Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem najnowszą wersję tego programu (2.0.14) ze strony z uniwersalnym softem ale kiedy próbuję wczytać plik z listą kanałów zapisany softem 1.1.30 MCAS otrzymuję komunikat "Błąd CRC". Spróbuję wieczorem jeszcze raz korzystając z wersji ze strony Globo. Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zjawisko u siebie na tunerze na transponderze z Astry , z którego nadaje TVP. Dzisiaj zmieniono na transponderze ustawienia FEC z 5/6 na 8/9. Od tego momentu, po przełączeniu na jakikolwiek kanał z tego transpondera tunerowi zajmuje ok. 6-8 sekund zanim pokaże się obraz. Wcześniej (zanim obraz się pokaże) wyświetla komunikat o braku sygnału lub słabym sygnale. Jakość z tego transpodera (jak już obraz się pojawi) tuner pokazuje na 99%, siła na 70% (tuner ma ręcznie wprowadzone FEC 8/9 dla tego transpondera).

Czy wyłączenie funkcji pilot z tego transpondera ma aż takie znaczenie dla tego tunera, że "mozolnie" zbiera dane i tyle czasu mu to zajmuje? Jest to trochę denerwujące, że na innych kanałach obraz pojawia się prawie natychmiast, a teraz przy odbiorze z transpondera TVP na obraz się czeka i to całkiem długo. Czy ktoś zaobserwował podobne zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor HD Gateway 17 cali. Podłączony kablem DVI (monitor) - HDMI (tuner)

 

Przy włączaniu tunera monitor się włącza ze stanu czuwania, natomiast nic sie dalej nie dzieje. Obraz czarny i po chwili monitor wraca do stanu czuwania. Próbowałem różnych opcji typu V. Format i nic.

 

Wcześniej miałem n-ke z białym nboxem i śmigało bez problemu. Mój - GATEWAY FPD1775W obsługuje HDCP poprzez wejście DVI-D (przynajmniej jest tak w instrukcji).

 

PS. Na TV LG wszystko chodzi przez HDMI, a więc raczej wykluczam usterkę wyjścia w tunerze.

 

Poza tym inni koledzy z tego co słyszałem mają podobny problem. Próbowałem z różnymi kablami, ustawieniami i nic.

 

Może wie ktoś z czym leży problem? Dlaczego Opticum nie działa z monitorem HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem w tym opticumie 9500HD tylko z 1 rzecza, mianowicie z EPG na cyfrze i paru innych kanalach.

Czy da sie tak zrobic aby epg bylo przynajmniej na pare dni a nie na 2 pozycje?

Jestem laikiem totalnym w tych sprawach dlatego wolalbym o wylozenie jak chlopu

zmień soft na 1.1.30 mcas str 46 tego forum

Edycja:bogdan425

sory 48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem w tym opticumie 9500HD tylko z 1 rzecza, mianowicie z EPG na cyfrze i paru innych kanalach.

Czy da sie tak zrobic aby epg bylo przynajmniej na pare dni a nie na 2 pozycje?

Jestem laikiem totalnym w tych sprawach dlatego wolalbym o wylozenie jak chlopu

kliknij epg potem zielony i rozklad , i masz na prawie 2 dni

po 2 jak chcesz miec epg na caly tydzien to idz kup tuner operatora , jeszcze na zadnym sprzecie nie spotkalem EPG na dluzej niz max 3 dni ( oprocz tunera operatora i z nie legalnym softem fergusona z serii AF xx18)

 

ja tak robie ale nadal mam 2 programy w tym problem... dzieje sie to na cyfrze + i na paru innych kanalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wersja oprogramowania to:1.1.30

Próbowałem wrócić do 1.1.30 i niestety dalej to samo. Właściwie to czekanie na pojawienie się jakiegokolwiek obrazu na dowolnym kanale z tej paczki TVP może trwać nawet ponad 30 sek., a czasem obraz pojawia się od razu :?: . Nie ma znaczenia czy to TVP1, TVP HD czy PULS (i inne kanały z tego tr.) - obraz czasem jest od razu, ale w większości przypadków trzeba odczekać. Czy mógłby mi ktoś pomóc zrozumieć o co może chodzić? Coś skopane w tunerze, czy może należy jeszcze dokładniej ustawić antenę (chociaż przy jakości 99% nie wiem jak można jeszcze dokładniej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem w tym opticumie 9500HD tylko z 1 rzecza, mianowicie z EPG na cyfrze i paru innych kanalach.

Czy da sie tak zrobic aby epg bylo przynajmniej na pare dni a nie na 2 pozycje?

Jestem laikiem totalnym w tych sprawach dlatego wolalbym o wylozenie jak chlopu

kliknij epg potem zielony i rozklad , i masz na prawie 2 dni

po 2 jak chcesz miec epg na caly tydzien to idz kup tuner operatora , jeszcze na zadnym sprzecie nie spotkalem EPG na dluzej niz max 3 dni ( oprocz tunera operatora i z nie legalnym softem fergusona z serii AF xx18)

 

ja tak robie ale nadal mam 2 programy w tym problem... dzieje sie to na cyfrze + i na paru innych kanalach.

 

 

z C+ mam tak ( zauwaz czwartek ;) ) soft mcas + wlasna lista robiona od podstaw recznie ( nie jakies imitacje z sieci)

 

http://srv109.odsiebie.com/MTI1MzYxMDE3 ... ==/yyy.JPG

 

 

U mnie wersja oprogramowania to:1.1.30

Próbowałem wrócić do 1.1.30 i niestety dalej to samo. Właściwie to czekanie na pojawienie się jakiegokolwiek obrazu na dowolnym kanale z tej paczki TVP może trwać nawet ponad 30 sek., a czasem obraz pojawia się od razu :?: . Nie ma znaczenia czy to TVP1, TVP HD czy PULS (i inne kanały z tego tr.) - obraz czasem jest od razu, ale w większości przypadków trzeba odczekać. Czy mógłby mi ktoś pomóc zrozumieć o co może chodzić? Coś skopane w tunerze, czy może należy jeszcze dokładniej ustawić antenę (chociaż przy jakości 99% nie wiem jak można jeszcze dokładniej)?

 

 

ustaw Auto FEC ( jak tak korzystam) a tuner sam zmieni parametry nie bedziesz nic musial ustawiac

 

ja korzystam tak >>>> tuner >>> obrotnica >>> z niej kabel na przelacznik >>> i 2 konwertery , Astra na zezie miska 95cm/90cm ( takie male jojo ;) )

I mam 66

Q mam 99

 

najwazniejsze jest dociagniecie anteny ( nie napisales czy jeszcze cos masz na niej twin czy instalacje w domu ( jak masz instalacje , to pusc kable bez posrednio a nie jakies mutiswitch , one zawsze zanizaja i niszcza sprzet)

 

a kanaly sie przelaczaja normalnie max 2sek i jest obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ustaw Auto FEC ( jak tak korzystam) a tuner sam zmieni parametry nie bedziesz nic musial ustawiac

 

ustawiałem na Auto, ustawiałem na 8/9 - bez zmian, aż do dzisiaj rano. Rano nagle zaczęło przełączać zdecydowanie szybciej - prównywalnie do innych kanałów, chociaż czasami zdarząją się zacięcia i komunikat o braku sygnału, by po chwili pojawił się obraz.

 

ja korzystam tak >>>> tuner >>> obrotnica >>> z niej kabel na przelacznik >>> i 2 konwertery , Astra na zezie miska 95cm/90cm ( takie male jojo ;) )

I mam 66

Q mam 99

 

Ja mam antenę 75 x 90cm (tzw. multifocus), obecnie zamontowane są 3 osobne konwertery z Astrą w środku (pozostałe to HB i Astra2),wszystko idzie do przełącznika.

dla transpondera TVP (tr.59) odbiornik pokazuje:

I - 68-70%

Q - 99%

 

W sumie to nie wiem gdzie szukać rozwiązania problemu. Pozostałe transpondery - kanały włączają się natychmiast, jakość na wszystkich z Astry to 99% (czasem 95%). Jak napisałem, dzisiaj rano się polepszyło i nie wiem czy dlatego, że tuner sam się czegoś nauczył :smile:, czy dlatego, że TVP (SES?) coś zmieniła w ustawieniach nadawanego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą tnk. Mam ją 3 dni i pierwszego wszystko śmigało. Natomiast od dwóch dni rwie program. Q skacze od 0 do 90 i tak na kilka sekund go przycina. Mam soft 1.30 ten co podawaliście na stronie 48. Mam włożoną kartę z cyfry przez splitter i tą od tnk. Jak naprawić ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o funkcjonowanie karty TV na karte to nic się nie zmieniło. Karta funkcjonuje poprawnie, odkodowuje wszystkie kanały na niej uprawnione. Sprawdziłem przed kilku minutami i nic od dłuższego czasu się nie zmieniało. Kartę wkładamy czipem do góry. Skoków jakościowych na tych kanałach nie zaobserwowałem poza zwykłymi różnicami w jakości przygotowanych materiałów. U mnie karta pracuje wspólnie ze spliterem i nic jej to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

z C+ mam tak ( zauwaz czwartek ;) ) soft mcas + wlasna lista robiona od podstaw recznie ( nie jakies imitacje z sieci)

 

http://srv109.odsiebie.com/MTI1MzYxMDE3 ... ==/yyy.JPG

 

a czy przy tym sofcie ( mcas) działają rownocześnie TNK i C+ bez zawieszania się "wspólnych" kanałów?? I która to wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego soft mcas to jest to oprogramowanie legalne zawierajace czytniki kart wielosystemowymi ( a nie zawiera sekcji nie legalnej jak e m u czy s ha r) a co do karty ITI nie wiem czy dziala poprawnie , poniewaz nie urzywam i nie potrzeboje takiego zamiaru , a korzystam karty C+ , karty conax ( siec pakietow zagranicznych) , oraz 2 moduly , 1 to polsatu a 2 to diablo cam z karte free xtv , wszystko dziala poprawnie i bez zaciec ( wylaczamy komunikaty karty i modulow i wsio gra) soft 1.1.30

 

teraz w ogóle padło całkiem cały czas Q 00 i I 64. Nie mam sygnału z transportera 11508 na którym jest nsport. Wszystko chyba ustawione jest dobrze.

Freq. 11508

H/V V

Sym. 27500

FEC 3/4

Modulacja DVB-S2 ale próbowałem reż SVB-S1 ale nadal nic :/

kolega zle wpisoje parametry nawet jak widac sprawdzic sie nie chce ( byle jaka strona po wpisaniu w gogle)

 

11508 V 27500 DVB-S1 FEC 3/4 lub dac auto , jesli dalje nie ma sygnalu ,radze sprawdzic konwektor oraz jeszcze raz ustawic antene na max sygnal , wedlog np 10892 H 27500 DVB-S1 lub 11488 H 27500 DVB-S1

 

po 2 jak macie listy z sieci to problem do siebie wiekszosc list jest kiepsko wykonana i nie kontatybilna z naszymym tunerem

 

,nalezy wykonac fabreyke i recznie ulozyc w tunerze a nie w programie ( on tez lubi miec odychla oprzy zapisywaniu danych) a skacza sie problemy z kanalami i epg co u wiekszosci jak widze to normalnie po listach z www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 2 pytanka:

1. Czy wie ktoś jak znaleźć Polsat HD i Polsat Sport HD? Wyszukuje automatycznie ale tych programów mi nie znajduje w ogóle, mam 1400 innych :? ... również nie ma Cartoon Network i Discovery Science. Nie wiem dlaczego mi tak wyrywkowo nie znajduje... Mam softa 1.1.30.

2. Próbuje również nagrywać na dysku (dopiętym) i wszystko gra ale jak zmienie kanał (oczywiście na inny na tym transponderze) to się przerywa... :/

 

Ps. Ma ktoś może Listę Polsatu ??

 

Z góry dzięki z odpowiedź, pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...