Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszany był tutaj problem z zacinaniem się obrazu z cyfry przez splitter. Chciałem się dowiedzieć czy rozwiązano ten problem. Mam splitter PIC tylko nie wiem dokładnie jaka wersja. I znalazłem w internecie kartę uniwersalną do niego nowszą od mojej. W tamtej starej nie było, że współpracuje z opticum 9500 hd, a na tej nowej już jest. Cena obu to 55 i 30 zł. Warto zainwestować w tą za 55 zł. Czy to może rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pescar

Być może był poruszany temat zacinania się spliterów z opticum 9500, ale jakoś mi to umknęło. Co do spliterów to kartą kliencką steruje serwer. Jeśli wymienisz starą kartę na nową z nowym oprogramowaniem to prawdopodobnie nie będzie chciała współpracować z serwerem ze starszym oprogramowaniem. Oprogramowanie serwera i karty musi być kompatybilne. Osobiście korzystam ze splitera wirelink i nigdy nie spotkałem się z zacinaniem obrazu. Co do twojego pomóc ci może użytkownik wykorzystujący twój model w opticumie lub rozmowa telefoniczna ze sprzedawcą o możliwości aktualizacji twojego splitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fixed some bugs >> Poprawiono kilka bledow

 

Opticum_9500_conax_1.1.38_all.rar

 

niestety brak wersji MCAS

 

PS: co do tego softu ma sie pojawic na stronie globo na dniach ;) ( Oficjalnie)

 

dodam ze soft do d.............. nie dziala poprawnie epg ( nie zdazylem nagrywania sprawdzic czy jest poprawnie czyli z timeshif bo na 1.1.30 nalezy wylaczac go , poniewaz po nagraniu ( zakaczeniu w trakcie ogladania czegos innego) jest czarny obraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Znów Astra daje się we znaki. Pewnie nie pamiętacie, ale niedawno montowałem nową czaszę itp. Z Astry 19.2 działało TVP i kilkaset niemieckich. Comedy Central, MTV i inne z niektórych transporderów nie działały. Dziś podłączyłem satkę pod nboxa, wszystkie kanały działają. W czym tkwi problem? Zrzuciłem starszy soft, nadal tak samo, popróbuję jeszcze starsze, może pomoże :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam opticum 9500 co prawda od niedawna wiec za bardzo sie nie orientuje moze wy pomopzecie?

mam problem z nagrywaniem dysk mam sformatowany w fat32 w menu pokazuje ze pretkosc wystrczajaca do nagrywania 2 progr hd a tuner sie wiesza nawet gdy nagrywam jeden program

mial ktos taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość to sprawdź, czy twój tuner nagrywa na pendreiva. Przekonasz się wówczas, czy tuner nie jest przypadkiem uszkodzony. Ewentualnie wykonaj format pena na tunerze. Jeśli na pena nagrywa poprawnie to oznacza, że trzeba zająć się przygotowaniem dysku. Nic nie napisałeś jaki to dysk i jakie programy usiłujesz nagrywać. Należy pamiętać, że można ( a na opticum 9500 można ) nagrywać tylko z jednego transpondera. Pena wkładamy w dolne gniazdo usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk mialem ze straego komputera w kieszeni z wlasnym zasilaniem w menu tunera pokazywalo ze moge nagrywac dwa programy hd , zaczynam nagrywac , pierwsze kilka minut nagrywa po chwili zaczyna zgrzytac i trzeszczec obraz jak zatrzymuje nagrywanie to ekran robi sie czarny , czasami jest glos i pojawia sie komunikat "kanal zakodowany lub nie dziala" dopiero jak wylacze i wlacze tuner to jest ok . Dysk sprawdzilem u kolegi u niego tuner wogole go nie widzi wiec stwierdzielm ze to wina dysku , teraz mam podlaczony dysk zewnetrzny samsung hm320ji i w menu pokazuje , za moge nagrywac jeden program hd nagrywa bez zacinania , zawieszania tunera ....ale problem ze " znikajacymi programami " po wylaczeniu nagrywania pozostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@concerto

Co do dysku na usb, to we wszystkich tunerach sat. mają duży wpływ na stabilność pracy. Standard usb nie jest tu tak dopasowany i egzekwowany jak w komputerach. Dlatego ten sam dysk może fajnie współpracować z jednym tunerem a źle z drugim i do tego musimy się przyzwyczić, bo tego nie zmienimy. Co do twojej sytuacji, związanej ze znikającymi programami to nie bardzo wiem dlaczego tak się dzieje - u mnie tak się nie dzieje. Moim zdaniem, aby mieć pewność należałoby :

1. zarchiwizować sobie listę kanałów.

2. wgrać ponownie soft ( polecam 1.1.30 mcas )

3. po wgraniu softu wykonaj operację przywrócenia "ustawień fabrycznych".

4. w tym punkcie wgrać listę kanałów, ustawić parametry obrazu i dźwięku i co tam jeszcze jest konieczne.

5. po podłączeniu dysku z własnym zasilaniem w dolny port usb , kiedy tuner go zobaczy wykonaj formatowanie dysku programem tunera.

Jeśli to nie pomoże, to ja nic więcej nie wymyślę. Pokombinuj, czy tak samo tuner zachowuje się przy nagrywaniu kanałów kodowanych i niekodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@concerto

Jeśli chodzi o dysk 2,5" to nie wiem co mógłbym polecić, bo taki mam tylko w laptopie. Natomiast ja używam MyBooka usb 1T. z własnym zasilaniem. Ich zaletą jest to, że po wyłączeniu tunera idą spać i nie trzeba ich wyłączać z zasilania. Stosując natomiast dysk 2,5" calowy potrzedna jest dodatkowa kieszeń oraz podwójny kabelek usb do przesyłania danych i tzw power do podania dodatkowego zasilania. Na wcześniejszych stronach tego forum było dużo pisane na ten temat. Wybór zawsze należy do użytkownika. Zastanawia mnie tylko zawieszanie się obrazu po zakończeniu nagrywania. Może masz wredną listę kanałów, może korzystasz ze splitera? Najlepiej przeskanować niebo i ułożyć listę od początku samemu przy pomocy opcji tunera. Na tym tunerze nie jest to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@concerto

Napisałbym, że w instrukcji, ale sam jej nie czytałem i nie wiem czy jest to opisane.

1. Dostęp do internetu jak widać posiadasz. Na stronie 48 tego forum jest link do strony z oprogramowaniem 1.1.30 mcas. Ściągnij nowy soft. Rozpakuj go na pena. Włóż do gniazda usb dolnego z tyłu tunera. Górne gniazdo usb spełnia funkcję dodatkowego zasilania dla dysku 2,5" i tylko do tego służy. Następnie w menu jest zakładka system a w niej zakładka aktualizacja z dysku. Klikając na tę zakładkę przechodzisz na zawartość pena, wskazujesz właściwy plik z oprogramowaniem. Czerwonym przyciskiem na pilocie zatwierdzasz wybór. Po wgraniu softu możesz wykonać czynności jak z poprzedniej strony.

Tak myślałem, że korzystasz ze splitera. Jakiego? Może on mieć stare oprogramowanie, może z natury swojej źle współpracować z opticum 9500. Po wgraniu nowego softu przetestuj najpierw tuner na oryginalnej karcie cyfry a później dodawaj nowe elementy, tak żeby można było znaleźć przyczynę zła. Dysk 2,5" calowy musi być podłączony do tunera specjalnie przygotowanym kablem z podwójnym złączem usb. Można go dokupić w sklepach komputerowych. Na wcześniejszych stronach forum, była duża dyskusja o tym. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ale problem ze " znikajacymi programami " po wylaczeniu nagrywania pozostal

wylacz timesift i bedzie poprawnie po skaczeniu nagrywania , niestety ale to bug w softach od 1.1.30 do gory ;)

 

a co do splintera wi fi jesli na nim ci tnie to go zaktualizoj , poniewaz pojawila sie poprawna wersja na stronie producenta na ten splinter a innym tez na innych tunerach cielo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprogramowanie w tunerze mam 1.1.38 rozumiem ze mam zmienic na to starsze? spliter to raflink 100 ( sam spliter dziala idealnie mam jeszcze 3 tunery pionki starego typu chyba model 1340 )ale nie wiem jakie ma oprogramowanie bo nie umiem tego sprawdzic:( co do tunera to jak mu zmienie oprogramowanie to bedzie liesta cyfry? slyszalem ze mozna jakos zapisac swoje programy ktore mam teraz zebym nie musial szukac? chyba ,ze jest mozliwosc zeby byly poukladane tak jak oryginalnie na c+

aha z tym dyskiem chyba bede musial kupic tak ja piszecie z wlasnym zasilaniem tylko zeby znow byl dosyc wydajny tak zeby mozna bylo nagrywac te dwa programy

jak myslicie odpowiedni bylby taki : :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@concerto

http://www.greeneightsystem.pl

Jest to adres strony producenta twojego splitera. Tam w kategorii pomoc jest opis nowego oprogramowania dla spliterów tej marki. Jest nowe opr. i wydajnie usprawnia pracę splitera. Mam odpowiednik przewodowy. Ale co do znikającego obrazu po zakończeniu nagrywania z pewnąścią pomoże ustawienie timeszift na ręcznie. Co do archiwizacji listy kanałów i softu w menu - system - jest opcja kopiuj na dysk i tam jest kilka opcji do wybrania. Soft 1.1.30 mcas wyróżnia się właśnie najsprawniejszym EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprogramowanie w tunerze mam 1.1.38 rozumiem ze mam zmienic na to starsze? spliter to raflink 100 ( sam spliter dziala idealnie mam jeszcze 3 tunery pionki starego typu chyba model 1340 )ale nie wiem jakie ma oprogramowanie bo nie umiem tego sprawdzic:( co do tunera to jak mu zmienie oprogramowanie to bedzie liesta cyfry? slyszalem ze mozna jakos zapisac swoje programy ktore mam teraz zebym nie musial szukac? chyba ,ze jest mozliwosc zeby byly poukladane tak jak oryginalnie na c+

aha z tym dyskiem chyba bede musial kupic tak ja piszecie z wlasnym zasilaniem tylko zeby znow byl dosyc wydajny tak zeby mozna bylo nagrywac te dwa programy

jak myslicie odpowiedni bylby taki : :censored:

masz nielegalne oprogramowanie w tunerze , nie bylo wersji z mcas :P tylko conax i nielegalna

 

co do poprawnego nagrywania wgraj 1.1.12 jesli korzystasz z timesift tylko taki byl soft z czytnikiem uniwersalnym

lub jak kolega wyzej radzi wylacz timesift w menu PRV

 

co do zaciec jesli po zmienie oprogramowanie w splinter bedzie dalej sie cielo to odpowiedz masz 1 mojej odpowiedzi ( i dlatego tuner gubi ecam-pidy inaczej wybor cas poniewaz splinter nie wyrabia z DW) niestety tak maja nielegalne oprogramowania , potrafia grysc sie karty oraz wieszac modulu ( test przeprowadzony na 3 sztukach 9500)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bigcyc123 będę polemizował, ale proszę tego nie traktować jako złośliwość, czy uszczypliwość. Nie ma nielegalnych oprogramowań - są oprogramowania fabryczne i niefabryczne. Kto mnie ukaże jak ja sobie sam napiszę soft do tunera? ( to takie abstrakcyjne założenie ). Karane jest natomiast nielegalne oglądanie płatnych kanałów TV. Oprogramowanie PS tym się różni od MCAS, że podobno zawiera jakieś klucze i naprawdę nie ma żadnego ujemnego wpływu na funkcjonowanie tunera, czy splitera. Piszę podobno - bo ja tego nie wiem, ale tak pisze Mr.Orbita a on wie więcej na ten temat niż ja.

Co do testu rflinka. Mam wrsję wirelink - czyli to samo tylko w wersji przewodowej. Na Opticum 9500 nic się nie cieło i działał b.poprawnie. Konieczność zmiany oprogramowania wystąpiła wówczas, gdy wirelink musiał się sprawdzić w Azbox HD - na starym oprogramowaniu sie wywalał. Po wymianie softu na najnowszy w jednym i w drugim tunerze działa poprawnie.

Dzięki za podpowiedź z timesziftem, gdyż sam tego nie dostrzegałem. Przyczyna jest banalna - gdyż ja zawsze tę funkcję wyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1 fakt ale oprogramowanie PS jest karalne niz oprogramowanie mcas ( doswiadczenie ) , obecnie pisze pod siebie dla 1 tunera i oprogramowanie jest legalne poniewaz nie zawiera sekcji xxxxx i ma nazwe producenta i jego polowe skladnikow ( inne jego wartosci a to ze ulepszylem mu czytnik poprawilem bugi to co innego) , ktory o nim zapomnial ( support)

co do 2 nie zgodze sie z toba kolego , oprogramowania z ( jak sie zwie z kluczami) dzialaja ujemnie , nie pierwszy moj to tuner za 10lat i wykonany na nim test czy uzytkowanie , posiadam 4 karty i 2 moduly i tylko na mcas czy conax tuner dziala poprawnie , nie wiesza kanalow i nie musze czekac 5sek az kanal wskoczy , co bylo ciezkim i jest ( testowalem ostatnie oprogramowanie PS) uciazliwe wieszanie kanalow , czekanie az wskoczy ( w miedzy czasie kanal zakodowany) i czeste gubienie PMT na modulach szczególnie na Ci polsat, co do splintera posiadam RF 100 na ktorym cielo jakis czas i nie korzystalem z niego az do czasu jak na 1 forum nazwijmy go edukacyjnym userzy wypowiadali sie na temat poprawki , po zmianie problem zniknal na globo 9500 i 7010cr z fergusonem nie sprawdzilem ( nie mam potrzeby go wyciagac ze strychu ;) ).......... 8)

 

 

PS: to jest moje prywatne zdanie

 

Pozdr.......... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiadomo co do softu 1.1.34 i 38 nie działa poprawnie EPG, jest to sytuacja jak w softach 1.1.12 i 26 co do poprawek nic się raczej nie zmieniło.Najlepiej sprawuje sie soft 1.1.30.Na stronie globo Polska ma się pojawić lada dzień soft 1.1.38 zobaczymy co zostanie poprawione przez globo Polska.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...