcza na rynek balon w postaci wersji alternatywnej a wersję conax poprawia i oficjalnie mówi, że tamta - alternatywna jest bee. Jak jest naprawdę, nie wiem i się nie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w globo polska jeszcze się nie ukazał? na innych stronach internetowych już jest przez jakiś czas poprawki w Polsce są zawsze mile widziane może ukaże się inny soft? stąd wiem bo dzwoniłem tydzień temu do globo i ma się ukazać w najbliszych dniach z tej rozmowy dużo się nie dowiedziałem odpowiedzi były rozbierzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna racja bgrbgr nie ma sensu?z globo dużo się nie dowierz zobaczymy co będzie w następnych softach napewno kiedyś to poprawią narazie soft 1.1.30 jest najlepszy i cieszmy sie tym co mamy zobaczymy co nowe softy nowego wprowadzą przetestujemy i zobaczymy ich plusy i minusy szkoda nerwów.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem Słoneczka :D

Mam 4 pytanka:

1. Przeskanowałem sieć i mam małe 2 problemy - a) Eurosport 2 jest po Angielsku...?(a wchodząc w opcje dźwięk pisze pol...)

B) Nie ma CARTOON NETWORK, po prostu znajduje go ale nie ma ani obrazu ani dźwięku...(mam dzieci, więc rozumiecie że to pilna sprawa :P)

 

2. Czy da się ustawić timer (nagrywanie) i nastawić jednocześnie wyłączenie po nagrywaniu??

3. Czy może się nagrywać timer kiedy jest urządzenie wyłączone(jak w zwykłej nagrywarce)??

4. Jak obrobić pliki po nagraniu na dysk(przenośny Samsung), wiecie połączyć, coś wyciąć, obrobić?? Są w formacie .trp.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam, Kinio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kinio91

Mam CP jedynie w pakiecie mini więc ci w temacie eurosport2 i CN nie pomogę - spod cyfry+ wszystko działa poprawnie. Co do eurosport 2 może trafiłeś na audycję wyłącznie w jęz. angielskim i jęz. polski nie mógł działać ( to tylko domniemanie ). Sprawdź w opcjach językowych czy masz wybrany jęz. polski.

Natomiast jeśli chodzi o nagrywanie.

W przypadku, kiedy włączasz nagrywanie czerwonym przyciskiem rec. to można ustawić aby tuner po zakończeniu nagrywania się wyłączył. W trakcie nagrywania naciskasz biały przycisk na pilocie, pokaże się pasek zadań, naciskasz ok. i rozwiną się dalsze opcje - resztę już intuicyjnie zrozumiesz. Nie ma potrzeby ustawiania timera na wyłączanie - chociaż w opcjach menu jest to możliwe. Można zaprogramować nagrywanie jak w zwykłej nagrywarce - tuner się włączy, zrobi swoje i się wyłączy po skończonym nagrywaniu - nie należy tylko wtedy gmerać w tunerze.

Jeśli chodzi o obróbkę plików na komputerze to cofnij się wstecz na tym forum - wcześniej były na ten temat wyczerpujące dyskusje. Ja nie mam potrzeby i nie bawię się w to. Wiem tylko tyle, że pliki trp bez żadnej obróbki można odtwarzać na komputerze - po co je łączyć jak odtwarzacz komputerowy pociągnie je jeden po drugim.

PS. co do CN i Eurosport2 może znalazłeś nie ten kanał, bo jest ich po kilka po przeskanowaniu satelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś się orientuje jakie zmiany wprowadziły kolejne wersje oprogramowania : 1.1.30, 34, 35, 38 ? Nigdzie nie znalazłem informacji w tym temacie. Fakt, na stronie producenta jest wersja 1.1.34 , ale też nie ma nic o tym co ona zmienia i jakie poprawki wprowadza!

 

 

1.1.26:

- Naprawiono problem zasłonę.

- Dodaj HDD Sleep funkcji.

- Poprawiono inne drobne błędy.

 

1.1.30:

- Fixed the bug: in menu/game/speed, the speed is not enough, cannot to next step.

- Fixed the bug: change the LNB type 10000/10450(now 10000 is used for polarity V, 10450 is used for polarity H), before is reverse.

- Add the factory test menu(press up and down button), there are two submenu one is for our factory the other is for our customer.

- Fixed the bug: Menu-->PVR->Recording list - menu disappeared

-Fixed MHW / EPG

 

1.1.32

-????

 

1.1.34 :

-poprawiona obsluga znakow wyswietlania nazwy danych kanalow ( cyrylica) w danym jezyku

 

1.1.34 FIX:

-Poprawka TP z Astry 23,5E 11992

 

1.1.35 :

--Fixed some bugs for 1.1.34

 

1.1.38 :

-Poprawiono obsługę kart NDS

- poprawiono i dodano większą ilość satelit z orbity.

 

1.1.38 FIX :

-Fixed some bugs

 

1.1.41 :

-w ustawieniach różne nowa opcja - Auto Power Down;

 

 

@bgrbgr aby pogrzebac trzeba miec zrodla i konsole i tak cos robisz , czyli tworzysz pod siebie , chyba ze firma X wydala oprogramowanie i ty chcesz je ulepszyc to musza ci udostepnic ostatnie dane jakie zaszly w miedzy czasie od ukazania sie a od czasu jakie ty masz kompletne zrodla , , w hex to nic sie nie zrobi ,moze cos jeszcze w dump bylo ale ciezko bez zrodel i konsoli ( programu do tworzenia) poniewaz nawet sprobowac skrocic czas startu tunera , wiem ze wszystko sie p.... jak wyszla N2 publik , stare globo np 7010 startowal max okolo 7sek i bylo okkk ale jak sie zmienily czasy i wylo N2 to i oprogramowanie sie zmienilo lacznie z producentem i tunery startuja do 25 max

 

 

jak to robi globo z oprogramowaniem , heh lepiej dla was nie wiedziec ;)

 

Pozd..

 

 

Witam

Jestem posiadaczem Słoneczka :D

Mam 4 pytanka:

1. Przeskanowałem sieć i mam małe 2 problemy - a) Eurosport 2 jest po Angielsku...?(a wchodząc w opcje dźwięk pisze pol...)

B) Nie ma CARTOON NETWORK, po prostu znajduje go ale nie ma ani obrazu ani dźwięku...(mam dzieci, więc rozumiecie że to pilna sprawa :P)

 

2. Czy da się ustawić timer (nagrywanie) i nastawić jednocześnie wyłączenie po nagrywaniu??

3. Czy może się nagrywać timer kiedy jest urządzenie wyłączone(jak w zwykłej nagrywarce)??

4. Jak obrobić pliki po nagraniu na dysk(przenośny Samsung), wiecie połączyć, coś wyciąć, obrobić?? Są w formacie .trp.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam, Kinio

1. tak czasem nadaja wiec musis sie przyzwyczaic

b.wszystko dziala poprawnie z modulem CP sprawdzone pod wzgledem oprogramowania jak i modulu ( kanaly tez ) jak denerwoje cie kompunikat brak w ABO to menu gniazda i wylacz informacje o module , karcie ;) )

2.Nie ( mozna ustawic OFF w trakcie) lub nastawic timer i dac tuner OFF a jesli sam sie wlaczy to i sam sie wylaczy ;)

3. ad 2

4. programem TS Doctor na mpeg2 ( jakos tak) i HandBrake to samo jak wczesniej , obecnie nie powiem o tym nic wiecej , poniewaz nie mam takiej potrzeby aby przerabiac ( wszystko na malym dysku 320 ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Przepraszam, ale nic o grzebaniu nie pisałem ( tylko o gmeraniu i nie w sofcie a w tunerze ) i nie bardzo rozumiem po co ten wykład pod moim adresem. Dzięki za informacje o zmianach w kolejnych wersjach oprogramowania , widać rękę zawodowca bo nie zadałeś sobie trudu przetłumaczenia na jęz. polski tylko poleciałeś po całości, ale dobrze że znalazł się kto kto wie. Dzięki.

1.1.41? - coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co kolega chciual by w tunerze zmienic ??? dodac ram , zwiekszyc pamiec flash ??? czy cos innego np dysk ( polecam nie zaciec na 2 HD jak sie nagrywa), aby szybciej tuner sie uruchamial , pomysl nie glupi ale trzeba miec reke do tego ( moja sie nie nadaje ( juz nie te lata na elektronike) ) , co do info o sofcie hmmm tak mam zapisane jezyk jezykiem jak dla mnie nie problem , a szkoda ze informacje nie sa podawane co wnosi ( publik)

 

co do 1.1.41 poprawki i taka sobie opcja ( brak czasu na testy wieksze ) soft ten pokaze sie niedlugo publik

 

 

a na marginesie , ma ktos wgrany nie legalny soft 1.1.30 , chodzi mi o to aby sprawdzil taka opcje na panelu klikamy meny potem strzalki w gore i w dol , co to sa za opcje testowe menu ( ja ma nie mam czasu tego sprawdzic a teraz o tym mi sie przypomnialo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem, dzisiaj w punkcie w którym kupiłem 9500tkę wgrano mi listę c+. Pozmieniałem kolejność kanałów, zapisałem zmiany i wszystko pieknie tylko gdy wylączam i włączam ponownie tuner to lista ukazuje się w takiej kolejności z którą go dostałem. Natomiast jak wchodzę w menu->kanaly->organizacja kanałów to tam widnieje lista którą ja ułożyłem. Jak zrobić aby przy włączeniu sprzętu ustawila się moja ustawiona lista kanałów? Proszę o pomoc bo szlag mnie już trafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hfc

Jeśli lista została ułożona w organizacji kanałów i została zapisana to sprawdz sortowanie kanałów powinno być ustawione numerycznie lub alfabetycznie ustaw na numeryczne programy powinni być już na miejscu jeśli nie to ponownie wykonaj układanie listy prog.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem, dzisiaj w punkcie w którym kupiłem 9500tkę wgrano mi listę c+. Pozmieniałem kolejność kanałów, zapisałem zmiany i wszystko pieknie tylko gdy wylączam i włączam ponownie tuner to lista ukazuje się w takiej kolejności z którą go dostałem. Natomiast jak wchodzę w menu->kanaly->organizacja kanałów to tam widnieje lista którą ja ułożyłem. Jak zrobić aby przy włączeniu sprzętu ustawila się moja ustawiona lista kanałów? Proszę o pomoc bo szlag mnie już trafia

Może spróbuj zapisać jako ustawienia fabryczne?

a co kolega chciual by w tunerze zmienic ??? dodac ram , zwiekszyc pamiec flash ??? czy cos innego np dysk ( polecam nie zaciec na 2 HD jak sie nagrywa), aby szybciej tuner sie uruchamial , pomysl nie glupi ale trzeba miec reke do tego ( moja sie nie nadaje ( juz nie te lata na elektronike) ) , co do info o sofcie hmmm tak mam zapisane jezyk jezykiem jak dla mnie nie problem , a szkoda ze informacje nie sa podawane co wnosi ( publik)

 

co do 1.1.41 poprawki i taka sobie opcja ( brak czasu na testy wieksze ) soft ten pokaze sie niedlugo publik

 

a na marginesie , ma ktos wgrany nie legalny soft 1.1.30 , chodzi mi o to aby sprawdzil taka opcje na panelu klikamy meny potem strzalki w gore i w dol , co to sa za opcje testowe menu ( ja ma nie mam czasu tego sprawdzic a teraz o tym mi sie przypomnialo)

Raz miałem wgrane to oprogramowanie no i wyświetla się test fabryczny i test klijenta.Test sprawdza pracę wyjść( usb,lan,rs232)pracę diseqa,dysku,wyjść audio i video,wyjście optyczne i jest test systemu.I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziekowal kolego za informacje :piwo:

Witam,

mam taki problem, dzisiaj w punkcie w którym kupiłem 9500tkę wgrano mi listę c+. Pozmieniałem kolejność kanałów, zapisałem zmiany i wszystko pieknie tylko gdy wylączam i włączam ponownie tuner to lista ukazuje się w takiej kolejności z którą go dostałem. Natomiast jak wchodzę w menu->kanaly->organizacja kanałów to tam widnieje lista którą ja ułożyłem. Jak zrobić aby przy włączeniu sprzętu ustawila się moja ustawiona lista kanałów? Proszę o pomoc bo szlag mnie już trafia

nacisnij OK na dowolnym kanale potem przycisk SAt i zjedz na zakaczony i juz masz wsio poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Posiadam Opticum 9500 hd + obrotnicę optibox dm 2400. Ponieważ głównie korzystam z hot birda i astry, a drażni mnie silniczek obrotnicy, który jest bardzo głośny, postanowiłem założyć mu drugi konwerter przez daiseqc. Problem w tym, że mam bardzo słaby sygnał na kanałach z polaryzacją V, nie wiem dlaczego, normalnie, przy obrotnicy, sygnał miał I= 55-60, a Q= 99, a przy zezie, Q skacze od 0, do 80, co chwilę, pokazuje się przez chwilę obraz (poszatkowany i koniec), Zauważyłem, że przy polaryzacji H, nie ma takiego problemu - siła np na Erste I=53, a Q=99. Nie wiem, co jest grane, podejrzewam, że chodzi o ustawienia. Ponieważ jestem laikiem w tym względzie, niestety, jak na razie, metoda zmian na chybił-trafił, nie przyniosła rezultatu. Może ktoś mając takie informacje, coś mi podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do posiadaczy tego tunka - w czym jest lepszy od Freda Arivy 200 ? Oczywiście bezapelacyjnie ze wzgl. na zegarek :) i drugi czytnik kart.

Chciałem tego Fredka kupić, by podpiąć się pod kanały HD z Cyfry, ale razi mnie jednak jego ascetyczność. Używam karty C+ oraz modułu CP. Zależy mi na bezproblemowym raczej odczycie z obu kart i oczywiście komfortu obsługi, skanowania, układania własnej listy, dostrajania i jakości obrazu.

Teraz dość poważnie myślę o tym Globo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...