Skocz do zawartości

Al Jazeera Sport


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sygnał z Nilesat można odebrać na antenie 1m (u mnie chodzi na 80cm), a konkretnie : Nilesat 102, wiązka Egipt, polaryzacja pionowa.

Al Jazeera Sport 1 i 2 są nadawane bez szyfrowania. Do pozostałych częstotliwości potrzebne są dużo większe czasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko w sprawie tunera. Czy przy wyborze tunera trzeba brac pod uwage, jaki telewizor mamy?

Mam plazme 50''. Wiadomo, ze Al Jazeera nie bedzie odtwarzala w HD, ale milo by bylo gdyby jakosc obrazu byla dobra.

Czy to zalezy od tunera?

Upraszczajac: czy Ferguson Ariva 100 HD da mi lepszy obraz w telewizorze niz Opticum 4060CX przy innym sprzecie niezmiennym (ceteris paribus:P)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na kanałach HD - może mieć niewielkie znaczenie. Przy HD - bardzo duże.

Może jednak Al Jazeera doda kilka kanałów HD na HB (na Nilesacie jest chyba z 7) - wątpię, ale nigdy nie wiadomo.

Twoja plazma ma wejście HDMI. Ariva 100 HD na pewno da najlepszy możliwy obraz.

Dostępny SCART w Opticum jest wyjściem analogowym.. takie wejście z definicji daje obraz gorszej jakości niż cyfrowe HDMI.

Przy kanałach SD różnica może być niewielka. Jutro Ci pokażę fotki dla porównania.. jakbym zapomniał to pisz na moje GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Posiadam od niedawna kartę AJS od 1 do 8 sygnał odbieram z satelity Hot Bird. Niestety na HB nie ma kanałów HD1 i HD2, ale widziałem, że są na Eurobirdzie 4`E. Czy gdybym ustawił tę satelitę to odbierały by mi te dwa kanały czy nie?? Albo czy jest możliwość dokupienia ich do karty, którą posiadam?? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z grubsza nie chodzi o to aby zakupić nową kartę na te kanały. Wystarczy aby do obecnie posiadanej nadać odpowiednie uprawnienia. Ale jak wiem to po zakupie takich subskrybcji trzeba wejść na stronę aktywacyjną Al Jazeery i tutaj jest problem bo ta strona nie przyjmuje obcych IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzed 2 stron :)

 

jd51, nie denerwuj się, wszystko jest w porządku.

musisz wejść na stronę https://sbs.aljazeerasport.net/SelfService - użyj adresu proksy np. Arabii Saudyjskiej 62.215.5.69 : 8080

uwaga: koniecznie w internet explorer, nie działa mozilla, opera i inne

następnie zarejestruj kartę i potem zaloguj się, prześlij uprawnienia na kartę i karta aktywuje się na 1 rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś napisać w jaki sposób mogę to dokupić?? zalogowałem się na tamtą stronę, ale nie mam pojęcia co mam dalej zrobić?? Dodałem do koszyka i wpisałem numer swojej karty, ale nie wiem w jaki sposób mogę przelać im pieniądze nie ma tam żadnego numeru konta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy posiadając antene 80cm i zeza skierowanego na hotbirda i eurobirda 4a będe odbierał kanały HD bez problemu ? czy jednak czasza jest za mała ? Mam wykupione wszystkie kanały ( 1+ do 10+) i z tego co napisało juz pare osób powinienem miec kanały HD równiez odkodowane, jak narazie zeza mam skierowanego na HB i astre, ale nie chcę mieszac nie mając pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć perfekcyjnie ustawioną antenę i bardzo dobry konwerter (wtedy antenę ustawiasz na 4E, a zez na HB ew. Astrę) oraz dobrą pogodę.

W normalnych przypadkach 80cm to jednak trochę za mało.. też jeszcze zależy gdzie mieszkasz.

Do stabilnego dobrego odbioru w różnych warunkach min. 100cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bylbym wdzieczny, gdyby mi ktos rozjasnil kilka spraw, ktore mnie nurtuja:)

-niby ta sprawa czesto tu jest poruszana, ktora karta lepsza, czy viaccess, czy irdeto, ale sa rozne opinie, wciaz nie wiem, jest jakis wazny czynnik ktory powinienem wziasc pod uwage? Mam Ferdka 8900 HD, wiec raczej obie karty powinny mi smigac... Bardziej tu moze przydatna bylaby informacja, ktory system jest "szczelniejszy", bo wtedy pewno jest zadsza wymiana kart, z czym czytalem sa problemy, bo w zasadzie karta w Polsce laduje w koszu:/ Moze orientuje sie ktos, jak czesto mozna sie spodziewac takiej wymiany?

-jak jest z przedluzeniem aktywnosci karty, gdy konczy sie abonament, sa jakies problemy, to jakies zdrapki, czy jak? Bo z tego co zrozumialem, ze stronki http://www.techdigital.co.uk/categories ... l-Jazeera/ to np przedluzenie via jest tansze od nowej karty tylko o 4funciki (wiec w zasadzie jedyny zysk, to brak przesylki)...

-ostatnie (przynajmniej narazie;)) pytanie dotyczy roznicy miedzy karta za 68,99 a 88,99funtow z wyzej podanej stronki (jakby liczyc od gory od lewej to miedzy 5 a 7 karta)? Poczatkowo myslalem, ze ta tansza, to jest na 10 miesiecy (tak rozumiem z tytulu), ale jak sie w nie wejdzie, to przy obu pisze w zakladce other details 12 months, wiec nie wiem o co chodzi:/ Za kazda udzielona pomoc wielkie dzieki!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowo myslalem, ze ta tansza, to jest na 10 miesiecy (tak rozumiem z tytulu), ale jak sie w nie wejdzie, to przy obu pisze w zakladce other details 12 months, wiec nie wiem o co chodzi:/ Za kazda udzielona pomoc wielkie dzieki!!

Pozdrawiam

 

Z tymi 12 miesiącami to jest błąd. W opisie jest napisane:

 

This card will expire on 10/11/2011.

 

Czyli będzie działać jeszcze 8 miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...